icon
Yükleniyor..
Alanya
KEŞFET

Alanya Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Alanya Bölgesini Keşfet

Konaklama

Alanya Otelleri

Restoran

Alanya Restoranları

Müze

Alanya Müzeleri

Etkinlik

Alanya Etkinlikleri

TREND

Alanya Oteller

Green Garden Resort & Spa Hotel

4.0

Green Garden Resort & Spa Hotel

 • (17 Yorum)

Otel

Green Garden Resort & Spa Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Green Garden Resort & Spa Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Botanik Platinum Otel

4.7

Botanik Platinum Otel

 • (11 Yorum)

Otel

Botanik Platinum Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Botanik Platinum Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Laguna Beach Alya Resort & Spa Hotel

4.6

Laguna Beach Alya Resort & Spa Hotel

 • (11 Yorum)

Otel

Laguna Beach Alya Resort & Spa Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Laguna Beach Alya Resort & Spa Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kleopatra Dreams Beach Hotel

4.1

Kleopatra Dreams Beach Hotel

 • (10 Yorum)

Otel

Kleopatra Dreams Beach Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kleopatra Dreams Beach Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Delphin Deluxe Resort Otel

4.4

Delphin Deluxe Resort Otel

 • (16 Yorum)

Otel

Delphin Deluxe Resort Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Delphin Deluxe Resort Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Avena Mountain Boutique Hotel

5.0

Avena Mountain Boutique Hotel

 • (9 Yorum)

Otel

Avena Mountain Boutique Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Avena Mountain Boutique Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Alissa Garden Hotel

3.2

Alissa Garden Hotel

 • (10 Yorum)

Otel

Alissa Garden Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Alissa Garden Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Vikingen Infinity Resort & Spa

3.0

Vikingen Infinity Resort & Spa

 • (20 Yorum)

Otel

Vikingen Infinity Resort & Spa hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Vikingen Infinity Resort & Spa Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Raina Beach Hotel

2.5

Raina Beach Hotel

 • (6 Yorum)

Otel

Raina Beach Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Raina Beach Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Natur Hotel Alanya

4.6

Natur Hotel Alanya

 • (22 Yorum)

Otel

Natur Hotel Alanya hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Natur Hotel Alanya Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Club Gunes Otel

3.1

Club Gunes Otel

 • (12 Yorum)

Otel

Club Gunes Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Club Gunes Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Jasmin Beach Otel

3.9

Jasmin Beach Otel

 • (15 Yorum)

Otel

Jasmin Beach Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Jasmin Beach Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Alan Xafira Deluxe Resort & Spa Otel

2.6

Alan Xafira Deluxe Resort & Spa Otel

 • (16 Yorum)

Otel

Alan Xafira Deluxe Resort & Spa Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Alan Xafira Deluxe Resort & Spa Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Golden Bay Hotel

4.8

Golden Bay Hotel

 • (16 Yorum)

Otel

Golden Bay Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Golden Bay Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Gold Island Otel

4.4

Gold Island Otel

 • (10 Yorum)

Otel

Gold Island Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Gold Island Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Alanya Türkiye 'nin bir ilçesi olup Antalya iline bağlıdır. Bu sayfa Alanya ilçesi hakkında bilgiler sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Antalya bölgesinde bulunan Alanya ilçesinin toplam yüzölçümü xxxx kilometre karedir. Alanya ilçesinin toplam 102 mahallesi bulunmaktadır. En büyük mahallesi ise Mahmutlar Mah. ‚Äòsidir. Alanya nüfusu 2018 yılına göre 312.319. Bu nüfus, 159.308 erkek ve 153.011 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %51,01 erkek, %48,99 kadındır. Alanya, Antalya'daki en yakın büyük uluslararası havaalanından yaklaşık 2 saat , Gazipaşa Havalimanından yarım saat uzaklıktadır. Gazipaşa Havalimanı 2011 yılında uluslararası uçuşlar için açıldı ve sınırlı sayıda, ancak artan sayıda Avrupa ülkesine hizmet veriyor. Alanya Kalesı üç tarafı denizle, diğer tarafı kentin modern kısımlarıyla çevrili dağlık bir yarımadayı kaplar. 'Kale'ye yol gösteren işaretler duvarların en yüksek kısımlarına işaret etse de , duvarlar deniz seviyesinden başlayarak takip edilebilir. Alanya Kalesının bir kısmı olan Kızıl Kule - denize yakın olan kalenin altıgen kulesidir. Eski Tersane Selçuklular tarafından inşa edilen bu yapı, 1228 yılına dayanmaktadır. Kızıl Kule'nin çok yakınında yer almaktadır. Kalenın alt kısmında dunyaya meşhur olan Kleopatra plajı mevcud. Plajın hemen yanında Damlataş Mağarası yer almakta. Alanyada tekne turu ile görülecek bir çok mağaralar mevcud. Alanyada gezilecek yerlerden Dim Çayı ve Sapadare Kanyonu doğa harikaları sırasına giriyor. Alanya tarihi ile modern tarzı ile turistlerı kendine çeken bir yerdir.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Alanya
 3. Alanya Gezilecek Yerler
 4. Alanya Otelleri
 5. Alanya Restoranları
 6. Alanya Müzeleri
 7. Alanya Etkinlikler