icon
Yükleniyor..

Araba kiralayıp Azerbaycanı gezmek

Azerbaycan'ın güzelliğini, mimarisini, kültürünü ve turistik yerlerini tanımak isteyenler için Bakü'de araba kiralama en iyi seçimdir. Başka bir ülkeye gelen birçok insanın temel endişelerinden biri nakliyatdır. Azerbaycan'da toplu taşıma ağı çok gelişmiş değil, bu yüzden arabasız çalışmak zor olacak.

Masinalqisatqi'den araba kiralama

Bu sitede, Bakü'de en iyi yabancı ve yerli firmalardan araç kiralayabilirsiniz. Katalogda Hertz, Avis, Aznur Rent a Car şirketlerinden teklifleri bulabilirsiniz.

Çeşitli parametrelere göre çevrimiçi olarak bir araba seçebilirsiniz: araba sınıfı, gövde tipi, kiralama şirketinin konumu, satın alma sırasında gerekli olan depozito, vb. Burada Hyundai, BMW, Toyota, Mercedes-Benz, KIA, Mitsubishi vb. bulabilirsiniz. gibi markaların temsil ettiği ekonomi ve business class arabaları, hatchback'leri, sedanları, minivanları ve SUV'ları bulabilirsiniz. Arama motoruna arenda masinlar yazmanız yeterli, bu teklifler karşınıza çıkacaktır.
 

Araç kiralama koşulları ve gerekli belgeler

1. Bakü'de kiralanan bir araç sadece Azerbaycan topraklarında kullanılabilir.

2. Minimum araç kiralama süresi 1 gündür. Rezervasyonlar, kiralama başlangıcından 48 saat önce ücretsiz olarak iptal edilebilir.

3. Araç dolu depo yakıt ile teslim edilir ve iade edilir. Bu koşulun yerine getirilmemesi durumunda müşteri, benzin bedelini teslimat anında güncel oranlardan tazmin etmekle yükümlüdür.

4. Pasaport geçerli bir belgedir. Sürücü en az 22 yaşında ve bazı araba modelleri için en az 25 yaşında olmalıdır.

5. Sürücü belgesi gereksinimleri. Minimum sürüş deneyimi 2 yıldır. Hakların Latin alfabesi dışında bir alfabede basılmış bilgileri varsa, uluslararası haklar yine de talep edilebilir.

6. Depozito/franchise rezervasyonu yapmak için bir kredi kartına (Visa, MasterCard) ihtiyacınız vardır.

7. Rezervasyondan sonra e-posta ile alınan kodlu kuponun olması gerekmektedir.

Bakü araba kiralama fiyatları

Her şeyden önce, Azerbaycan'da araç kiralama fiyatları araç markasına ve kiralama şirketine bağlıdır. Bakü'de yerel kiralama ofislerinde araç kiralama fiyatları, uluslararası araç kiralama şirketleri Avis ve Hertz'den daha düşüktür. Böylece, yerel bir ofiste bir günlük araç kiralama fiyatı 38 dolardan ve uluslararası bir şirkette 63 dolardan olacaktır.

Kira süresinin uzunluğu da fiyatı etkiler. Ne kadar çok kiralama günü olursa, ortalama günlük fiyat o kadar düşük olur. Örneğin, Azerbaycan'da üç günlük araç kiralama fiyatı bir gün için 30 dolardan, 10 gün için 23 dolardan vb. başlayabilir.

Aşağıdaki formdan gerekli tarihleri ​​seçerek Bakü (Haydar Aliyev Havalimanı) araç kiralama güncel fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz:


Bakü'de araba fiyatları

Komşu Gürcistan ile karşılaştırıldığında, Azerbaycan'da araba fiyatları biraz daha yüksek. Bakü'de maşın satışı google'a yazarak uygun siteleri görebilirsiniz.Bakü'de ne görmek mümkün

Araç kiralama size birçok imkan sunar. Bakü şartlı olarak Eski ve Yeni şehir olarak ikiye ayrılır. Eski şehre "Bakü Akropolü" denir - şehrin tarihinin başladığı tarihi-mimari bir rezervdir. İşte Azerbaycan'ın gerçek mimari cevheri - Şirvanşahlar Sarayı. Birçok efsanenin birbirine bağlı olduğu Kız Kalesi özel ilgiyi hak ediyor. Modern şehre gelince, birçok park ve heykel var. Yeni cazibe merkezlerinden biri, ofisleri, otelleri ve apartmanları barındıran üç yüksek bina olan Alev Kuleleri. Haydar Aliyev Kültür Merkezi ve "Bakü Kristal Salon" kültür ve spor kompleksi de modern mimarileriyle etkileyicidir.

Azerbaycan'daki yollar

Ülkede paralı yol yoktu. Ancak bu durum cumhuriyetin aydınlatma kalitesini yüksek seviyede tutmasına engel değil. Bana göre, arabayla seyahat ettiğim tüm BDT ülkeleri arasında, sıralamamda Azerbaycan liderdir. Şehirlerarası otoyollar daha büyük ve çok şeritliyken, bölgesel yollar daha küçüktür, ancak sürüşü keyiflidir. Tabii ki Azerbaycan haritasında köy ve toprak yollar da var, sadece asfalt yolların yapıldığı veya tamir edildiği yerler var. Ana şey, devlette ulaşım ağının inşasının bugün devam etmesidir.

Yorumlar