icon
Yükleniyor..
Alanya

Alanya

Türkiye > Antalya > Alanya

Alanya Müzeler

En iyi Alanya Müzeler listesi burada.


Alanya Arkeoloji Müzesi

4.5

Alanya Arkeoloji Müzesi

Alanya merkezine 1 km mesafede

Alanya Arkeoloji Müzesi, Antalya ilinin Alanya ilçesi sınırları içindedir. İ.Ö. 625 tarihinde Fenike dilindeki bir yazıt, Alanya civarındaki Laertes Antik Kenti’nde bulunup müzeye konulur. Bu eser, bölgedeki en erken eser olma özelliğine sahiptir.

Alanya

Devlet Müzesi

14 Yorum

Alanya Kalesi

4.8

Alanya Kalesi

Alanya merkezine 1 km mesafede

Alanya Kalesi : Her ne kadar hem kendi halkı tarafından hem de her gelen turist tarafından ilk görülen ve keşfedilen yerler arasında Alanya kalesi olsa da tarihi yerler bakımından zengin içeriği tam olarak bilinmeyebilir.

Alanya

Devlet Müzesi

12 Yorum

Yörük Müzesi

5.0

Yörük Müzesi

Alanya merkezine 1 km mesafede

Yörük Müzesi: Alanya bölgesinde bulunan popüler Müzeler 'den biridir. Yörük Müzesi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Alanya

Devlet Müzesi

6 Yorum

Alanya Atatürk Evi Ve Müzesi

Alanya Atatürk Evi Ve Müzesi

Alanya merkezine 1 km mesafede

Alanya Atatürk Evi Ve Müzesi: Alanya bölgesinde bulunan popüler Müzeler 'den biridir. Alanya Atatürk Evi Ve Müzesi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Alanya

Devlet Müzesi

0 Yorum

Alanya Türkiye 'nin bir ilçesi olup Antalya iline bağlıdır. Bu sayfa Alanya ilçesi hakkında bilgiler sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Antalya bölgesinde bulunan Alanya ilçesinin toplam yüzölçümü xxxx kilometre karedir. Alanya ilçesinin toplam 102 mahallesi bulunmaktadır. En büyük mahallesi ise Mahmutlar Mah. ‚Äòsidir. Alanya nüfusu 2018 yılına göre 312.319. Bu nüfus, 159.308 erkek ve 153.011 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %51,01 erkek, %48,99 kadındır. Alanya, Antalya'daki en yakın büyük uluslararası havaalanından yaklaşık 2 saat , Gazipaşa Havalimanından yarım saat uzaklıktadır. Gazipaşa Havalimanı 2011 yılında uluslararası uçuşlar için açıldı ve sınırlı sayıda, ancak artan sayıda Avrupa ülkesine hizmet veriyor. Alanya Kalesı üç tarafı denizle, diğer tarafı kentin modern kısımlarıyla çevrili dağlık bir yarımadayı kaplar. 'Kale'ye yol gösteren işaretler duvarların en yüksek kısımlarına işaret etse de , duvarlar deniz seviyesinden başlayarak takip edilebilir. Alanya Kalesının bir kısmı olan Kızıl Kule - denize yakın olan kalenin altıgen kulesidir. Eski Tersane Selçuklular tarafından inşa edilen bu yapı, 1228 yılına dayanmaktadır. Kızıl Kule'nin çok yakınında yer almaktadır. Kalenın alt kısmında dunyaya meşhur olan Kleopatra plajı mevcud. Plajın hemen yanında Damlataş Mağarası yer almakta. Alanyada tekne turu ile görülecek bir çok mağaralar mevcud. Alanyada gezilecek yerlerden Dim Çayı ve Sapadare Kanyonu doğa harikaları sırasına giriyor. Alanya tarihi ile modern tarzı ile turistlerı kendine çeken bir yerdir.

Katkı Sağlayanlar