Beğen

Sarısu Kadınlar Plajı, özellikle burayı ziyaret etmek isteyen kadınların merak ettiği bir plaj olarak karşımıza çıkıyor olmakta.

Antalya, turizm merkezi olmasıyla birlikte hem yerli hem de yabancı olmak üzere yoğun bir turist akınına uğramakta. Sunduğu pek çok imkan ve doğal güzellikleri ile beraber insanların ilgisini çeken bu yer, pek çok plajı ve sahili ile de tanınan bir yer olmuş durumda. Bu plajlardan birisi de Sarısu Kadınlar Plajı olmakta. Adından da anlaşılacağı üzere bu plaj genel olarak kadınlar tarafından kullanılan bir plaj olmakta.

Sarısu Kadınlar Plajı ve Özellikleri

Sarısu Kadınlar Plajı, Konyaaltı’nın güneyinde yer alan kadınlara özel bir plaj olmakta. Bu bölgenin çevresinden bahsetmek gerekirse plajın güneyinde kayalıkların ve yeşil alanların bulunduğu bir tepe yer alıyor. Güzel manzarasıyla insanların dikkatini çeken bu tepenin yanı sıra kuzeyde bir dere bulunuyor. Böyle bir araziye sahip plajın biraz ötesinde de eğik bir ada yer almakta. Adanın eğik ve yeşil olması güzel bir görüntü oluşturmuş durumda.

Biraz da plajın sunduğu özelliklerden bahsedelim. Plajın zemininden söz etmek gerekirse plaj genellikle çakıl taşlarıyla dolu bir arazide yer alıyor. Denizde çakıl taşlarının yer alması kumun çekmesine karşı bir avantaj sağlıyor. Kadınların sıklıkla tercih ettiği bir plaj olan bu yerin kadınlar için özel bir zamanı da yer almakta. Plajda sabah 8’den akşam 19’a kadar yalnızca kadınların girmesi serbest. Yani bu saatler içerisinde erkekler plaja giriş yapamıyor. Bu saatler dışında ise hem kadınlar hem erkekler plaja girerek beraber vakit geçirebiliyor.

Sarısu Kadınlar Plajı, hem gün doğumu hem de gün batımı ile özel bir yer olmakta. Çakıl taşları ile kaplı bir plaj olan bu yerin sunmuş olduğu özelliklerden birisi de berrak bir suya sahip oluşu. Temiz olmasıyla bilinen bu plaj, güvenlik konusunda da ziyaretçilerini koruyor olmakta. Örneğin plaj içerisinde fotoğraf çekmek yasak. Çekildiği takdirde güvenlik uyarı yapıyor. Bu plajın sunmuş olduğu özelliklerden birisi mescite sahip oluşu. Bu sayede mesciti kullanmak isteyen ziyaretçiler burayı tercih ederek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Sarısu Kadınlar Plajı

Kadınlara özel olarak sunulan bu plajın bir diğer özelliği duş alanlarına sahip olması. Duş alanları sayesinde insanlar yıkanıp temizlenmek istediklerinde duş alanlarından faydalanabiliyor olacak. Bunun yanı sıra tuvalet ihtiyacını gerçekleştirmek isteyen kişiler tuvalet kabinlerini kullanabilirken giyinmek isteyenler ise giyinme kabinlerini kullanarak rahatlıkla işlemlerini halledebiliyor. Bölgedeki bir diğer ayrıcalık mangal alanlarının bulunması. Bu sayede kullanıcılar mangal yaparak gününü daha keyifli bir şekilde geçirebiliyor.

Sarısu Kadınlar Plajı, tost ve köfte gibi hizmet veren mekanlara ev sahipliği yaparken aynı zamanda çay bahçesini de bünyesinde barındırıyor. Şezlong ve şemsiye gibi kiralama hizmetlerine ağırlık veren bu bölgede araç için otopark hizmeti de oldukça düşük bir fiyata bulunuyor. Bu bölgenin yakınında bulunan teleferik ziyaretçilerin deneyebileceği bir diğer hizmet olmakta.

Sarısu Kadınlar Plajı Hakkında Kullanıcı Yorumları

Sarısu Kadınlar Plajı ile ilgili kullanıcıların internet üzerinden yaptığı pek çok yorum bulunuyor. Bu yorumlardan birisi bu plajın harika bir tercih olduğu. Pek çok kadının olumlu yorum yaptığı plajın temiz olduğu ve deniz suyunun berrak görünümde yer aldığı belirtiliyor. Fiyatların oldukça düşük olduğunu belirten kullanıcılar, bu durumdan dolayı memnun olduklarını dile getirirken güvenliğin sunduğu hizmetlerden dolayı da mutlu olduklarını ifade ediyor. Bazı kullanıcılar fotoğraf çekimine karşı önlem alınmasını olumlu olarak karşılıyor.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri