icon
Yükleniyor..
Ankara
KEŞFET

Ankara Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Ankara Bölgesini Keşfet

Konaklama

Ankara Otelleri

Restoran

Ankara Restoranları

Müze

Ankara Müzeleri

Etkinlik

Ankara Etkinlikleri

TREND

Ankara Müzeler

Sanal Müze Gez

4.7

Sanal Müze Gez

 • (15 Yorum)

Sanal Müze

Sanal Müze Gez hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Sanal Müze Gez Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Jandarma Müzesi

4.8

Jandarma Müzesi

 • (12 Yorum)

Devlet Müzesi

Jandarma Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Jandarma Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Anıtkabir

5.0

Anıtkabir

 • (20 Yorum)

Devlet Müzesi

Anıtkabir hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Anıtkabir Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Anadolu Medeniyetler Müzesi

4.7

Anadolu Medeniyetler Müzesi

 • (13 Yorum)

Devlet Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Anadolu Medeniyetler Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi

5.0

Ulucanlar Cezaevi Müzesi

 • (23 Yorum)

Devlet Müzesi

Ulucanlar Cezaevi Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ulucanlar Cezaevi Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi

5.0

Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi

 • (12 Yorum)

Devlet Müzesi

Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Cumhuriyet Müzesi

4.7

Cumhuriyet Müzesi

 • (22 Yorum)

Devlet Müzesi

Cumhuriyet Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Cumhuriyet Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Erimtan Arkeoloji Ve Sanat Müzesi

4.3

Erimtan Arkeoloji Ve Sanat Müzesi

 • (11 Yorum)

Devlet Müzesi

Erimtan Arkeoloji Ve Sanat Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Erimtan Arkeoloji Ve Sanat Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Altınköy Açık Hava Müzesi

4.2

Altınköy Açık Hava Müzesi

 • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

Altınköy Açık Hava Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Altınköy Açık Hava Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Rahmi M. Koç Müzesi Ankara

4.8

Rahmi M. Koç Müzesi Ankara

 • (6 Yorum)

Devlet Müzesi

Rahmi M. Koç Müzesi Ankara hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Rahmi M. Koç Müzesi Ankara Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

MTA Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi

4.5

MTA Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi

 • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

MTA Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. MTA Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Cuf Cuf Oyun Ve Oyuncak Müzesi

4.5

Cuf Cuf Oyun Ve Oyuncak Müzesi

 • (6 Yorum)

Özel Müze

Cuf Cuf Oyun Ve Oyuncak Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Cuf Cuf Oyun Ve Oyuncak Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hava Kuvvetleri Müzesi Ankara

5.0

Hava Kuvvetleri Müzesi Ankara

 • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

Hava Kuvvetleri Müzesi Ankara hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hava Kuvvetleri Müzesi Ankara Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ankara Atatürk Evi Müzesi

4.9

Ankara Atatürk Evi Müzesi

 • (14 Yorum)

Devlet Müzesi

Ankara Atatürk Evi Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ankara Atatürk Evi Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Eğit-Der Eğitim Müzesi

Eğit-Der Eğitim Müzesi

 • (0 Yorum)

Devlet Müzesi

Eğit-Der Eğitim Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Eğit-Der Eğitim Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Türkiye’nin başkenti konumunda bulunan Ankara, en kalabalık ikinci ili olmasıyla da dikkat çeker. Ankara, Türkiye'nin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Ankara özellikle gece hayatıyla ünlüdür, bu nedenle şehre gelen herkes gece hayatına mutlaka katılır. Ankara'nın çok sayıda turistik yeri vardır. Ulaşıma elverişli bir konuma sahip olan Ankara şehrinde görülecek birçok tarihi eser ve müze de bulunmaktadır.

Ankara otelleri, Ankara'nın tarihi, doğası ve özellikle Anıtkabir’e yakınlıkları nedeniyle tüm yıl boyunca tercih edilmektedir. Sadece Türkiye’nin başkenti değil, aynı zamanda İç Anadolu'nun en gelişmiş şehirlerinden biri olan Ankara, güçlü bir kültüre sahiptir. Ankara otellerinin ise pek çok farklı konsepti bulunmaktadır. Bu sayede Ankara şehrinde iş seyahatleri ya da tatil planları için tercih edebileceğiniz pek çok seçenek mevcuttur.
Ankara otelleri her zevke ve bütçeye uygun konseptleri ile hizmet vermektedir. Şehir merkezindeki birçok otel Kızılay Meydanı'nda yer almaktadır. Güvenpark, Kızılay Alışveriş Merkezi, Sakarya Caddesi, Karanfil Caddesi, Konur Caddesi'nde konaklayabileceğiniz pek çok seçenekte bulunmaktadır. İstediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilmenizi de mümkün hale getiren Ankara otelleri; devlet dairelerine, hastanelere ve metroya yakınlıkları sebebiyle tercih edilmektedir. Ankara'da her bütçeye uygun butik oteller ve şehir otelleri, dilediğiniz gibi bir gezi yapabilmenizi mümkün hale getiriyor.

Ankara Restoranları : Ankara şehrinin en dikkat çeken yapılarının arasında çok sayıda bulunan restoran, kafe, taverna, restoran, pastane, bar, meyhane mekanları bulunmaktadır. Ankara'nın her caddesinde karşılaşabileceğiniz çeşitli büyüklükteki restoran ve kafeler, farklı konseptler ile hizmet verir. Restoranlarda konaklayarak, farklı mutfaklardan çeşitli yiyeceklerin tadımını yapabilir, alkollü ve alkolsüz içecekler ile keyifli anlar geçirebilirsiniz.
Ankara restoranları bütçenize ve istediğiniz tarza uygun yemekler bulmak için ideal seçenekler sunmaktadır. İtalyan, Fransız, Uzakdoğu mutfaklarından hızlı ve uygun tüketim yapabileceğini fast food dükkanlarına kadar geniş bir listede bulunan restoranlar, Ankara’nın dört bir yanında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Türk ve Osmanlı mutfağı söz konusu olduğunda da Ankara'da beklentilerinizi karşılayan restoranlar ve mekanlar bulunmaktadır. Vejetaryen beslenme stilini benimseyen konuklar için hizmet vermekte olan pek çok restoranda, Ankara’nın çeşitli bölgelerinde bulunmaktadır.

Ankara Müzeleri : Köklü geçmişi ile çok sayıda yerli ve yabancı turistin odak noktalarından biri haline gelen Ankara’da, gezilmesi gereken pek çok müze bulunmaktadır. Şehrin farklı yerlerinde konumlanmış olan bu yapılar, tarih ile iç içe, keyifli bir Ankara seyahati yapmanızı mümkün hale getirir.
- Anıtkabir: Ankara müzeleri denildiğinde akla ilk gelen yapı Anıtkabir olmaktadır. Anıtkabir, yalnızca Türk halkının değil, şehre ziyarette bulunan yabancı turistlerinde en ilgisini çeken yapılardan biridir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk adına özel olarak tasarlanan bu yapı, Ankara’nın simgesi niteliğini taşır.
- Anadolu Medeniyetleri Müzesi: Paleolitik Çağdan, Eski Tunç Çağının eserlerine uzanan geniş koleksiyonu ile Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara’da mutlaka görülmesi gereken müzelerin arasında bulunur.
- Ulucanlar Cezaevi Müzesi: Çeşitli restorasyon çalışmalarının ardından müze haline getirilen ve ziyarete açılan Ulucanlar Cezaevi, siyasi ve edebi pek çok tutukluya ev sahipliği yapmış olması sebebiyle önemli bir yere sahiptir.

Ankara etkinlikleri çeşitli amaçlar için Ankara’yı ziyaret eden konukların keyifli deneyimler yaşamasını sağlar. Konserlerden, tiyatrolara ya da festivallere uzanan geniş listesi ile hem yerli hem de yabancı konukların ilgisini çeken etkinlikler, unutulmaz bir gezi yaşamanızı mümkün hale getirir.

Ankara etkinlikleri şehrin farklı bölgelerinde ve birbirinden farklı mekanlarda gerçekleşir. Hem yaz hem de kış pek çok unutulmaz etkinliğe ev sahipliği yapan Ankara, bu alanda da oldukça başarılı bir şehir olmasıyla ünlenmektedir.

Ankara Gezilecek Yerler : Ankara pek çok kişinin farklı sebepler dolayısıyla ziyaret ettiği bir şehirdir. İş seyahatleri ya da kısa bir tatil için uygun olan Ankara’da gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok yer ve yapı bulunmaktadır.
Siz de bu şehre ziyarette bulunduğunuzda sayısız alışveriş merkezlerini turlayarak, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra Anıtkabir gibi şehrin simgesi haline gelen yapılarda vakit geçirebilir ve tarih ile iç içe bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Kuğulu Park ve Seğmenler Parkı da, Ankara gezilecek yerler listelerinde bulunan ve Ankara’nın ruhunu en iyi şekilde ziyaretçilerine yansıtan parkların arasında gelmektedir. Siz de bu yapılarda vakit geçirerek, başkent Ankara’yı tanıyabilirsiniz.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Ankara
 3. Ankara Gezilecek Yerler
 4. Ankara Otelleri
 5. Ankara Restoranları
 6. Ankara Müzeleri
 7. Ankara Etkinlikler