Beğen

Kaş gezi rehberi ile birlikte Kaş’ı ziyaret etmek isteyen insanların bu konuda daha çok bilgi sahibi olması gerekiyor. Kaş, gezilecek pek çok yere sahip.

Günümüzde insanlar bir yeri ziyaret ettiklerinde o yer ile ilgili araştırmalar yaparak o bölgeden daha iyi faydalanmak isteyebilir. Bu şehirlerden birisi de Kaş olarak karşımıza çıkıyor. Antalya ilinin bir ilçesi olan Kaş, Akdeniz bölgesinde yer alıyor. 60.000’in üzerinde nüfusa ev sahipliği yapan Kaş’ın yüzölçümü 2.231 kilometrekare olarak belirtiliyor. Kaş, aynı zamanda Antalya’nın en batısında yer alan bir ilçe.

Kaş Gezi Rehberi

Patara Antik Kenti

Kaş’ın gezilmesi gereken yerleri arasında yer alan Patara Antik Kenti şehrin batısında bulunuyor. Sahil yolunun biraz ötesinde yer alan bu bölgeye araç ile gidilebiliyor. Deniz kıyısına yakın bir bölgede bulunan Patara Antik Kenti, sunduğu tarihi yapılarıyla ön plana çıkıyor. Bu kentin kıyısında Patara Plajı bulunuyor. Ziyaretçiler burayı da ziyaret ederek uzun bir kumsal ile karşılaşabilir.

Gelidonya Feneri

Kaş Gezi Rehberi konumuzda gezilmesi gereken bir diğer yer Gelidonya Feneri olarak karşımıza çıkıyor. Kaş ilçesinin doğusunda yer alan bu bölgeye araç ile ulaşım sağlanmıyor. Aracını yakın bir yere park eden ziyaretçiler yürüyerek tepeye çıkıyor ve sonrasında bir fener ile karşılaşıyor. Muazzam manzarası ile güzel bir tepede bulunan fenerin doğusu, batısı ve güneyi sularla çevrili bir yer. Fenerin biraz ötesinde yer alan Suluada Plajı ise kayalıkların arasında kalmış ve teknelerle gidilen farklı bir plaj olmakta.

Uçarsu Şelalesi

Uçarsu Şelalesi, bölgede gezilmesi gereken yerlerden birisi olarak bulunuyor. Kaş’ın kuzeyinde daha doğrusu iç kesimlerinde yer alan bu yer, hem doğasıyla insanları büyülüyor hem de akan şelalesiyle farklı bir güzelliği ortaya çıkarıyor. Şelalenin yanı sıra bölgede göl de bulunmakta. Ziyaretçiler bu gölü de ziyaret ederek farklı bir manzara ile karşılaşabilir.

Yanartaş Milli Parkı

Kaş Gezi Rehberi olarak listeye eklenebilecek olan bir diğer yer Yanartaş Milli Parkı olarak bulunuyor. Kaş’ın doğusunda yer alan bu yerde bulunan sönmeyen alevler, doğal gaz sebebiyle sürekli yanıyor. Ortaya ilginç görüntüler çıkaran bu yerde yanan taşların yanı sıra farklı pek çok tarihi yapı da yer edinmiş durumda.

Kaş Gezi Rehberi

Kum Tepeleri

Kaş’ın Gelemiş bölgesinde yer alan Kum Tepeleri, sunmuş olduğu farklı ortam ile birlikte ziyaretçilerin uğrak noktası haline gelmiş durumda. Bu bölgeyi özel kılan özelliği kumsalın bir tepe oluşturması. Kumdan tepelere ev sahipliği yapan bu bölge, sunduğu görsel şölen sebebiyle popülerliğini elde etmiş görünüyor. Gün batımını izlemek için güzel bir yer olan Kum Tepeleri, Kaş’ın batısında bulunuyor.

Xanthos Antik Kenti

Kaş’ın batısında yer alan bir diğer bölge Xanthos Antik Kenti olarak yer alıyor. Turistlerin gözdesi haline gelmiş olan bu yer, Kaş gezi rehberi arasında yer alması gereken bir bölge. İçerisinde barındırdığı pek çok antik tarihi yapı sebebiyle gezilebilecek bir antik kent olan Xanthos, ziyaretçilerini bekliyor.

İssium

Kaş’ın gezilmesi gereken yapılarından birisi de bir kale olan İssium olarak karşımıza çıkıyor. Kaş’ın doğusunda bulunan bu yere araç ile değil yaya olarak ulaşılabiliyor fakat şunu belirtelim ki bu yapı yürüme ile birkaç dakikada varılabilecek mesafede yer alıyor. Tarihi görünümü ve farklı içerikleri ile ziyaretçilerin ilgisini çeken bir kale olan İssium, turistlerin de ilgisini çeken bir yapı olmakta.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri