icon
Yükleniyor..
Ankara
KEŞFET

Ankara Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Ankara Bölgesini Keşfet

Konaklama

Ankara Otelleri

Restoran

Ankara Restoranları

Müze

Ankara Müzeleri

Etkinlik

Ankara Etkinlikleri

TREND

Ankara Gezilecek Yerler

Augustus Tapınağı

4.7

Augustus Tapınağı

 • (6 Yorum)

Dini Yer

Augustus Tapınağı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Augustus Tapınağı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ulus Gençlik Parkı

4.0

Ulus Gençlik Parkı

 • (4 Yorum)

Park

Ulus Gençlik Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ulus Gençlik Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

50. Yıl Parkı

5.0

50. Yıl Parkı

 • (1 Yorum)

Park

50. Yıl Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. 50. Yıl Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Güvenpark

3.8

Güvenpark

 • (5 Yorum)

Park

Güvenpark hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Güvenpark Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Dikmen Vadisi

4.5

Dikmen Vadisi

 • (10 Yorum)

Park

Dikmen Vadisi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Dikmen Vadisi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Soğuksu Milli Parkı

4.1

Soğuksu Milli Parkı

 • (9 Yorum)

Park

Soğuksu Milli Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Soğuksu Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kocatepe Camii

5.0

Kocatepe Camii

 • (7 Yorum)

Dini Yer

Kocatepe Camii hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kocatepe Camii Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Göksu Parkı

3.5

Göksu Parkı

 • (11 Yorum)

Park

Göksu Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Göksu Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ankara Kuğulu Park

4.8

Ankara Kuğulu Park

 • (10 Yorum)

Park

Ankara Kuğulu Park hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ankara Kuğulu Park Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hacı Bayram-ı Velî Camii

5.0

Hacı Bayram-ı Velî Camii

 • (12 Yorum)

Dini Yer

Hacı Bayram-ı Velî Camii hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hacı Bayram-ı Velî Camii Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Eymir Gölü

4.7

Eymir Gölü

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Eymir Gölü hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Eymir Gölü Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ankara Kalesi

4.3

Ankara Kalesi

 • (6 Yorum)

Turistik Yer

Ankara Kalesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ankara Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ankamall Alışveriş Merkezi

4.3

Ankamall Alışveriş Merkezi

 • (7 Yorum)

AVM

Ankamall Alışveriş Merkezi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ankamall Alışveriş Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Aqua Vega Akvaryum

Aqua Vega Akvaryum

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Aqua Vega Akvaryum hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Aqua Vega Akvaryum Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Nallıhan Kuş Cenneti

4.8

Nallıhan Kuş Cenneti

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Nallıhan Kuş Cenneti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Nallıhan Kuş Cenneti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Türkiye’nin başkenti konumunda bulunan Ankara, en kalabalık ikinci ili olmasıyla da dikkat çeker. Ankara, Türkiye'nin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Ankara özellikle gece hayatıyla ünlüdür, bu nedenle şehre gelen herkes gece hayatına mutlaka katılır. Ankara'nın çok sayıda turistik yeri vardır. Ulaşıma elverişli bir konuma sahip olan Ankara şehrinde görülecek birçok tarihi eser ve müze de bulunmaktadır.

Ankara otelleri, Ankara'nın tarihi, doğası ve özellikle Anıtkabir’e yakınlıkları nedeniyle tüm yıl boyunca tercih edilmektedir. Sadece Türkiye’nin başkenti değil, aynı zamanda İç Anadolu'nun en gelişmiş şehirlerinden biri olan Ankara, güçlü bir kültüre sahiptir. Ankara otellerinin ise pek çok farklı konsepti bulunmaktadır. Bu sayede Ankara şehrinde iş seyahatleri ya da tatil planları için tercih edebileceğiniz pek çok seçenek mevcuttur.
Ankara otelleri her zevke ve bütçeye uygun konseptleri ile hizmet vermektedir. Şehir merkezindeki birçok otel Kızılay Meydanı'nda yer almaktadır. Güvenpark, Kızılay Alışveriş Merkezi, Sakarya Caddesi, Karanfil Caddesi, Konur Caddesi'nde konaklayabileceğiniz pek çok seçenekte bulunmaktadır. İstediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilmenizi de mümkün hale getiren Ankara otelleri; devlet dairelerine, hastanelere ve metroya yakınlıkları sebebiyle tercih edilmektedir. Ankara'da her bütçeye uygun butik oteller ve şehir otelleri, dilediğiniz gibi bir gezi yapabilmenizi mümkün hale getiriyor.

Ankara Restoranları : Ankara şehrinin en dikkat çeken yapılarının arasında çok sayıda bulunan restoran, kafe, taverna, restoran, pastane, bar, meyhane mekanları bulunmaktadır. Ankara'nın her caddesinde karşılaşabileceğiniz çeşitli büyüklükteki restoran ve kafeler, farklı konseptler ile hizmet verir. Restoranlarda konaklayarak, farklı mutfaklardan çeşitli yiyeceklerin tadımını yapabilir, alkollü ve alkolsüz içecekler ile keyifli anlar geçirebilirsiniz.
Ankara restoranları bütçenize ve istediğiniz tarza uygun yemekler bulmak için ideal seçenekler sunmaktadır. İtalyan, Fransız, Uzakdoğu mutfaklarından hızlı ve uygun tüketim yapabileceğini fast food dükkanlarına kadar geniş bir listede bulunan restoranlar, Ankara’nın dört bir yanında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Türk ve Osmanlı mutfağı söz konusu olduğunda da Ankara'da beklentilerinizi karşılayan restoranlar ve mekanlar bulunmaktadır. Vejetaryen beslenme stilini benimseyen konuklar için hizmet vermekte olan pek çok restoranda, Ankara’nın çeşitli bölgelerinde bulunmaktadır.

Ankara Müzeleri : Köklü geçmişi ile çok sayıda yerli ve yabancı turistin odak noktalarından biri haline gelen Ankara’da, gezilmesi gereken pek çok müze bulunmaktadır. Şehrin farklı yerlerinde konumlanmış olan bu yapılar, tarih ile iç içe, keyifli bir Ankara seyahati yapmanızı mümkün hale getirir.
- Anıtkabir: Ankara müzeleri denildiğinde akla ilk gelen yapı Anıtkabir olmaktadır. Anıtkabir, yalnızca Türk halkının değil, şehre ziyarette bulunan yabancı turistlerinde en ilgisini çeken yapılardan biridir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk adına özel olarak tasarlanan bu yapı, Ankara’nın simgesi niteliğini taşır.
- Anadolu Medeniyetleri Müzesi: Paleolitik Çağdan, Eski Tunç Çağının eserlerine uzanan geniş koleksiyonu ile Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara’da mutlaka görülmesi gereken müzelerin arasında bulunur.
- Ulucanlar Cezaevi Müzesi: Çeşitli restorasyon çalışmalarının ardından müze haline getirilen ve ziyarete açılan Ulucanlar Cezaevi, siyasi ve edebi pek çok tutukluya ev sahipliği yapmış olması sebebiyle önemli bir yere sahiptir.

Ankara etkinlikleri çeşitli amaçlar için Ankara’yı ziyaret eden konukların keyifli deneyimler yaşamasını sağlar. Konserlerden, tiyatrolara ya da festivallere uzanan geniş listesi ile hem yerli hem de yabancı konukların ilgisini çeken etkinlikler, unutulmaz bir gezi yaşamanızı mümkün hale getirir.

Ankara etkinlikleri şehrin farklı bölgelerinde ve birbirinden farklı mekanlarda gerçekleşir. Hem yaz hem de kış pek çok unutulmaz etkinliğe ev sahipliği yapan Ankara, bu alanda da oldukça başarılı bir şehir olmasıyla ünlenmektedir.

Ankara Gezilecek Yerler : Ankara pek çok kişinin farklı sebepler dolayısıyla ziyaret ettiği bir şehirdir. İş seyahatleri ya da kısa bir tatil için uygun olan Ankara’da gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok yer ve yapı bulunmaktadır.
Siz de bu şehre ziyarette bulunduğunuzda sayısız alışveriş merkezlerini turlayarak, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra Anıtkabir gibi şehrin simgesi haline gelen yapılarda vakit geçirebilir ve tarih ile iç içe bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Kuğulu Park ve Seğmenler Parkı da, Ankara gezilecek yerler listelerinde bulunan ve Ankara’nın ruhunu en iyi şekilde ziyaretçilerine yansıtan parkların arasında gelmektedir. Siz de bu yapılarda vakit geçirerek, başkent Ankara’yı tanıyabilirsiniz.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Ankara
 3. Ankara Gezilecek Yerler
 4. Ankara Otelleri
 5. Ankara Restoranları
 6. Ankara Müzeleri
 7. Ankara Etkinlikler