icon

2023'de Güney Kore Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Güney Kore, Doğu Asya’da Kore Yarımadası’nın güney kısmında yer alan bir ülkedir. Güney Kore; turistik, çalışma ve eğitim gibi amaçlarla birçok ülkeden insana ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Güney Kore’de 180 gün içinde 90 günden fazla süren seyahatlerinde Güney Kore vizesi almaları gerekmektedir.

Güney Kore vize işlemleri hakkında bilinmesi gerekenleri Türkiye'den yapılan Güney Kore vizesi işlemlerinde başvuru onay oranı en yüksek yetkili aracı kurum Vizem.net danışmanlarından Damla Kızılkoca’ya sorduk.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Güney Kore Vize İstiyor Mu?    

Güney Kore; umuma mahsus (bordo), diplomatik (siyah), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport hamili T.C. vatandaşlarından 180 gün içindeki 90 günlük seyahatlerinde vize istememektedir. Umuma mahsus pasaport hamili kişiler ETA başvurusu yapmalıdır.

Güney Kore, 13 Nisan 2020 tarihinden itibaren COVID-19 salgını için alınan tedbirler kapsamında Türkiye dahil 90 ülkeye vize muafiyetini ertelemiştir.

Eta başvurusu için https://vizem.net/guney-kore/vize/ web sayfası incelenebilir.

Güney Kore Vize Türleri Nelerdir?

Güney Kore vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Güney Kore turist vizesi
 • Güney Kore iş vizesi
 • Güney Kore aile ziyareti vizesi
 • Güney Kore çalışma vizesi
 • Güney Kore öğrenci vizesi
 • Güney Kore çalışma ve tatil vizesi

Güney Kore Vize Şartları Nasıldır?         

Güney Kore vize şartları aşağıda verilmiştir.

 • Başvuru sahibinin geçerli bir pasaporta sahip olması
 • Başvuru sahibinin sicil kaydının temiz olması
 • Seyahat masraflarının karşılanması için yeterli maddi kaynağın bulunması
 • Başvuru sahibinin kendi ülkesine olan bağlılığının güçlü olduğunu kanıtlaması

Güney Kore Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? 

Güney Kore vizesi için gerekli belgeler aşağıda verilmiştir.

 • Vize başvuru formu: Doğru bilgilerle ve eksiksiz tamamlanarak imzalanması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: 3.5 x 4.5 cm ebatlarında, pasaporta uygun, renkli ve güncel fotoğraf gerekmektedir.
 • Pasaport: Başvuru sahibine ait pasaportun aslı ve fotokopisi gerekmektedir.
 • İkametgâh belgesi: Başvuru sahibinin ikamet ettiği yeri gösteren ikametgah belgesi gerekmektedir.
 • Adli sicil kaydı: Başvuru sahibinin sicil kaydının temiz olduğunu gösteren adli sicil kaydı gerekmektedir.
 • Mali durum belgeleri: Güney Kore’deki seyahat boyunca masrafların karşılanacağına dair hesap dökümü, dekont gibi belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ziyaret amacını ispatlayan belgeler: Seyahat planı, davetiye, referans mektubu, uçuş güzergahı, konaklama bilgileri gibi belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Vize harcı: Vize başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Güney Kore vizesi için talep edilen belgeler; başvuru yapılan vize türüne, başvuru sahibinin yaşına ve mesleki durumuna göre değişmektedir. 

Güney Kore Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?    

Güney Kore vize başvuru formu başvuru yapılan konsolosluğun internet sitesinden indirilerek, başvuru merkezinde veya konsoloslukta doldurulmaktadır. 

Güney Kore vize başvuru formu; kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, iletişim bilgileri, evlilik durumu ve aile bilgileri, eğitim bilgileri, iş bilgileri, seyahate dair detayları içermektedir. Güney Kore vize başvuru formu doldurulurken doğru ve eksiksiz beyan sunulmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Güney Kore vize başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

Güney Kore Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?    

Güney Kore vize başvurusu için seyahat amacına uygun vize türü seçilerek ilgili konsolosluğa e- posta yolu ile randevu talebi gönderilmektedir. Güney Kore vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra randevu tarihinde Kore Büyükelçiliği’ne gidilerek evraklar teslim edilmektedir. 

Güney Kore Eta Başvuru Reddi Neden Verilir?

2023 yılında Güney Kore Eta vize başvurularının reddedilme oranları artmıştır. Başvuru esnasında yapılan hatalar vize reddinin temel sebebidir. Vizem.net danışmanlığında yapılan Güney Kore eta başvuruları 2018- 2023 yılları arasında %98,2 oranında onaylanmıştır. 

Güney Kore Vize Ücreti Ne Kadardır?    

Güney Kore vize ücreti; tek girişli vizelerde 60 dolar, çift girişli vizelerde 70 dolar ve çok girişli vizelerde 90 dolardır. 

Güney Kore Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güney Kore vizesi genellikle 14 iş gününde çıkmaktadır. Güney Kore vizesinin sonuçlanma süresi, konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak uzayabilmektedir. 

Damla Kızılkoca Kimdir?

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2022 yılının Şubat ayından itibaren VZM Grup çatısı altında vize danışmanlığı yapmaktadır.

Sık Sorulan Sorular            

Güney Kore vizesi hakkında en çok sorulan sorulara VZM Grup danışmanları tarafından verilen yanıtları aşağıda derledik.    

Güney Kore’ye Vizesiz Gidilir Mi?   

Güney Kore pasaport türü fark etmeksizin 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir ancak ETA alınması zorunludur.

Güney Kore Pasaport İstiyor Mu?

Evet, Güney Kore güncel ve geçerli bir pasaport istemektedir.

Güney Kore Çalışma Vizesi Almak Kolay Mıdır?                  

Güney Kore çalışma vizesi almak; gerekli evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlandıktan ve vize için istenen kriterler sağlandıktan sonra kolaydır. 

Güney Kore çalışma vizesi için akredite acentelerden vize danışmanlık hizmeti almak, başvuru sürecinin titizlikle yönetilmesi ile vize başvuru sürecini olumlu yönde etkilemektedir.

Güney Kore D4 Vizesi Nedir?          

Güney Kore D4 vizesi, Güney Kore’de belirli bir süre dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilere verilen bir vize türüdür. Güney Kore D4 vizesi ile Güney Kore’ye giden öğrenciler, Güney Kore’de 6 aydan 2 yıla kadar kalabilmektedir.  

Güney Kore Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalıdır?

Güney Kore vizesi için banka hesabında 1.700 USD (1 kişi için) bulunması gerekmektedir.

Yorumlar