icon
Balıkesir
KEŞFET

Balıkesir Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Balıkesir Bölgesini Keşfet

Konaklama

Balıkesir Otelleri

Restoran

Balıkesir Restoranları

Müze

Balıkesir Müzeleri

Etkinlik

Balıkesir Etkinlikleri

TREND

Balıkesir Gezilecek Yerler

Cunda Adası

4.4

Cunda Adası

 • (12 Yorum)

Turistik Yer

Cunda Adası hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Cunda Adası Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Panagia Phaneromeni Ayazması

5.0

Panagia Phaneromeni Ayazması

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Ayvalık, Ege Bölgesi'nde bulunan doğal ve tarihi yerleri ziyaret etmeyi seven aileler için ideal bir seçenektir. Ayvalık, gizemli bir anıt ve Ege Bölgesi'ndeki eşsiz doğal güzellikleriyle eşsiz bir deneyim sunuyor. Aynı zamanda, tarih ve kilise kültürü hakkında da bir şeyler öğrenebilirsiniz. Çünkü bol miktarda tarihi mekânlara sahiptir. Tüm bunların ötesinde, Ayvalık'ta bulunan ikonik ve güzel bir gezilecek yer olan Ayvalık Panagia Phaneromeni Ayazması, İzmir Bölgesi'ndeki güzelliklerden biridir.

Sarımsaklı Tabiat Parkı

4.2

Sarımsaklı Tabiat Parkı

 • (5 Yorum)

Park

Birbirinden farklı doğa manzaraları, çeşitli hayvan ve bitki türleri ile Balıkesir'in Sarımsaklı ilçesinde yer alan Tabiat Parkı, gezilecek yerler arasında öne çıkan bir tesis. Alan, Akdeniz havasıyla tadına doyum olmayan deniz, kumsal, ormanlar ve çeşitli bitki türleri ile ziyaretçilerine gezme fırsatı sunuyor.

Çınarlı (Alibey) Camii

4.8

Çınarlı (Alibey) Camii

 • (11 Yorum)

Dini Yer

Balıkesir'in Marmara kıyısındaki tarihi köyü Çınarlı'da (Alibey) bulunan Balıkesir Çınarlı (Alibey) Camii, 16. yüzyılda inşa edilmiş olan ve Anadolu'daki En Güzel Ahşap Camilere Sahip Olan bir tarihi kültür merkezidir. Aziz dostlarımızın ziyaretine müsait olan bu cami, tarihin ve kültürün kalbidir.

15 Temmuz Şehitler Ve Ömer Halisdemir Anıtı

5.0

15 Temmuz Şehitler Ve Ömer Halisdemir Anıtı

 • (6 Yorum)

Turistik Yer

15 Temmuz şehitleri ve Ömer Halisdemir Anıtı, Balıkesir'in vatanı her şeyden üstün tutan kahramanlarını hatırlamak için anıt olarak dizayn edilmiştir. Anıt, Anadolu’nun beyaz ölümünün kahramanı Ömer Halisdemir’in şehadeti ve tüm 15 Temmuz şehitleri için ulu bir anma mekanıdır. Anıt, Balıkesir’in Altıeylül ilçesine bağlı Çalı Köyünde yer almaktadır ve gezilecek yerler listesinde öne çıkan popüler bir turistik noktadır.

Kapıdağ Yarımadası

4.9

Kapıdağ Yarımadası

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Balıkesir Kapıdağ Yarımadası, Marmara Bölgesi'nin en güzel yöresi. Ege ve Marmara denizlerinin kesiştiği noktada bulunan bu bölge, her türlü çevresel gezi ihtiyacını karşılayacak pek çok güzellik ile dolu. Kapıdağ Yarımadası ve çevresindeki güzellikleri, Balıkesir'in bu küçük cenneti keşfetmek isteyenler için bizimle inceleyin!

Değirmenboğazı Tabiat Parkı

4.6

Değirmenboğazı Tabiat Parkı

 • (11 Yorum)

Park

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi sınırlarında bulunan ve gerçekten çarpıcı kareler sunan Değirmen Boğazı Tabiat Parkı, Türkiye’nin en başarılı tabiat parklarından biridir. Treksiz doğal güzelliğe sahip bu park, küçük bir park ve bölümü olan Değirmen Boğazı sahil şeridinde uzanır. Görenlerin gönlünü çalan bu park, Balıkesir’e özgü doğal güzellikleri ile doludur ve her birinin benzersiz özellikleri vardır.

Panaya Kilisesi

3.6

Panaya Kilisesi

 • (11 Yorum)

Dini Yer

Balıkesir Panaya Kilisesi, Türkiye’nin batısındaki Balıkesir İli’ne bağlı Ayvalık İlçesi’ne bağlı Panaya Köyü’nde bulunan ve Ortaçağ’ın en önemli yapılarından biri olarak kabul edilen bir kilisedir. Kilise, Bizans İmparatorluğu’nun 996’da inşa ettiği Frigia Eyaleti'nin Ana Kilisesi olarak kabul edilir. Kilise 4 bin yıllık tarihi bir gezi yeridir ve günümüzde turistlerin tekrar tekrar ziyaret ettiği önemli bir mekan olarak ünlüdür.

Kuşcenneti Milli Parkı

3.0

Kuşcenneti Milli Parkı

 • (5 Yorum)

Park

Balıkesir Kuşcenneti Milli Parkı, eşsiz doğal dokusuyla kuşçuların ve bitki hayatının en özel yerlerinden biridir. Bu Milli Park, Türkiye'nin güney batısında, Marmara Bölgesi'nde bulunan Balıkesir ili sınırları içerisinde yer almaktadır. Milli Park, Marmara Bölgesi'nin çeşitli kesimlerinde bulunan ve sınırlarında hizmet veren Balıkesir Kuşcenneti, Balıkesir Kuşcenneti ve Murat Dağı Milli Parkı olarak bilinmektedir.

Kazdagı Milli Parkı

4.9

Kazdagı Milli Parkı

 • (11 Yorum)

Park

Kazdagı Milli Parkı, Marmara Bölgesi'nin en büyük ve en önemli ikincisi olarak tanımlanmaktadır. Türkiye'nin en büyük doğal kaynaklarından biridir ve ormanlık alanların yanı sıra pek çok bitki ve hayvan türlerini barındırmaktadır. Bununla birlikte, aynı zamanda turistlerin doğal güzellikleri yakından görmek için tercih etmesi için büyük bir potansiyele sahiptir. Türkiye'nin farklı yerlerinden ve ülkelerden turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

Kaz Dağları

4.6

Kaz Dağları

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Çanakkale Kaz Dağları, Türkiye'nin batısında yer alan Çanakkale ilinin kuzeyinde bulunan ve Kuzey Ege Bölgesi'ne ait olan bir dağ sistemidir. Dağlar, Çanakkale Boğazı'nın doğusunda ve batısında uzanan Kaz Dağları'nın bir parçasıdır. Kaz Dağları, Çanakkale ve çevresinde çok sayıda doğal güzellikleriyle bilinir.

Hayrettin Pasa Camisi

5.0

Hayrettin Pasa Camisi

 • (5 Yorum)

Dini Yer

Hayrettin Pasa Camisi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hayrettin Pasa Camisi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Sarımsaklı Plajı

4.5

Sarımsaklı Plajı

 • (11 Yorum)

Plaj

Sarımsaklı Plajı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Sarımsaklı Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Taksiyarhis Kilisesi

4.8

Taksiyarhis Kilisesi

 • (10 Yorum)

Dini Yer

Taksiyarhis Kilisesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Taksiyarhis Kilisesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Saatli Cami

4.8

Saatli Cami

 • (10 Yorum)

Dini Yer

Saatli Cami hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Saatli Cami Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Balıkesir, Marmara bölgesinde bulunan bir Türkiye’nin en kalabalık on yedinci şehridir. 2020 Yılı verilerine göre nüfusu 1.240.285’dir. Homeros’un İlyada’da İda denilen Balıkesir’e hoş geldiniz, aynı zamanda Türkiye’nin Marmara ve Ege bölgelerinin en iyi özelliklerini sunan büyüleyici bir şehir . Şehir mitolojik Kazdağı’nın (Kaz Dağı) yakınında bulunmaktadır. Balıkesir, milli parklara, arkeolojik harikalara, termal sulara, büyük Ege mutfağına, mavi bayraklı plajlara, tatil beldesi kasabalarına, küçük adalara ve daha fazlasına ev sahipliği yapıyor ve hepsini harika bir tatilde deneyimleyebilirsiniz. Balıkesir’i tatil destinasyonları listesinin en üstüne yerleştirmenizi öneririz. Türkiye genelinde ise iki deniz ile komşu olan sadece 6 il vardır. Doğa, mutfak ve tarih uyum içinde. Balıkesir, tarih ve kültürün yaşamla birleştiği bir yer. 22 küçük adadan oluşan bu sahil kenti, popüler bir turizm merkezidir.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Balıkesir
 3. Balıkesir Gezilecek Yerler
 4. Balıkesir Otelleri
 5. Balıkesir Restoranları
 6. Balıkesir Müzeleri
 7. Balıkesir Etkinlikler