icon
Yükleniyor..
Bilecik
KEŞFET

Bilecik Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Bilecik Bölgesini Keşfet

Konaklama

Bilecik Otelleri

Restoran

Bilecik Restoranları

Müze

Bilecik Müzeleri

Etkinlik

Bilecik Etkinlikleri

TREND

Bilecik Müzeler

Bilecik Şeyh Edebali Türbesi

5.0

Bilecik Şeyh Edebali Türbesi

  • (18 Yorum)

Devlet Müzesi

Bilecik Şeyh Edebali Türbesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bilecik Şeyh Edebali Türbesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Bilecik Müzesi

5.0

Bilecik Müzesi

  • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

Bilecik Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bilecik Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Söğüt Müzesi

4.5

Söğüt Müzesi

  • (8 Yorum)

Devlet Müzesi

Söğüt Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Söğüt Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Bilecik, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde bulunan ve eski adı Ertuğrul olan bir şehirdir. 2019 verilerine göre nüfusu 219.427’dir. Şeyh Edebali’nin türbesi buradadır. Bilecik; Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgelerinin kesiştiği noktadadır. Şehir en eski bilinen adları “Agrilion” ve “Belekoma”dır. Bilecik, Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulduğu topraklardır. BİLECİK GEZİLECEK YERLER Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna ev sahipliği yapmış, manevi değeri yüksek bir şehir olan Bilecik, bugün bile dirilişin şehri olarak anılıyor. İç Anadolu, Ege ve Marmara bölgelerinin kesiştiği yerde küçük bir merkeze ve az sayıda nüfusa sahip olan bu yer oldukça yüksek ve engebeli bir araziye konumlanmış durumda. Sanayi faaliyetlerinin yanı sıra; sera ve meyve tarımının da yaygın olduğu şehirde bir devrin kuruluşuna tanıklık etmek isteyenlerin gezip görmek isteyeceği pek çok mekân bulunuyor. İşte Bilecik gezilecek yerler listesi…

Katkı Sağlayanlar  1. Ana Sayfa
  2. Bilecik
  3. Bilecik Gezilecek Yerler
  4. Bilecik Otelleri
  5. Bilecik Restoranları
  6. Bilecik Müzeleri
  7. Bilecik Etkinlikler