icon
Alanya
KEŞFET

Alanya Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Alanya Bölgesini Keşfet

Konaklama

Alanya Otelleri

Restoran

Alanya Restoranları

Müze

Alanya Müzeleri

Etkinlik

Alanya Etkinlikleri

TREND

Alanya Gezilecek Yerler

Dim Çayı

4.8

Dim Çayı

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Dim Çayı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Dim Çayı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kızıl Kule

5.0

Kızıl Kule

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Alanya Kızıl Kule, Türkiye'nin popüler tatil beldelerinden biri olan Alanya'nın en ünlü simgelerinden biridir. Alanya'ya yapılan yolculukların görülmesi gereken bir yer olduğu konusunda herkes hemfikirdir. Alanya Kızıl Kule, bu şehirde özellikle gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Alanya Kızıl Kule'nin nerede olduğu, nasıl ulaşılabileceği ve nerelerin ziyaret edilmesi gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu makalede size yardımcı olacağız.

Damlataş Mağarası

4.4

Damlataş Mağarası

 • (11 Yorum)

Tarihi Mekan

Alanya Damlataş Mağarası Türkiye'nin güney bölgesi olan Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı bir mağara sistemidir. Mağaranın merkezi, Alanya'nın Damlataş Plajı'na yakın bir bölgesinde bulunmaktadır. Mağara, 2 adet ana mağaradan oluşur. Antik Çağ'dan günümüze kadar süregelen mağara, özellikle bol okyanus mavisi ve sakin suları ile ilgi çekicidir. Alanya Damlataş Mağarası ile birlikte, bölgedeki gezilecek birçok yer arasında yer almaktadır.

Antalya Panoramik Asansör

5.0

Antalya Panoramik Asansör

 • (3 Yorum)

Turistik Yer

Antalya Panoramik Asansör, Turkiye'nin en büyük turistik mekanıdır. Bu mekan, her yıl milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmektedir. Antalya Panoramik Asansör, Antalya'nın en önemli simgelerinden biri olmuştur. Antalya'nın modern, rafine ve kültürlü görünümünü temsil etmektedir. Antalya Panoramik Asansör, Antalya'ya kültür farklılığı, müzesel görünüm ve modern mimariyi gösterecek şekilde tasarlanmıştır.

Syedra Antik Kenti

4.2

Syedra Antik Kenti

 • (5 Yorum)

Antik Kent

Antalya'nın en büyük tarihi miraslarından biri olan Syedra Antik Kenti, doğa ile iç içe geçmiş bir tarihi mirastır. Antalya'nın Serik ilçesinde bulunan bu tarihi yer, Anadolu'nun denize kıyısından kalma tarihi antik kentlerin arasında yer almaktadır. Her çağda insanların yaşamış olduğu bir bölge olan Syedra'nın merkezinde çeşitli kültürlerin izleri bulunmaktadır. Syedra Antik Kenti aynı zamanda antik Pers Kralı I. Antiochus'un allık olarak inşa ettiği ve binlerce yıl boyunca da kullanılmış bir kasabadır.

Cüceler Mağarası

4.1

Cüceler Mağarası

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Alanya Cüceler Mağarası, Antalya'nın İç Anadolu bölgesinde yer alan bir turistik mekândır. Mağara, Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı Yeşilbaş köyündedir. Mağara, Alanya'ya 10 km uzaklıktadır ve karayolu ile ulaşım sağlanabilecek bir konumdadır. Mağara, insanların daha önce hiç görmediği, duymadığı ve keşfetmeye değer bir yerdir. Alanya Cüceler Mağarası, turistlerin antik kalıntıları, arkeolojik değerleri, doğal güzellikleri, eşsiz manzaraları ile hayran kalacağı bir yerdir.

Alara Kalesi

4.7

Alara Kalesi

 • (10 Yorum)

Tarihi Mekan

Alanya Alara Kalesi, Türkiye'nin en büyük antik kale bölgelerinden biri olan Antalya'nın Alanya ilçesinde yer almaktadır. Kale, Strabon tarafından yazılan tarihte Antiphellos olarak belirtilmiş olup, tüm ziyaretçileri etkileyici görüntüsü ile kendine hayran bırakmaktadır.

Alanya Limanı

4.9

Alanya Limanı

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Turizm açısından bölgedeki en önemli noktalardan biri olan Alanya Limanı, Çamyuva’da bulunan ve 3 km uzunluğunda bir kıyı şeridine sahip. Liman Alanya’nın en ünlü simgelerinden biri ve gezilecek yerler arasında oldukça popüler.

TREND

Alanya Müzeler

Alanya Kalesi

4.7

Alanya Kalesi

 • (13 Yorum)

Devlet Müzesi

Alanya Kalesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Alanya Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Alanya Arkeoloji Müzesi

4.6

Alanya Arkeoloji Müzesi

 • (20 Yorum)

Devlet Müzesi

Alanya Arkeoloji Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Alanya Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Yörük Müzesi

5.0

Yörük Müzesi

 • (11 Yorum)

Devlet Müzesi

Yörük Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Yörük Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Alanya Atatürk Evi Ve Müzesi

Alanya Atatürk Evi Ve Müzesi

 • (0 Yorum)

Devlet Müzesi

Alanya Atatürk Evi Ve Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Alanya Atatürk Evi Ve Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

TREND

Alanya Oteller

Blue Wave Suite Hotel

4.0

Blue Wave Suite Hotel

 • (21 Yorum)

Otel

Blue Wave Suite Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Blue Wave Suite Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Sultan Sipahi Resort Otel

3.3

Sultan Sipahi Resort Otel

 • (17 Yorum)

Otel

Sultan Sipahi Resort Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Sultan Sipahi Resort Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kleopatra Carina Hotel

3.1

Kleopatra Carina Hotel

 • (15 Yorum)

Otel

Kleopatra Carina Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kleopatra Carina Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Concorde Alanya Hotel

5.0

Concorde Alanya Hotel

 • (1 Yorum)

Otel

Concorde Alanya Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Concorde Alanya Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Lonicera City Hotel

4.2

Lonicera City Hotel

 • (6 Yorum)

Otel

Lonicera City Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Lonicera City Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kleopatra Ada Beach Otel

3.7

Kleopatra Ada Beach Otel

 • (18 Yorum)

Otel

Kleopatra Ada Beach Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kleopatra Ada Beach Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Diamond Hotel Alanya

Diamond Hotel Alanya

 • (0 Yorum)

Otel

Diamond Hotel Alanya hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Diamond Hotel Alanya Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Diamore Otel

4.8

Diamore Otel

 • (13 Yorum)

Otel

Diamore Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Diamore Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

TREND

Alanya Yeme &  İçme

Palm Beach Restoran

2.6

Palm Beach Restoran

 • (5 Yorum)

Restoran

Palm Beach Restoran hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Palm Beach Restoran Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Torku Ziyafet Döner

3.3

Torku Ziyafet Döner

 • (9 Yorum)

Restoran

Torku Ziyafet Döner hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Torku Ziyafet Döner Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Zera Beach Bar

4.6

Zera Beach Bar

 • (5 Yorum)

Restoran

Zera Beach Bar hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Zera Beach Bar Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Tako Cafe Bar

4.3

Tako Cafe Bar

 • (6 Yorum)

Restoran

Tako Cafe Bar hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Tako Cafe Bar Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Bluecafe

Bluecafe

 • (0 Yorum)

Restoran

Bluecafe hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bluecafe Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Bistro Star Cafe & Bar

4.2

Bistro Star Cafe & Bar

 • (5 Yorum)

Restoran

Bistro Star Cafe & Bar hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bistro Star Cafe & Bar Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

La Liz

La Liz

 • (0 Yorum)

Restoran

La Liz hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. La Liz Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Alanya Tost

5.0

Alanya Tost

 • (5 Yorum)

Restoran

Alanya Tost hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Alanya Tost Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

TREND

Alanya Etkinlik

Yer Ekle

5.0

Alanya

Yeni

Şuanda sitemizde Alanya bölgesi için içerik bulunmamaktadır. Sizde Yerel Rehber olarak Otel, Restoran, Müze, Gezilecek yer, Etkinlik gibi yerlerinizi sitemize üctetsiz olarak ekleyenilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olmak ve yeni yer ekle sayfasın kullanmak.

Antalya Alanya, Türkiye'nin en ünlü tatil bölgelerinden biridir. Şehir, Çağlayan'ın üzerinde bulunan ve Akdeniz'e bakan doğal manzarasıyla, muhteşem plajları ve eşsiz tarihi unsurlarıyla, tatilcileri etkilemeye devam etmektedir. Şehirde nüfus, 2022 itibariyle 333.104 kişiyi bulmaktadır. Antalya Alanya'nın Tarihi Antalya Alanya, kent tarihi olarak en eski zamanlardan beri halka ev sahipliği yapmıştır. Bölgede bulunan kale, sur ve kale duvarı İÖ. 7. yüzyıla kadar Eski Hititlerin istilasına kadar gelmektedir. İnançlarının ilk örnekleri, Frig, Lidya ve Pers uygarlıklarından çok olmuştur. Bizans kalıntıları da şehirde bulunmaktadır. Antalya Alanya'da Gezilecek Yerler Antalya Alanya, çok sayıda gezilecek ve görülecek güzel yerleriyle kendine hayran bırakmaktadır. İlk sırada, herkese göstermek için Alanya Kalesi ve Kızılkule vardır. Fener, kale duvarı ve kale içindeki muazzam manzaralarıyla, Antalya Alanya'nın en önemli simgelerindendir. Şehrin kuzeyindeki Dimcay Nehri, Sempatik Plajı ve Türkler Plajı da mükemmel bir deniz havası için güzel bir ortam sunar. Merkezde bulunan Damlataş Mağarası, kentte yer alan kalıntıların en önemlilerinden biridir. Diğer gezilecek yerler arasında, otantik alışveriş sokakları, manzaralı eski yerleşim merkezi ve Akdeniz iklimi ile zengin bir tarihi geçmiş sunan Perge Antik Kenti bulunur. Antalya Alanya, tarihi, güzel ve doğal güzellikleriyle çok çekici bir tatil bölgesidir. Şehirdeki güzel nüfusu, tarihi ve gezilecek yerleri sayesinde, şehrin güzelliklerini, aynı zamanda eğlenceli ve unutulmaz bir tatil geçirmek için teklif eden tek bölge olarak Antalya Alanya, her ziyaretçinin listesinin bir parçası haline gelmiştir.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Alanya
 3. Alanya Gezilecek Yerler
 4. Alanya Otelleri
 5. Alanya Restoranları
 6. Alanya Müzeleri
 7. Alanya Etkinlikler