icon
Yükleniyor..
Afyonkarahisar
KEŞFET

Afyonkarahisar Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar Bölgesini Keşfet

Konaklama

Afyonkarahisar Otelleri

Restoran

Afyonkarahisar Restoranları

Müze

Afyonkarahisar Müzeleri

Etkinlik

Afyonkarahisar Etkinlikleri

TREND

Afyonkarahisar Müzeler

Bolvadin Yanık Kışla Müzesi

3.5

Bolvadin Yanık Kışla Müzesi

  • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

Bolvadin Yanık Kışla Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bolvadin Yanık Kışla Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Zafer Müzesi

4.0

Zafer Müzesi

  • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

Zafer Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Zafer Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Afyonkarahisar Müzesi

4.5

Afyonkarahisar Müzesi

  • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

Afyonkarahisar Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Afyonkarahisar Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Afyonkarahisar basitçe olarak bilinen Afyon , Türkiye İç Anadolunun batı kesimindeki bir şehir. Tarihin en eski dönemlerinden beri birçok medeniyete ev sahipliği yapan Afyonkarahisar , tarihi ve kültürel değerlerin izlerini taşıyan bir coğrafyada yer almaktadır. Afyonkarahisar’ın ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Bu, yemek kültürünün oluşumunun ana belirleyicisidir. Afyon, Ege kıyılarında, Ankara’nın 250 km (155 mil) batısında, Akar Nehri boyunca, dağlık bir ülke tarafında yer almaktadır. Rakım 1.034 metre. Nüfüsü 726.228. Afyonkarahisar mutfağı , geleneksel lezzetleriyle zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Afyonkarahisar, adı Kızılay Doğal Maden Suyu olan Maden Suyu’nun vatanıdır. Afyon, Ege kıyılarında, Ankara’nın 250 km (155 mi) batısında, Akar Nehri boyunca dağlık bir ülke tarafında yer almaktadır. Rakım 1.034 metre. Nüfus (2020 nüfus sayımı) 140 bin civarıdır.

Katkı Sağlayanlar  1. Ana Sayfa
  2. Afyonkarahisar
  3. Afyonkarahisar Gezilecek Yerler
  4. Afyonkarahisar Otelleri
  5. Afyonkarahisar Restoranları
  6. Afyonkarahisar Müzeleri
  7. Afyonkarahisar Etkinlikler