icon
Yükleniyor..
Adana
KEŞFET

Adana Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Adana Bölgesini Keşfet

Konaklama

Adana Otelleri

Restoran

Adana Restoranları

Müze

Adana Müzeleri

Etkinlik

Adana Etkinlikleri

TREND

Adana Oteller

Sheraton Grand Adana Otel

4.1

Sheraton Grand Adana Otel

 • (22 Yorum)

Otel

Sheraton Grand Adana Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Sheraton Grand Adana Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ramada By Wyndham Adana Otel

3.6

Ramada By Wyndham Adana Otel

 • (31 Yorum)

Otel

Ramada By Wyndham Adana Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ramada By Wyndham Adana Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Adana Plaza Hotel

3.6

Adana Plaza Hotel

 • (20 Yorum)

Otel

Adana Plaza Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Adana Plaza Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Edis Premier Hotel

3.5

Edis Premier Hotel

 • (13 Yorum)

Otel

Edis Premier Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Edis Premier Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Adana Ömür Otel

4.6

Adana Ömür Otel

 • (10 Yorum)

Otel

Adana Ömür Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Adana Ömür Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Otel Le Grand

4.3

Otel Le Grand

 • (16 Yorum)

Otel

Otel Le Grand hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Otel Le Grand Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Adana Park Hotel

Adana Park Hotel

 • (0 Yorum)

Otel

Adana Park Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Adana Park Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Yol Is Holiday Adana

4.4

Yol Is Holiday Adana

 • (22 Yorum)

Otel

Yol Is Holiday Adana hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Yol Is Holiday Adana Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Park Royal Otel

3.9

Park Royal Otel

 • (9 Yorum)

Otel

Park Royal Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Park Royal Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Yükselhan Hotel

4.5

Yükselhan Hotel

 • (20 Yorum)

Otel

Yükselhan Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Yükselhan Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kaya Premium Hotel

3.9

Kaya Premium Hotel

 • (18 Yorum)

Otel

Kaya Premium Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kaya Premium Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Adana City Hotel

4.0

Adana City Hotel

 • (28 Yorum)

Otel

Adana City Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Adana City Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Mavi Sürmeli Otel

4.5

Mavi Sürmeli Otel

 • (20 Yorum)

Otel

Mavi Sürmeli Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Mavi Sürmeli Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Golden Lake Hotel

4.5

Golden Lake Hotel

 • (11 Yorum)

Otel

Golden Lake Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Golden Lake Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Akkoç Butik Otel

4.6

Akkoç Butik Otel

 • (15 Yorum)

Otel

Akkoç Butik Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Akkoç Butik Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Adana, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık altıncı şehri. 2020 yılı verilerine göre, 2.258.718 nüfusa sahiptir. Türkiye’deki altıncı büyük metropolitan alan olup ülkenin önde gelen bir ticaret ve kültür merkezidir.Maden zengini 4. bölge olan Adana; krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları açısından önem taşımaktadır. Adana’nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova’nın merkezinde bulunur. Yaklaşık 5,62 milyon insana ev sahipliği yapan bölgenin büyük bir bölümü, tarıma oldukça elverişli, geniş ve düz bir arazidir. Adana, M.Ö. 6000 yılında kurulmuş çok eski bir şehirdir. İlk yıllarında Kilikya denilen bir bölgenin bir parçasıydı ve sırayla, Feonistler, Keldaniler, Asurlar, Hititler, Persler, Makedonlar, Romalılar, Bizanslılar, Abbasiler, Selçuklular ve son olarak Osmanlılara vatan oldu. Şimdi büyük Kilikya Ovalarının merkezinde ve Seyhan Nehri kıyısında yerleşen Adana, 1.3 milyonun üzerinde nüfusu ile Türkiye’nin beşinci büyük şehridir. Bununla birlikte, özellikle güney ve batı komşularıyla karşılaştırıldığında, genellikle turistik bir yer olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte, çevredeki kırsal alanda bir dizi ilgi alanı vardır.Modern Adana iki ayrı bölümden oluşuyor: sıkışık eski şehir merkezi ve eski merkezin kuzeyinde, genellikle “Kuzey Adana” veya “Yeni Adana” olarak adlandırılan Seyhan barajına bakan daha yeni, çoğunlukla yüksek katlı binalarla kaplı yerdir. Adana tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Adana
 3. Adana Gezilecek Yerler
 4. Adana Otelleri
 5. Adana Restoranları
 6. Adana Müzeleri
 7. Adana Etkinlikler