image

Amasya

Toplam makale bulunmaktadır.

Tarihin yazıldığı şehir Amasya’ya hoş geldiniz. Amasya, 7500 yıllık tarihi, doğal, tarihi ve kültürel değerleri ile açık hava müzesi gibi tipik bir Türk şehridir . Binlerce yıl öncesine ait eserleri bulabileceğiniz bu güzel şehir, tarihi binaları, kültürel mirası ve bugüne kadar ayakta kalan sanatsal unsurları ile otantik bir yer. Amasya, keşfedilmeye hazır, Türkiye’nin en güzel küçük şehirlerinden biridir. Türkiye’nin Karadeniz bölgesindeki dağlarda oturan çarpıcı Amasya kentinin tarihine, manzaralarına ve sakinliğine göz atın . Bu bilgiler henüz güncellenmemiş olup veriler yerelnet editörleri tarafından sağlanmaktadır. Amasya ili sayfasında içerik eklemek ve bu bilgileri düzenlemek için bize ulaşabilirsiniz.
Devamı

Amasya

Kategorisindeki tüm gönderiler

Amasya

Bilgi ve Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Tarihin yazıldığı şehir Amasya’ya hoş geldiniz. Amasya, 7500 yıllık tarihi, doğal, tarihi ve kültürel değerleri ile açık hava müzesi gibi tipik bir Türk şehridir . Binlerce yıl öncesine ait eserleri bulabileceğiniz bu güzel şehir, tarihi binaları, kültürel mirası ve bugüne kadar ayakta kalan sanatsal unsurları ile otantik bir yer.

Amasya, keşfedilmeye hazır, Türkiye’nin en güzel küçük şehirlerinden biridir. Türkiye’nin Karadeniz bölgesindeki dağlarda oturan çarpıcı Amasya kentinin tarihine, manzaralarına ve sakinliğine göz atın .

Bu bilgiler henüz güncellenmemiş olup veriler yerelnet editörleri tarafından sağlanmaktadır. Amasya ili sayfasında içerik eklemek ve bu bilgileri düzenlemek için bize ulaşabilirsiniz.Şehirler

Türkiye'de bulunan ve öne çıkan şehirler

İSTANBUL
ANKARA
İZMİR
ANTALYA
MUĞLA
BURSA
ADANA
NEVŞEHİR
yazar ol