Beğen

Yaz turizmi konusunda çok sayıda seçeneğimiz olsa da hiçbiri Antalya kadar popüler değil. Çok sayıda ilçesi tatil beldesine dönüşmüş olan Antalya’da yüzlerce otel tatil için bizleri bekliyor.

Belek birçok kişi için Antalya’nın ilçelerinden bir tanesi olarak biliniyor. Aslına bakıldığında işse Belek Serik ilçesinin bir mahallesi konumunda. Ancak barındırdığı oteller sebebiyle o kadar popüler bir adres ki herkes ilçe olacak kadar büyük bir yapıya sahip olduğunu düşünmekte.

Kalbi deniz, kum ve güneş için atan bu mahallede yaz tatilinizi geçirmek istiyorsanız muhteşem bir doğa ile karşılaşacağınızı şimdiden söyleyelim. 5 yıldızlı otel tercihleri ile birlikte harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Denize Sıfır Otellerden Seçiminizi Yapın

Belek Antalya’nın otel bölgelerinden bir tanesi. Sınırları çok geniş olmamasına rağmen bünyesinde çok sayıda otel barındırıyor. Bu otellerin tamamına yakını 4-5 yıldızlı. Genellikle her şey dahil ay da ultra her şey dahil sistemi ile hizmet veren bu oteller arasından seçimlerinizi yapıp son derece eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Otellerin bir diğer özelliği de genellikle denize sıfır konumda olması. Bu sebeple de tatilinizde deniz seven ve havuzdan çok denizde vakit geçiren bir kişiyseniz rahatlıkla otelinizi Belek bölgesinden seçebilirsiniz.

Dilerseniz otellerde golf ya da spa özelliklerinin olmasına da özen gösterebilirsiniz. Böylece tatilinize ekstra aktiviteler eklemiş olacaksınız.

Golf Severlerin 1 Numaralı Adresi

Belek dendiğinde akla gelen ilk etmenlerden bir tanesi de golf. Türkiye’nin en büyük golf sahaları Belek’te yer alıyor. Bölgenin en büyük otelleri de ziyaretçilerine golf zevkini tattırmakta.

Belek golf konusunda çok sayıda uluslararası turnuvaya ev sahipliği yapıyor. Özellikle Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen dünyanın en büyük golf turnuvasının da bir durağı belek. Dünyanın 61 ülkesinde düzenlenen bu turnuvanın finali Belek’te yapılıyor. Bu da en büyük heyecanın bu harika beldede ortaya çıkması anlamına geliyor.

Golf oyuncusu olmasanız dahi Belek’te düzenlenen turnuvalara zaman ayırmanızı ve bu heyecana tanıklık etmenizi öneriyoruz. Belki de otellerde alacağınız temel eğitim ile birlikte amatör golf yaşantınıza burada başlayabilirsiniz.

Belek

Her Gün İçin Farklı Bir Su Sporu

Denizde zaman geçirmek her zaman çok eğlenceli. Ancak su sporlarının bu eğlenceyi katladığı da aşikâr. Bu sebeple de Belek’te geçen günleriniz için su sporu kategorisinden seçimlerinizi yapabilir ve tatilinizi daha özel bir hale getirebilirsiniz.

Parasailing olarak isimlendirilen su sporu yapılabilecek olan aktivitelerin ilk sırasında. Benzer bir şekilde bir gününüzü su kayağı yapmak için de ayırabilirsiniz. Bu aktiviteler çok uzun zaman almadığından deniz keyfinizin içerisinde bu aktivitelere yer verme şansınız bulunmakta.

Dalış da Belek için muhteşem bir aktivite olacak. Bölgede gece ve batık dalışları için uygun alanlar bulunuyor. Dalış tecrübesi olanlar için bu seçenek de muhteşem olabilir.

Belek’te Günler Kolay Kolay Bitmiyor

Gün içerisinde denize, su sporlarına ya da golf sporuna zaman ayırmış olabilirsiniz. Ancak bu durum günü tamamladığınız anlamına gelmiyor. Muhteşem yemeklerle bezenmiş açık büfelerden yemeklerinizi seçip karnınızı doyurduktan sonra zaman kaybetmeden eğlence mekânlarına geçiş yapabilirsiniz.

Birçok otel kendi diskosundan ve eğlence alanından programlar sunmakta. Akşam yemeğinin hemen ardından başlayan programlar ilk olarak otellerin gösteri sahnelerinde karşımıza çıkıyor. Buralarda partiler ya da konsere katılım gösterebilirsiniz.

Saatin gece yarısına yaklaşması diskonun açılması ve hareketlenmesi anlamını taşıyor. Bu andan itibaren günün ilk ışıklarına kadar eğlenebilir ve tatilinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri