BÜYÜKŞEHİR İLÇE BELEDİYELERİ HİZMET SUNUM YÖNTEM ARAYIŞI ÇALIŞTAYI 16 ARALIK 2016`DA TODAİE`DE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

Yayına Giriş Tarihi: 19.12.2016
Güncellenme Zamanı: 20.12.2016 10:30:52

 

Güncellenme Zamanı: 20.12.2016 10:25:03

Kalkınma Bakanlığının finansal desteği ile yürütülen "Yerel Yönetimler İçin Eğitim Malzemesi Geliştirme Projesi-YEREP-YerelNET" kapsamında "Yerel Yönetimlerde Yeni Yasal Düzenlemelerin Işığı Altında Hizmet Sunum Yöntem Arayışı Araştırması"na ilişkin "Büyükşehir İlçe Belediyelerinde Hizmet Sunum Yöntem Arayışı Çalıştayı" 16 Aralık 2016 tarihinde TODAİE‘de gerçekleştirilmiştir. 

Çalıştay TODAİE Genel Müdür Yardımcısı ve Proje Yöneticisi Prof. Dr. Aslı AKAY‘ın açılış konuşması ile başlamıştır. Çalıştay‘ın öğleden önceki oturumunda Prof. Dr. Ruşen KELEŞ‘in başkanlık ettiği Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları Paneli gerçekleştirilmiştir. Panelin konuşmacıları Ankara Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kayseri İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, Muğla Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Denizli Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ve Samsun Havza Belediye Başkanı Murat İkiz olmuştur.

Çalıştay‘ın ikinci oturumunda TODAİE Genel Müdürü Onur Ender ASLAN Çalıştay katılımcılarına hitaben bir konuşma yapmıştır. Konuşmayı takiben araştırma ön bulgularına ilişkin Prof. Dr. Aslı AKAY bir  sunum yapmıştır. Sonrasında gerçekleştirilen GZFT Analizi ve soru-cevap bölümü ile Çalıştaya devam edilmiştir. 

Proje kapsamında yürütülen araştırma sürecinden ve Çalıştay‘dan elde edilen bilgiler Kalkınma Bakanlığı‘na rapor olarak sunulacaktır.  


Tümü


Bu Gündem 19.12.2016 gününden itibaren 1656 defa okunmuştur.

YAYINLAR Kitaplar

BELEDİYELERİN SINIRLARI

TÜRKİYE`DE ULUSAL VE YEREL PLANLAMA İLİŞKİLERİ: MERSİN İLİ ÖRNEĞİ

YEREL YÖNETİMLER İÇİN MAL ALIMI İHALELERİ KILAVUZU

Tüm Yayınlar
TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Yerel Yönetimler Merkezi
85. Cadde Yücetepe 06100, ÇANKAYA / ANKARA
"YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı" Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetimler Merkezi'ne aittir. YerelNET'in içeriğini oluşturan bilgiler, uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içeriğin hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlarına aittir. İlgili içeriğe istinaden idari ve mali sorumluluk gerektiren iş ve işlemlerin yapılması idarelerin kendi sorumluluğu altındadır. YerelNET'de yayımlanan veritabanının içerikleri, ilgili Kamu Kurumları tarafından sağlanmış ve Merkez tarafından güncelleştirilmiştir / güncelleştirilmektedir. Tüm Veritabanları 5.000'e yakın içerik sağlayıcı kullanıcımız tarafından güncel tutulmaktadır. İçerik sağlayıcı kullanıcılar tarafından (Belediye, İl Özel İdare, İlçe ve Birlik) girilen her türlü bilginin hukuki ve cezai sorumluk kendilerine ait olup TODAİE'ye sorumluluk hiçbir şekilde atfedilemez. Yoğun bir emek ve uzmanlık ürünü olan YerelNET'teki tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. YerelNET'e ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, YerelNET içeriğinin kullanımı ile ilgili fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. Yalnızca, ticari olmayan amaçlar için kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu tip kullanımımlarda bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu kaynak gösterilmesine karşın YerelNET'in yükümlülüğünde değildir. TODAİE - Yerel Yönetimler Merkezi her türlü sorumluluğu reddeder.

YerelNET - Yerel Yönetimler Portalı

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün bir hizmeti olup T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finansal açıdan desteklenmektedir.

Key İnternet