Beğen

Karaalioğlu Parkı

Karaalioğlu Parkı Muratpaşa Antalya’da bulunan ve falezler üzerine kurulmuş muhteşem ötesi güzelliğiyle ziyaret edenleri kendine hayran bırakan Antalya’nın gezip görülesi yerlerinden bir tanesidir. Asıl adı İnönü Parkı olan ancak parkın kurulu olduğu arsa sahiplerinden biri olan Karaalioğlu’ndan dolayı bu ismi almıştır. Halk arasında Bülent Ecevit’in deyimiyle karaoğlan parkı olarak da bilinir.

Şehir merkezinde bulunmasından dolayı çok fazla ziyaretçinin akın ettiği aynı zamanda ulaşımın çok rahat olduğu Karaalioğlu Parkı 20. Yüzyılın 2. Çeyreğinin başlarında dönemin Antalya valisi Haşim İşcan tarafından inşa ettirilen park 70000 metrekarelik bir alana sahiptir. Ayrıca 3 tane de seyir terasına sahip olan bu harika park Antalya’nın tüm güzelliklerini ayaklarınız altına getiriyor. Ziyaret edenlerin saatlerce bu uçsuz bucaksız manzaranın tadını çıkardığını sizlerde görebilir hatta yaşayabilirsiniz.

Zaman içinde Antalya belediye başkanı olan Selahattin Tonguç parka Haşim İşcan’ın elinin heykelinin yapılmasını istemiştir. Bunun üzerine ilerlemeyi temsil eden batıyı gösteren bir el heykeli yapılmıştır.

Karaalioğlu Parkı

Karaalioğlu Parkı Doğası

Parkın eşsiz manzarasının yanında muhteşem yeşiliyle ve doğal güzellikleriyle de içinizi ferahlatacaktır. İsteğinize göre yanınıza yiyecek içecek alıp piknik masalarında vakit geçirebilir ya da park içinde bulunun çay bahçesinde sıcak çayınızı yudumlayarak şehrin tüm gürültüsünden uzaklaşabilirsiniz. Çayınızı içip biraz mola verdikten sonra bahsettiğimiz seyir teraslarından birine geçip eşsiz Konyaaltı plajlarını izleyebilir devamında Kaleiçi, Kaleiçi marina ve limanı seyredebilir veya denizin harika görüntüsünün tadını çıkarabilirsiniz. Bu eşsiz güzelliklere dalmışken kafanızı biraz kaldırarak Antalya dağlarının da muhteşem görüntüsüne bakabilirsiniz. Konum itibariyle Antalya’nın birçok güzelliğini sizlere sergileyen Karaalioğlu parkı Antalya’da gezilmesi gereken onlarca hatta yüzlerce yer arasından ilk sıralara yerleşiyor. Bunun sebebi merkezde bulunması ve doğasıyla manzarasıyla sunduğu güzellikleriyle herkese hitap etmesidir. Dilediğinizde merkezden görüp yakınına gitmek istediğiniz Kaleiçi’ne geçebilirsiniz. Uzaktan gördüğünüz güzelliği en yakınından, içinden tadabilirsiniz.

Karaalioğlu parkı Antalya’ya kısa süreli geldiğiniz de bile ziyaret etmeniz gereken en önemli yerlerden biridir. Her saat aktif olan parkta asla sıkılmayacak bunalmayacaksınız. İlk kez giden herkesin tekrar tekrar ziyaret etmek istediği adeta aşık olduğu bir parktır.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri