Beğen

Antalya

Antalya 2,5 milyon nüfusu ile birlikte ülkemizin en büyük beşinci şehir olurken aynı zamanda dünyanın da en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Sahip olduğu doğa harikaları ve tarihi eserleri ile birlikte gezilmesi gereken yüzlerce noktası yer alır. Ülkemizin dünyadaki en ünlü turizm şehridir. Yaz aylarında en çok geçici göç alan il olarak dikkat çeker.

Doyulması Mümkün Olmayan Şehir Antalya

Antalya yerli turist ağırlama bakımından da ülkemizin zirvesinde yer alır. Hepimiz yaz aylarında bu harika şehre akın etsek de şehre doymamız mümkün olmaz. Her zaman muhteşem plajları, masmavi denizi, sıcacık havası tarihi yapıları ile bizi tekrar kendine çekmeyi başarır.

Antalya

Antalya’da gezilmesi gereken yerleri birkaç kelime ile anlatmak çok mümkün değil. Ancak şehirde kesinlikle görülmesi gereken birkaç yerden bahsedilebilir. Genellikle Antalya’ya düzenlenen turistik geziler Kaleiçi ile başlamaktadır. Hemen ardından Olympos Antik Kenti ziyaret edilir. Side Antik Kenti ve Aspendos kesinlikle görülmesi gereken yerlerdir. Yanartaş, Köprülü Kanyon, Beldibi Mağarası ve daha birçok gezilmesi gereken yerden bahsedilebilir.

Ülkemizin Turunçgil Merkezi

Antalya her zaman ülkemizin turizm başkenti olarak anılsa da aynı zamanda turunçgil merkezidir. Portakal, limon ve mandalina gibi meyveler bu bölgeden ülkemizin her köşesine dağılır. Tatil süresince tüketilen meyvelerden her zaman yüksek keyif almak mümkün olmaktadır. Bunların yanı sıra deniz şehir olması sebebiyle tatillerde muhteşem lezzete sahip balık yemekleri tüketilebilir. Bütün bu özellikleri ile sizleri cezbeden Antalya hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.yerelnet.org.tr/il/antalya/ adresini ziyaret edin.

Yüzölçümü : 20.909 km²
Rakım : 39 m
Nüfusu (2020) : 2.548.308
Plaka Kodu : 07
Posta Kodu : 07000
Konum : 36.896858, 30.713209

Bu makale YerelNET tarafından Antalya şehrini kısaca tanıtmak için hazırlanmıştır.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri