icon
Yükleniyor..
Antalya
KEŞFET

Antalya Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Antalya Bölgesini Keşfet

Konaklama

Antalya Otelleri

Restoran

Antalya Restoranları

Müze

Antalya Müzeleri

Etkinlik

Antalya Etkinlikleri

TREND

Antalya Gezilecek Yerler

Dim Çayı

4.8

Dim Çayı

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Dim Çayı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Dim Çayı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kaputaş Plajı

4.4

Kaputaş Plajı

 • (12 Yorum)

Plaj

Kaputaş Plajı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kaputaş Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kleopatra Plajı

4.7

Kleopatra Plajı

 • (10 Yorum)

Plaj

Kleopatra Plajı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kleopatra Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

The Land Of Legends Theme Park

3.8

The Land Of Legends Theme Park

 • (10 Yorum)

Park

The Land Of Legends Theme Park hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. The Land Of Legends Theme Park Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Antalya Mısır Çarşısı

4.6

Antalya Mısır Çarşısı

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Antalya Mısır Çarşısı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Antalya Mısır Çarşısı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kavaklıdere Şarapları - Antalya

2.0

Kavaklıdere Şarapları - Antalya

 • (2 Yorum)

Turistik Yer

Kavaklıdere Şarapları - Antalya hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kavaklıdere Şarapları - Antalya Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Tahtalı Dağı

4.8

Tahtalı Dağı

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Tahtalı Dağı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Tahtalı Dağı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Antalya Kalesi

4.0

Antalya Kalesi

 • (5 Yorum)

Tarihi Mekan

Antalya Kalesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Antalya Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Düden Şelalesi

3.6

Düden Şelalesi

 • (19 Yorum)

Park

Düden Şelalesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Düden Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Düden Şelalesi Parkı

4.3

Düden Şelalesi Parkı

 • (13 Yorum)

Park

Düden Şelalesi Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Düden Şelalesi Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Antalya Atatürk Parkı

3.2

Antalya Atatürk Parkı

 • (5 Yorum)

Park

Antalya Atatürk Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Antalya Atatürk Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Dinopark

3.8

Dinopark

 • (17 Yorum)

Park

Dinopark hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Dinopark Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı

4.8

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı

 • (11 Yorum)

Park

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Apollon Tapınağı Manavgat

4.6

Apollon Tapınağı Manavgat

 • (7 Yorum)

Turistik Yer

Apollon Tapınağı Manavgat hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Apollon Tapınağı Manavgat Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Yanartaş Milli Parkı

4.3

Yanartaş Milli Parkı

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Yanartaş Milli Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Yanartaş Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya, turistik açıdan en önemli şehirlerden biridir. Yaklaşık olarak 1.8 milyonluk nüfusu ile 630 kilometre kıyı şeridine sahiptir. Antalya, Türkiye'nin en çok turist çeken şehirlerinden biri olmasıyla dikkat çeker. Antalya şehir merkezi iki ova üzerinde kuruludur, Akdeniz sahili boyunca uzanan ova üzerinde yer alır.

Antalya Otelleri, restoranları, müzeleri ve gezilecek yerleri ile yalnızca yerli değil, yabancı turistlerin de dikkatini en çok çeken şehirlerden biridir. Mersin, Karaman, Konya ve Isparta ve Burdur gibi pek çok farklı şehre konumu itibariyle komşu sayılır. Türkiye'nin hemen her yerinden Antalya’ya kara yollarını kullanarak ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra şehrin merkezine yaklaşık 20 dakika mesafede yer alan havalimanı, hava yolu ile ulaşım isteyen turistler için olanak sağlar.

Antalya otelleri, yaz aylarının gözdesi olan ve yoğun ilgi gören bir turizm cenneti olan Akdeniz kıyısında yer alır. Bölgedeki oteller, birçok uygun seçenek ve uygun fiyatları ile yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlar. Tarihi mimarisi, doğal güzellikleri ve renkli aktivite seçenekleri ile mükemmel bir tatil cenneti olarak kabul edilen şehir, her yaştan tatilci için mükemmel bir tatil fırsatı sunar.
Bölgede yer alan oteller hem yerli hem de yabancı turistlerin ihtiyaçlarına uygun seçenekler sunar. çocuk kulüpleri, yüzme havuzları, zengin alakart restoranlar gibi pek çok farklı hizmet sunan oteller, konuklarını en keyifli şekilde ağırlamaya çalışır.

Antalya restoranları tatilleri esnasında keyifli bir gastronomi yolculuğu yapmak isteyenlere fırsat sunar. Antalya'nın tarihinin milattan önce 1. yüzyıla dayandığı bilinmektedir. Günümüzde en turistik bölgelerinden biri haline gelen Antalya'da, unutulmaz yemekler tadabileceğiniz pek çok farklı restoran bulunur.
Antalya restoranları geleneksel Türk yemeklerinin yanı sıra pek çok farklı özgün lezzeti sunması sebebiyle de oldukça popülerdir. Tatlılar, çorbalar, hamur işleri veya zeytinyağlı yemekler tadabileceğiniz Antalya restoranları, neşeli kahvaltılar ve keyifli akşam yemekleri için konuklarına eşsiz bir hizmet sunar.
Turizmin başkentlerinden biri olarak bilinen Antalya'da hizmet sektörünün fazlasıyla gelişmiş olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu sebeple Antalya'da dünya mutfağının neredeyse tüm örneklerini görmek mümkündür. Pek çok farklı hizmet sunmakta olan Antalya restoranları sayesinde unutulmaz bir tatil yaşayabilir ve tadı damağınızdan silinmeyecek yemekler tadabilirsiniz.

Antalya müzeleri turistik gezilerinde tarih ile iç içe olmayı seven turistlere eşsiz birer seçenek sunuyor. Pek çok farklı koleksiyonu bulunan çeşitli müzeler, şehrin dört bir yanında bulunuyor. Kesinlikle görülmesi gereken Antalya müzeleri ise;
- Antalya Müzesi: 1922 yılında öğretmen Süleyman Fikri Erten tarafından 1. Dünya Savaşı'ndan sonra bölgeye gelen işgal güçlerinin yağmasından kurtarılan eserlerin korunması amacı ile oluşturulmuştur. 30000 metrekareyi kaplayan ve 14 sergi salonuna sahip olan müze, heykel de dahil olmak üzere pek çok farklı eserin koleksiyonunu ziyaretçilerine sunmaktadır.
- Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi: Bu müze yalnızca içerisindeki koleksiyonlarla değil mimari görüntüsüyle de ziyaretçilerinin dikkatini çekmektedir. İki binadan oluşur. İlki etnografya müzesi olarak düzenlenmiştir ve bu müzede Türk kültürüne dair pek çok farklı öğe bulunmaktadır. Diğer müzede ise Ortodoks kilisesinin kültürü ziyaretçilere tanıtılmaktadır.
- Antalya Atatürk Evi Müzesi: İki katlı yığma taş duvarlı bir yapı olan Antalya Atatürk Evi Müzesi bir dönem valilik binası olarak kullanılmıştır. Atatürk'e hediye edilen bu ev günümüzde restore edilmiş ve Atatürk evi müzesi olarak ziyarete açılmıştır.

Antalya etkinlikleri bölgeye tatil için ziyarete gelen hem yerli hem de yabancı turistlere keyifli anılar sunmaktadır. Konserler, kültürel ve sanat etkinlikleri, mekan önerileri ya da tiyatrolar gibi pek çok farklı etkinlik, Antalya’da bulunan konukların ilgisini çekmektedir.
Özellikle yaz aylarında Antalya'da her gün pek çok farklı yerde birden çok etkinlik yapılmaktadır. müzikaller, konserler gibi bu etkinlikler yalnızca ziyaretçilerin değil yerel halkın da ilgisini çekmektedir.

Antalya gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Bu şehirde yalnızca yaz tatili yapılacağını düşünmek kesinlikle yanlış olacaktır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra pek çok farklı müzesi ve tarihi yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Antalya'da, kesinlikle görülmesi gereken pek çok yer bulunur. Şehrin içinde bulunan yapıların yanı sıra yakınımda bulunan ilçeler ve köylerde, bu şehri ziyaret ettiğinizde muhakkak gitmeniz gereken yerlerin arasında bulunur.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Antalya
 3. Antalya Gezilecek Yerler
 4. Antalya Otelleri
 5. Antalya Restoranları
 6. Antalya Müzeleri
 7. Antalya Etkinlikler