icon
Manavgat
KEŞFET

Manavgat Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Manavgat Bölgesini Keşfet

Konaklama

Manavgat Otelleri

Restoran

Manavgat Restoranları

Müze

Manavgat Müzeleri

Etkinlik

Manavgat Etkinlikleri

TREND

Manavgat Gezilecek Yerler

Selge Antik Kenti

4.5

Selge Antik Kenti

 • (10 Yorum)

Antik Kent

Antalya’nın Alanya ilçesi yakınlarındaki Sırt Bozuntularında bulunan Selge Antik Kenti, kültür ve tarih tutkunlarının yoğun ilgisini çekiyor. Bu antik kentin kalıntıları, MÖ 5. Yüzyılda yerleşmeye başlanmış. Kentte yaşayanlar, Roma Dönemi’nden itibaren, bugüne kadar süregelen yaşamla tarihsel ve kültürel bir akış hayat bulmuş.

Köprülü Kanyon Milli Parkı

4.8

Köprülü Kanyon Milli Parkı

 • (11 Yorum)

Park

Antalya Köprülü Kanyon Milli Parkı, Güney Anadolu'da muhteşem manzara ve heyecanlı aktivitelere sahip bir doğal alan. Antalya'nın Akseki ilçesinde yer alan bu alan, şık rafting geçitleri, yürüyüş parkurları, manzaralı yeşil alanlar ve kendi içinde hareketli bir dere ile öne çıkar. Antalya Köprülü Kanyon Milli Parkı, Güney'de gezilecek güzel bir yer.

Apollon Tapınağı Manavgat

4.6

Apollon Tapınağı Manavgat

 • (7 Yorum)

Turistik Yer

Manavgat Apollon Tapınağı, Antik Mısır tarihinin en gizemli ve çekici parçalarından biri olarak görülmektedir. Tapınak, Mısır'daki Apollon Tapınağı'nın kopyası olarak inşa edilmiştir ve dünyadaki en eski ve en önemli tapınakların arasında yer almaktadır. Tapınağın bulunduğu Manavgat, Antalya'nın en ünlü şehirlerinden biridir ve çok sayıda tarihi ve turistik mekanların yanı sıra güzel doğal güzellikleriyle de ünlüdür.

Bizans Hastanesi

3.6

Bizans Hastanesi

 • (8 Yorum)

Turistik Yer

Manavgat ilçesinin önemli tarihi yerlerden biri olan Bizans Hastanesi Antik Hospital, Türkiye'nin kuzeydoğu kıyısında yer alan Manavgat ilçesi sınırları içerisindedir. Manavgat bölgesinin en güzide antik yapılarından olan Bizans Hastanesi, ilçe merkezinin tam ortasında bulunmaktadır.

Tazi Kanyonu

4.9

Tazi Kanyonu

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Antalya Manavgat Tazı Kanyonu, Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan doğal bir kanyondur. Tazı Kanyonu'nun meşhur suları ve daracık vadileri, gezginleri her yıl çekmeyi başarıyor. Kanyonun her köşesi, doğa sevgilileri için benzersiz bir manzara sunuyor.

Tyche Tapınağı

5.0

Tyche Tapınağı

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Side Tyche Tapınağı 2000 yıllık bir tarihe sahip olup, 2000 yılının başlarına kadar korunmuş olmuştur. Side, Antalya'nın kuzeybatısında denize kıyısında yer alan bir antik kenttir. M.Ö 160 yıllarında kurulmuştur. Yerli halk tarafından Side okunur. Side Tyche Tapınağı, birkaç antik tapınağın arasında her zaman öne çıkmış olan ve devamlı olarak restorasyon çalışmalarına tabi tutulan alanlardan biri denilebilir. Side Tyche Tapınağının, Side antik kentinin kalbi sayılacağı söylenebilir.

Vespasianus Anıtı

4.7

Vespasianus Anıtı

 • (7 Yorum)

Turistik Yer

Manavgat Vespasianus Anıtı, Türkiye’nin Antalya ilinde bulunan tarihi bir kalıntıdır. Anıt, İmparatorluk Çağı’nda Roma İmparatoru Vespasianus’un ziyareti için yapılmıştır. Bu anıt, günümüzde Turizmin çekim merkezi olarak kabul edilmektedir. Anıtın çevresindeki birçok tarihi yer, ziyaretçilere Turizm açısından benzersiz bir deneyim sunuyor.

Titreyen Göl

3.4

Titreyen Göl

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Mavavgat Titreyen Göl, Hint-Avrupa kıtasının güneybatısında yer alır. Türkiye'nin Muğla ilinde bulunan bu göl, her yıl doğa severlerin yoğun ilgisini çekiyor. Gölün adı, gölde yüzen devasa taş parçalarının titremesi ve güzelleşmesi nedeniyle “Mavavgat Titreyen Göl” olarak adlandırılmıştır.

Side Antik Kenti

Side Antik Kenti

 • (0 Yorum)

Antik Kent

Antalya Side Antik Kenti, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesinde bulunan ve Doğu Akdeniz'in en önemli tarihi merkezlerinden biri olan Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı olan bir kenttir. Antik Kent, Akdeniz'in en güzel koylarından birinde bulunmaktadır. Side kenti, beyaz kumsalları, yeşil doğası, çok sayıda antik yapısı, müze ve galerileri ile görülmeye değer bir turistik mekan olma özelliğini taşımaktadır. Antalya Side Antik Kenti'ne Manavgat ilçesi üzerinden deniz yolu ile ulaşmak mümkündür. Ulaşım için 2. ve 3. kategoride gemilere binmek mümkündür. Geminin hareket saati ile ilgili bilgileri telefon ile aramak veya Manavgat sahil güvenlik sisteminden öğrenmek mümkündür.

Manavgat Şelalesi

3.6

Manavgat Şelalesi

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Antalya’nın güney sahillerinde yer alan Manavgat Şelalesi, ziyaretçilerine doğa harikası bir manzara sunmaktadır. Şelale, Manavgat Ilçesi’ne bağlı Kumköy Mahallesi’nde bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük ikinci şelalesi olarak öne çıkan Manavgat Şelalesi, her yıl binlerce kişinin akınına uğramaktadır. Ziyaretçiler tarafından şelale manzarasının eşsiz güzelliğinin tadını çıkarmak, fotoğraf çekmek ve doğanın içinde ferahlamak amacıyla tercih edilmektedir.

Yesil Kanyon

4.1

Yesil Kanyon

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Manavgat Yeşil Kanyon; Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Alara köyünde bulunan bir doğa harikasıdır. Yeşil Kanyon, Antalya Bölgesinde bulunan en güzel kanyonlardan biridir ve bölgede doğa turlarına katılmak için çok popüler bir gezi noktasıdır. Günümüzde, Yeşil Kanyon, güzelliği ve bol çeşitli bitki örtüsü ile doğal doğa harikası olarak tanımlanmaktadır.

Side Anfi Tiyatrosu

4.7

Side Anfi Tiyatrosu

 • (7 Yorum)

Tarihi Mekan

Antalya Side Anfi Tiyatrosu, Antalya'nın Side ilçesinde bulunan tarihi bir yapıdır. Tiyatro, Roma İmparatorluğu'nun MÖ 2. yüzyılda inşa ettiği bir yapıdır. Tiyatro, sahil kenarında bulunan ve denizin muhteşem manzarasının eşlik ettiği güzel bir mekandır. Tiyatro, çoğunlukla gösteriler, konserler ve tiyatro oyunları için kullanılmaktadır. Tiyatronun kapasitesi 2700 kişiye kadar çıkmaktadır.

Apollo Tapınağı

4.4

Apollo Tapınağı

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Apollo Tapınağı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Apollo Tapınağı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Novamall Manavgat Avm

3.4

Novamall Manavgat Avm

 • (10 Yorum)

AVM

Novamall Manavgat Avm hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Novamall Manavgat Avm Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Güneybatı Anadolu'da yer alan Antalya, en çok tercih edilen Türkiye turizm merkezlerinden biridir. Antalya İli sınırları içerisinde bulunan Manavgat ilçesi, her yıl yüzbinlerce turist tarafından ziyaret edilen bir yer olarak bilinir. Manavgat, Antalya'nın en büyük ilçelerinden biridir ve bu ikinci büyük şehir, Akdeniz kıyısındaki mükemmel manzaraları ve doğa harikası plajları ile popülerdir. Antalya Manavgat Nüfusu Manavgat ilçesinin nüfusu 2022 yılı itibariyle 242.490'dır. Manavgat ilçesi, Antalya'nın siluetini oluşturan 17 bölgeden birisidir ve bu bölgedeki yoğun nüfus nedeniyle de İzmir ve İstanbul'dan sonra üçüncü sırada yer almaktadır. Manavgat ilçesinin en büyük şehir merkezleri Side, Evrenseki ve Kumköy'dür. Antalya Manavgat Tarihi Antalya Manavgat'ın tarihi, M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Eski Mısırlılar, bu bölgeyi ziyaret etmişler ve onlarca yüzyıl önce kurulmuş olan Side antik şehri için bu bölgedeki diğer kültürlerle başlayan karışım başlamıştı. Aynı zamanda hititler ve lidyalılar da bu bölgeyi ziyaret etmişlerdir. Günümüzde Antalya Manavgat, hem kültürel hem de ekonomik açıdan güçlü bir bölge olarak adlandırılmaktadır. Antalya Manavgat Gezilecek Yerler Antalya Manavgat, görülmeye değer birçok yer ile doludur. Dünyaca ünlü Side antik şehri, eşsiz plajları, mucizevi vadileri ve doğal parkları ile Antalya Manavgat, kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Manavgat Selalesi, Manavgat Nehri boyunca inşa edilen su değirmeni ve evleri, kahveler ile ünlü Sidi, Manavgat Şelaleleri, Manavgat Şelalesi ve Köprüsü, Manavgat Kapısı ve diğer tarihi yerleri ziyaret etmek için harika bir yerdir. Bununla birlikte, bu bölgede Antalya'nın merkezinden yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Sapadere Vadisi, muhteşem manzarası ile de yeni popüler bir turizm noktasıdır. Antalya Manavgat, Akdeniz kıyısındaki doğal güzellikleriyle doyumsuz bir tatil imkânı sunmaktadır. Güzel plajları, tarihi mekanları ve doğa harikaları ile Antalya Manavgat, her yıl yüzbinlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan son yıllarda hızla gelişen bir bölgedir. Antalya Manavgat'ı ziyaret etmek, gerçek bir Akdeniz tatil deneyimi yaşamak için harika bir fırsattır.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Manavgat
 3. Manavgat Gezilecek Yerler
 4. Manavgat Otelleri
 5. Manavgat Restoranları
 6. Manavgat Müzeleri
 7. Manavgat Etkinlikler