icon
Yükleniyor..
Seyhan
KEŞFET

Seyhan Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Seyhan Bölgesini Keşfet

Konaklama

Seyhan Otelleri

Restoran

Seyhan Restoranları

Müze

Seyhan Müzeleri

Etkinlik

Seyhan Etkinlikleri

TREND

Seyhan Müzeler

Adana Etnografya Müzesi

5.0

Adana Etnografya Müzesi

  • (22 Yorum)

Devlet Müzesi

Adana Etnografya Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Adana Etnografya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi

4.7

Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi

  • (18 Yorum)

Devlet Müzesi

Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adana Evi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Adana iline bağlı olan Seyhan İlçesi sayfası. Seyhan ilçesinin 96 mahalesi bulunmakadır. Nüfusun %90‚ i merkez mahallerde yaşamaktadır. Adana‚ nın merkezinde bulunan Seyhan İlçesi 800 Bin nüfus ile Adanan'nın en büyük ilçesidir. Seyhan, Türkiye'nin Adana ilinin bir ilçesidir. İlçe, tamamiyle Adana şehir merkezi içerisinde kabul edilmektedir ve tüm ilçeye bir alt tabaka belediye olan Seyhan Belediyesi hizmet vermektedir. Seyhan, Adana ilinin sakinlerinin % 35'ine ve Adana şehrinin sakinlerinin yaklaşık yarısına ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye'deki en kalabalık beşinci metropol ilçe statüsündedir. Seyhan, Adana'nın ilk yerleşim alanı olmakla beraber şu anda şehrin yönetim, iş ve kültür merkezidir. Tarihi Tepebağ mahallesi ve Büyük Saat, Ulu Camii, Ramazaoğlu Konağı ve Sabancı Merkez Camii gibi önemli yapıları bünyesinde barındırmaktadır. Adana Kültür ve Sanat Merkezi ve Sabancı Kültür Merkezi, Seyhan Kültür Merkezi ve Metropol Tiyatro Salonu yine aynı ilçede faaliyet göstermektedir. İlçe ismini doğu yakasını oluşturan nehirden almaktadır.

Katkı Sağlayanlar  1. Ana Sayfa
  2. Seyhan
  3. Seyhan Gezilecek Yerler
  4. Seyhan Otelleri
  5. Seyhan Restoranları
  6. Seyhan Müzeleri
  7. Seyhan Etkinlikler