Beğen

Sıcaklıkların artması yaz tatilinde nereye gidilmeli sorusunu akıllara getirmeye başladı. Hepimiz yaz aylarında uygulayacağımız tatil rotasını planlamaya başladık. Tatil rotası çizilirken ekonomik şartları da göz önünde bulundurmamız gerekli. Her dönemde en gözde tatil beldelerine gitmemiz mümkün olmayabilir. Biraz daha mütevazi fiyatların karşımıza çıkacağı adresler de harika bir tatil imkanı sunacak.

Antalya Konyaaltı bu mütevazi beldelerden bir tanesi. Konyaaltı bölgesinde yer alan otellerin Antalya’nın diğer bölgelerindeki otellerden yarı yarıya ucuz olduğunu söylemek çok mümkün olmasa da ciddi indirimlerin göze çarptığını söyleyebiliriz. Ayrıca otel dışında harcanan ücretler de çok daha düşük seviyelerde olacak. Doğal güzellikler, deniz, kum ve güneşin kalitesi ise hiçbir zaman azalmıyor.

Plaj Konusunda Hiç Sorun Yaşamayacaksınız

Konyaaltı beldesinde tatil yapmaya karar verdiğinizde 4-5 yıldızlı otelleri tercih ederseniz otelin sizlere sunduğu plajdan denize gireceksiniz. Fakat şehrin farklı noktalarına yayılmış olan plajlar arasından da seçim yapma şansınız bulunuyor. Konyaaltı bölgesini ziyaret ettiğinizde;

  • Konyaaltı Plajı,
  • Sarısu Halk Plajı,
  • Sarısu Kadınlar Plajı,
  • Topçam Plajı,
  • Çaltıçak Plajı, arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Konyaaltı Plajı ismini ilçeden alırken bölgenin en popüler plajı konumunda. Ancak bu durum diğer plajların istenen şartları sunmadığı anlamına gelmiyor. Birçok insan diğer seçenekleri bilmediğinden bu plajlar biraz daha sakin bir yapıda. Özellikle kadınlara özel bir plajın sunulması da ilçenin en önemli tercih sebeplerinden bir tanesi olabilir.

Konyaaltı’nda Gezmeniz Gereken Yerler Oldukça Fazla

Konyaaltı yalnızca harika denizi ve plajları sebebiyle tercih etmeniz gereken bir adres değil. Kültür tatili için de muhteşem bir adres. İlçeyi ziyaret ettiğinizde otelinizden çıkıp gitmeniz gereken çok sayıda farklı adres yer alıyor.

Konyaaltı

Hiç kuşkusuz gezmeniz gereken yerlerin başında Antalya Müzesi yer alıyor. 30 bin tarihi eserin sergilendiği müze adeta tarihin bekçisi konumunda. Bunun yanı sıra;

  • Geyikbayırı Mağarası,
  • Antalya Akvaryum,
  • MiniCity,
  • Feslikan Yaylası,
  • Roma Hamamı, gibi noktaların da ziyaret edilmesi son derece önemli.

Tatil planınızı yaparken bu yerleri atlamamanız gerektiğini de unutmayın. Gideceğiniz her bir adresin harcadığınız zamana ve efora değeceğinin garantisini veriyoruz.

Farklı Su Sporları Sizleri Bekliyor

Konyaaltı gibi ismi deniz ile bir alınan yerlerde her gün denize girmeniz şart. Ancak sürekli olarak denizde zaman geçirmeniz bir süre sonra eylemin sıradanlaşmasına sebep olabilir. Tam bu aşamada su sporları devreye giriyor. Eğer su sporlarını seven bir adrenalin tutkunuysanız deniz maceralarınızı daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Konyaaltı Plajı’nda yer alan su sporları merkezinden kendinize uygun olan seçenekleri değerlendirmeye alabilirsiniz. Paraşüt ve su kayağı birçok kişi için en popüler seçenekler. Bunun yanı sıra bir gününüz raftinge ayırmak isterseniz bunun için de özel teklifler yer alıyor. Şehrin birçok kısmından rafting ve tekne turlarına katılım sağlayabilirsiniz.

Dalış Sevenlerin Uğrak Noktası

Tüplü dalış her geçen yıl popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Antalya’da birçok farklı dalış noktası yer alırken Konyaaltı da bunlardan bir tanesi. Her ne kadar ismi çok sempatik gelmese de Sıçan Adası bu bölgedeki önemli dalış noktalarından bir tanesi. Adadan kalkan teknelerle gezintiye çıkıp belirlenen dalış noktalarından dalabilirsiniz.

Ada birçok efsaneye konu olmuş durumda. Bunların yanında sırrı hala çözülememiş olan olaylar da sürekli olarak anlatılıyor. Denizin derinliklerinde yaşanan efsaneleri yerinde görmek ve yaşamak size unutulmaz bir tecrübe yaşatabilir. Tabi ki dalış için tecrübeniz yoksa adım atmamanız gerekli. Aksi halde ölümcül sonuçlar ortaya çıkabilir.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri