icon
Demre
KEŞFET

Demre Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Demre Bölgesini Keşfet

Konaklama

Demre Otelleri

Restoran

Demre Restoranları

Müze

Demre Müzeleri

Etkinlik

Demre Etkinlikleri

TREND

Demre Müzeler

Azis St. Nicholas Kilisesi

4.8

Azis St. Nicholas Kilisesi

 • (20 Yorum)

Devlet Müzesi

Azis St. Nicholas Kilisesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Azis St. Nicholas Kilisesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Myra Örenyeri

4.6

Myra Örenyeri

 • (27 Yorum)

Devlet Müzesi

Myra Örenyeri hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Myra Örenyeri Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Myra Antik Kenti

4.8

Myra Antik Kenti

 • (18 Yorum)

Antik Kent

Myra Antik Kenti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Myra Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Likya Uygarlıkları Müzesi

4.7

Likya Uygarlıkları Müzesi

 • (9 Yorum)

Devlet Müzesi

Likya Uygarlıkları Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Likya Uygarlıkları Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Noel Baba Müzesi

4.8

Noel Baba Müzesi

 • (14 Yorum)

Devlet Müzesi

Noel Baba Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Noel Baba Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Antalya Demre, coğrafi ve tarihi zenginlikleriyle Akdeniz bölgesindeki en önemli turizm cennetlerinden biridir. Demre, Akdeniz'in en önemli kültür ve tarihi merkezlerinden biri olan Antalya'nın en önemli beldelerinden biridir. Antalya Demre, Mediterraneen climatesinin en güzel özelliklerini kaynağından çekerek her ziyaretçisi için dünyanın farklı bir köşesindeki muhteşem bir şehri sunmaktadır. Çok sayıda tarihi, kültürel ve turistik gezi noktalarıyla Demre, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Antalya Demre Nüfusu Antalya Demre, 2022 yılına göre nüfusu 27.150 olan Antalya'nın en önemli beldelerinden biridir. Demre nüfusu, nüfusun yarısını oluşturan kadınlardan oluşmakta ve üretim alanlarında çalışan erkeklerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Amaçları tarihi, kültürsel ve turizm alanında etkinlikler yapmak olan Demre’deki insanlar her zaman gösterdikleri esnekliği ile turistleri ağırlamaya davet etmektedir. Antalya Demre Tarihi Antalya Demre, antik çağlara ait birçok eser ile önemli tarihi miraslara sahiptir. İlk olarak Etrüskler tarafından kurulduğu düşünülen Demre, Helenistik ve Roma İmparatorluğu tarafından da kontrol edildi. Helenistik çağda Antalya Demre, Strabon tarafından Milye ve Antipatria adlarıyla zikredilen belde olmuştur. Roma İmparatorluğu’nun en müstesna merkezlerinden biri haline gelen Demre, 6. yüzyılda iktidara geçen Bizans İmparatorluğu tarafından da kontrol edilmiştir. Antalya Demre Gezilecek Yerler Antalya Demre, insanlara her ziyaretlerinde birbirinden güzel manzaralar sunmaktadır. Güneşli Antalya Demre'sinde gezilecek en önemli yerler arasında; St. Nicholas Kilisesi ve Güzelköy Kalesi, Bizans Köyü, Kalkan, Xanthos ve Letoon Antik Kenti, Babaliman Çeşmesi, Saklıkent Mağarası, Myra Antik Kenti, Göktepe Manastırı ve Türk çamur banyosu bulunmaktadır. Ayrıca Antalya Demre’de her yıl düzenlenen “Demre Halı Festivali”, Ağustos ayının ilk haftasında yapılan “Myra Haftası”, Temmuz ayının son haftasında düzenlenen “Kalkan Festivali” gibi çeşitli festival ve etkinlikler düzenlenmektedir. Sonuç Antalya Demre, zengin tarihi geçmişi, kültürel değerleri, sıcak insanları ve güzel doğal güzellikleri ile her ziyaretçinin kalbine hitap etmektedir. Antalya Demre, geleneksel etkinlikleri ile günlük yaşamın stresini atmaya uygun mükemmel bir yerdir. Her yıl büyük bir ilgi ile karşılanan bu belde, sadece tarihi değerleri değil aynı zamanda sıcak insanları ve binlerce doğal güzelliğiyle de akıllara kazınmaktadır.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Demre
 3. Demre Gezilecek Yerler
 4. Demre Otelleri
 5. Demre Restoranları
 6. Demre Müzeleri
 7. Demre Etkinlikler