icon
Yükleniyor..

Azerbaycan'da kiralık evlerde tatil

Azerbaycan, Türkiye'ye komşu ve en yakın ülkelerden biridir. Tarihsel yakınlık ve çeşitli alanlarda bağlantılar mevcuttur. Bu alanlardan biri de turizmdir. Her yıl yüzlerce Türk vatandaşı tatil yapmak için Azerbaycan'a gelmektedir. Bazıları buraya akrabalarıyla tanışmak için gelir, bazıları ise yeni bir ülke keşfetmek için gelir. Azerbaycan'a tatile gelmeden önce ne yapılmalı? En önemlisi gideceğiniz şehri belirlemek ve orada nerede kalacağınızı öğrenmek. Bunun için Azerbaycan kiralık ev siteleri işinize yarayacaktır. Sadece googleye kiraye evler yazın ve böyle siteler karşınıza çıkacak. Bu tür sitelerde her şehir için kiralık ev ilanları yayınlanmaktadır. Bütçenize uygun bir ev burada bulunabilir.

Şimdi şehir ve diğer nüanslara göre ev fiyatlarına bir göz atalım.

Bakü'de tatil için kiralık evler

Bakü, Azerbaycan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Yıllar içinde modernleşen bu şehirde tatil yapmak istiyorsanız burada kiralık bir ev seçmelisiniz. Bakü'de kiralık evlerin fiyatını çeşitli faktörler etkiler. En önemlisi şehir merkezine uzaklığı. Fiyatlar kenar mahallelerde daha ucuz. Örneğin Bakü'nün Nizami semtinde 2 odalı bir ev kiralamak isterseniz size günlük 30 AZN (yaklaşık 330 TL) ve aylık 500 AZN (yaklaşık 5500 TL) tutacaktır. Şehir merkezine daha yakın, örneğin Icherisheher metro istasyonuna yakın bir ev kiralamak istiyorsanız, günlük en az 50 AZN ödemeye hazır olun.

Gabala'da kiralık evlerde tatil

Tatilinizi doğaya yakın bir yerde geçirmek istiyorsanız Gabala bunun için harika bir yer. Gabala antik kenti, Azerbaycan'ın en güzel köşesinde yer almaktadır. Altı yüzyıl boyunca Kafkas Arnavutluk'un başkenti buradaydı. Bu antik yerleşimin ana kapıları ve binaları harabe halinde günümüze kadar gelebilmiştir.

Şehir, farklı dönemlere ait kültürel ve tarihi eserlerle çevrilidir. Kristal berraklığında havası, büyüleyici doğası ve huzurlu sükuneti ile şüphesiz stresten korunma, retreat tatilleri ve derin vücut detoksifikasyonu için ideal bir destinasyondur. Mega şehirlerin gürültüsünden ve stresli günlük yaşamdan uzakta, hangi yaş kategorisine ait olursanız olun, burada yenilenmenin ve enerjinin yeniden şarj edilmesinin vücut için önemini anlamayı öğrenebilirsiniz. Buradaki günlük kiraye evlerin fiyatı 2 odalı avlulu ev için günlük 40 AZN'den (440 TL) başlıyor.

İsmailli'de kiralık evlerde tatil

Bir zamanlar Kafkas Albaniyasının ve güçlü Şirvanşahların yuvası olan İsmayilli bölgesinin muhteşem dağ ve ormanlarında antik kale ve tapınak kalıntıları konukları karşılıyor. Burada gezginler, muhteşem Garanohur dağ gölü, eşsiz Molokan köyü Ivanovka ve ülkenin en iyi şarap imalathanelerinden birini bekliyor.Tatil için ideal bir yer. Ayrıca ünlü dağ köyleri Lagiç ve Başgala'yı ziyaret ederek Büyük İpek Yolu'nun tarihine dokunabilirsiniz. Burada 2 odalı avlulu ev kiralamak için günlük 50 AZN (yaklaşık 550 TL) harcamanız gerekiyor.

Gusar'da kiralık evlerde tatil

Bir an için hayal edin: kendinizi kuş sesleri dinlediğiniz, hafif bir esinti hissettiğiniz, taze ve temiz hava soluduğunuz ve serin kaynak suyu içtiğiniz yoğun bir ormanda buluyorsunuz. Sıcak yaz günlerinde şehrin gürültüsünden uzakta dinlenmek için başka neye ihtiyacınız var? Gusar'a kısa bir mesafede, şehirden Lekar köyüne giden yolun kenarında sağlık parkuru olan özel bir rekreasyon alanı var. Burada sadece sağlığa faydaları ile yürümekle kalmaz, aynı zamanda bisiklete binebilir veya ormanda piknik yapabilirsiniz. Sağlığa giden yolda çok ilginç ve bilgilendirici bulacaksınız. Burada bir ev kiralamak en az 50 AZN tutuyor.

Şekide kiralık evlerde tatil

Şeki, Azerbaycan'ın en güzel, özgün ve ilginç bölgelerinden biridir. Şeki antik kentine cumhuriyetin mimari rezervi denir. Büyük Kafkas Sıradağları'nın güney yamaçlarında pitoresk bir konumda yer almaktadır.

Burada yakın zamanda yenilenmiş ve yenilenmiş olan Şeki Olimpiyat Kompleksi otelinde kalabilirsiniz. Bu, kır evleri olan iki katlı bir binadır. Otel, 5 yıldızlı standartları karşılayan bir hizmet sunmaktadır.

At parkurları burada turistler arasında özellikle popülerdir. Sonuçta, bu sadece hoş değil, aynı zamanda yararlı bir rekreasyon şeklidir. At sırtında seyahat etmeyi sevenler için Sheki'de ihtiyacınız olan her şey var. Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Cumhuriyet Binicilik Turizm Merkezi buradadır. Bölgenin en güzel yeri olan Daşyüz köyüne yerleşti. Konuklara sadece at oyunlarını görmeleri için değil, aynı zamanda kendi başlarına katılmaları için de eşsiz bir fırsat sunulmaktadır. Elbette bundan önce deneyimli bir binicilik eğitmeninden ders almanız teklif edilecek. Ya da sadece ata binerek beceriyi hatırlayın.Şekide ev kiralamak minimum 50 AZN (550 TL) tutuyor.
 

Yorumlar