icon
Yükleniyor..

Tatil Villası Rezervasyonunda TÜRSAB Belgesine Dikkat!

Villa kiralama son yıllarda en popüler tatil trendi içinde yer alıyor. Günlük ya da haftalık kiralık villalarda anın tadını çıkarmak isteyenler, tatil villalarına yöneliyor. Tatil planının ilk adımında ise tabii ki güvenilir villa kiralama sitesi bulmak var. Uygun fiyatlı ve kaliteli bir tatil villası için güvenilir villa kiralama siteleri araştırırken, dikkat edilmesi gereken şeylerin başında yetki belgesi geliyor. Peki kiralık villa deneyimine adım atmak istiyorsanız, yazlık villa kiralama sürecinde nelere dikkat etmelisiniz? Popüler villa kiralama platformu hellovillam kurucusu Sercan Korkuç, bu süreçte bilinmesi gerekenleri anlattı.

Mağdur Olmamak İçin Yetki Belgeli Acenteler Tercih Edilmeli

Hemen villa kiralamak için, internetten en iyi villa kiralama sitesini arattığınızda karşınıza onlarca site çıkacak. Tatil için istenen her şeyi sunan ilanlarda denize sıfır, jakuzili villalar da bulabilirsiniz. Bununla birlikte, zaman zaman haberlere konu olan tatil rezervasyonu mağduriyetlerini yaşamamak için, sadece TÜRSAB yetki belgeli siteler tercih edilmeli. Hellovillam kurucusu Sercan Korkuç, konuyla ilgili açıklamasında “Villa kiralayarak tatili planlamak isteyenler, internette karşılarına çıkan ilk sitelere giriyor. Bu platformların bazıları yetki belgesine sahip değil. Bu da müşterilerin mağduriyet yaşaması riskini doğuruyor. Sık sık haberlere konu olan bu durumları yaşamamak için, sadece yetki belgesi olan acenteleri tercih etmelisiniz. Villa platformlarının TÜRSAB belgesi olmasına dikkat edin” dedi. 

Turizmde Yeni Trend Villa Kiralama

Tatil için villa tercihi, özellikle pandemi döneminin ardından öne çıktı Havuzlu ve bahçeli özellikler sunan ucuz kiralık villada kalmak aileler için çok cazip. Hellovillam kurucusu Sercan Korkuç, villa tatilinin bu denli yaygınlaşması ile ilgili olarak, “Kitlesel bir turizm yerine villalar daha çok rağbet gördü. Ancak villada kalmayı cazip kılan tek bu değil. İsteyenler ailesi ile, isteyen dostlarıyla bahçeli ya da jakuzili gibi özel seçenekler sunan villalarımızda konaklayabiliyor. Tabii ki ısıtmalı, kapalı havuzlu gibi alternatifler içeren villalar sadece yaz mevsimine değil, dört mevsime hitap ediyor. Bu nedenle villa tatilini herkese öneriyoruz ve bu keyfi herkesin yaşamasını istiyoruz.” dedi.

Villa Tatili İçin En Uygun Dönem Hangisi?

Villa tatili yaparken, lüks ve doğa içinde bir yazlık villada kalmak herkesin arzusu. Bununla birlikte balayı villaları ya da muhafazakar villa gibi arayışlarda, dönem seçimi fiyatı etkiliyor. Sercan Korkuç, konuyla ilgili olarak “Turizm sezonunun pik yaptığı dönemlerde fiyatların ortalamaları yüksek oluyor. Özellikle yüksek sezon olarak adlandırılan Temmuz ve Ağustos dönemlerinde, villaların gecelik konaklama fiyatı bütçeleri aşabilir. Ucuz tatil villası arayanlar, Haziran-Eylül gibi orta sezonu tercih edebilir. Buna ek olarak bayram tatili, yıl içinde fiyatların zirve noktası oluyor” yorumunu yaptı.

Villa kiralama platformu Hellovillam’da, balayı villalarının yanı sıra geniş aileler için çocuk havuzlu villalar, evcil hayvan kabul eden villa seçenekleri de yer alıyor. 

Haber Kaynağı: Pusula Gazetesi

Yorumlar