icon
Yükleniyor..

Araç Kiralama Hizmetinden Yararlanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Araç kiralama hizmetleri ihtiyaç anında sizlere pratiklik sunar. Aynı zamanda konforlu ve hesaplı olması gibi sebeplerden dolayı da sık sık tercih edilir. Bireysel ve kurumsal olarak yararlanabileceğiniz araç kiralama hizmetleri özellikle iş seyahatleri, tatil dönemleri veya uzun dönem kullanımlarda ön plana çıkar. 

Toplu taşıma veya taksi kullanmak yerine araç kiralamayı tercih ettiğiniz zaman birçok farklı açıdan avantajlı duruma geçebilirsiniz. Ancak araç kiralama hizmetlerinden yararlanmadan önce dikkat etmeniz gereken detaylar da mevcuttur. 

Doğru Araç Tercihi

Araç kiralama yapacağınız zaman araç içerisinde kaç kişi olacağınız, seyahatinizin türü, yakıt bütçesi ve programınızı göz önünde bulundurmalısınız. Bu detaylar çerçevesinde doğru aracı tercih edebilirsiniz. Size fazla gelebilecek bir aracı kiralamak yerine ihtiyaçlarınız için yeterli olabilecek alternatiflere yönelmelisiniz.

Ödemeler ve Kampanyalar

Araç kiralama sektöründe bazı özel durumlarda ödeme seçenekleri değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda dönemsel olarak gerçekleşen kampanyalar da bulunur. Bu kampanyaları ve ödeme seçeneklerini takip ederek avantajlı bir şekilde araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Yolcu360 araç kiralama hizmetinin içerisindeki araç türüne ve kiralama süresine göre değişen seçenekler bulabilirsiniz.

Ek Ücretler

Fiyat konusunda anlaşmaya vardıysanız ek ücretleri unutmamalısınız. Anlaştığınız fiyatların üzerine ekstra sigorta, temizlik ve anahtar teslimi gibi ek masraflar gelebilir. Daha sonra bir sürpriz ile karşılaşmamak için hizmet alacağınız firmadan fiyatların ve ek ücretlerin net bir şekilde belirtilmesini talep edebilirsiniz. 

Sözleşme

Firmalardan hizmet alacağınız zaman sözleşmeyi dikkatli bir şekilde okumalısınız. Herhangi bir kaza durumunda büyük bedeller ödemek durumunda kalmak istemiyorsanız ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Sözleşmenin içerisinde sigorta ve kasko detayları dışında aracı ne zaman teslim edeceğiniz ile ilgili detaylar da yer almalıdır. Olası gecikmelerde hangi miktarda ceza ödeyeceğinizi de sözleşmeyle öğrenmelisiniz.

Araç Kontrolü

Evrak işlerini tamamladıktan sonra aracınızı teslim almadan önce detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Araçta önemli bir çarpık veya göçük varsa bu ayrıntıları firmaya bildirmelisiniz. Araca ait olan parçaların ve özel mekanizmaların sorunlu olup olmadığını belirlemelisiniz. Son olarak fiyatlar konusunda anlaşma yapabilirsiniz. 

Yorumlar