icon
Balıkesir
KEŞFET

Balıkesir Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Balıkesir Bölgesini Keşfet

Konaklama

Balıkesir Otelleri

Restoran

Balıkesir Restoranları

Müze

Balıkesir Müzeleri

Etkinlik

Balıkesir Etkinlikleri

TREND

Balıkesir Müzeler

Bizim Köy Müzesi

4.4

Bizim Köy Müzesi

 • (7 Yorum)

Özel Müze

Balıkesir'deki Bizim Köy Müze Hareketli Etnoğrafya Galerisi, Türkiye'nin kültürel özelliklerinin ve köylerinin keşfedilmesine de önemli bir fırsat sunuyor. Bu müzedeki açık hava galerisi, çok değişik kültürlerin ve köy hayatının sunduğu eşsiz deneyimin tadını çıkarmanızı sağlar. Birçok yenilikler, oyuncaklar ve diğer etkinlikler, kültürü keşfetmek isteyen ziyaretçiler için hoş bir şekilde toplanmıştır. Ziyaretçiler ne kadar gün geçirmek istediklerine göre, çalışanlar tarafından hizmetler sunulur.

Kazdagı Müzesi

4.9

Kazdagı Müzesi

 • (9 Yorum)

Devlet Müzesi

Balıkesir Kazdağı Müzesi, gezilecek güzel yerler arasında yer almaktadır. Bu müze, Bergama'nın Edremit ilçesine bağlı Çetintepe Köyünde bulunmaktadır. Müze, bol miktarda kültürel zenginliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Açık Hava Mermer Müzesi

3.7

Açık Hava Mermer Müzesi

 • (3 Yorum)

Devlet Müzesi

Açık Hava Mermer Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Açık Hava Mermer Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kuvayı Milliye Müzesi

4.8

Kuvayı Milliye Müzesi

 • (12 Yorum)

Devlet Müzesi

Kuvayı Milliye Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kuvayı Milliye Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Tahtakuşlar Müzesi

4.2

Tahtakuşlar Müzesi

 • (13 Yorum)

Devlet Müzesi

Tahtakuşlar Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Tahtakuşlar Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Rahmi Koç Müzesi Balıkesir

4.6

Rahmi Koç Müzesi Balıkesir

 • (11 Yorum)

Devlet Müzesi

Rahmi Koç Müzesi Balıkesir hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Rahmi Koç Müzesi Balıkesir Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Balıkesir, Marmara bölgesinde bulunan bir Türkiye’nin en kalabalık on yedinci şehridir. 2020 Yılı verilerine göre nüfusu 1.240.285’dir. Homeros’un İlyada’da İda denilen Balıkesir’e hoş geldiniz, aynı zamanda Türkiye’nin Marmara ve Ege bölgelerinin en iyi özelliklerini sunan büyüleyici bir şehir . Şehir mitolojik Kazdağı’nın (Kaz Dağı) yakınında bulunmaktadır. Balıkesir, milli parklara, arkeolojik harikalara, termal sulara, büyük Ege mutfağına, mavi bayraklı plajlara, tatil beldesi kasabalarına, küçük adalara ve daha fazlasına ev sahipliği yapıyor ve hepsini harika bir tatilde deneyimleyebilirsiniz. Balıkesir’i tatil destinasyonları listesinin en üstüne yerleştirmenizi öneririz. Türkiye genelinde ise iki deniz ile komşu olan sadece 6 il vardır. Doğa, mutfak ve tarih uyum içinde. Balıkesir, tarih ve kültürün yaşamla birleştiği bir yer. 22 küçük adadan oluşan bu sahil kenti, popüler bir turizm merkezidir.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Balıkesir
 3. Balıkesir Gezilecek Yerler
 4. Balıkesir Otelleri
 5. Balıkesir Restoranları
 6. Balıkesir Müzeleri
 7. Balıkesir Etkinlikler