icon
Yükleniyor..
Bolu
KEŞFET

Bolu Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Bolu Bölgesini Keşfet

Konaklama

Bolu Otelleri

Restoran

Bolu Restoranları

Müze

Bolu Müzeleri

Etkinlik

Bolu Etkinlikleri

TREND

Bolu Gezilecek Yerler

Kargalı Gölcük Tabiat Parkı

5.0

Kargalı Gölcük Tabiat Parkı

 • (6 Yorum)

Park

Kargalı Gölcük Tabiat Parkı: Bolu bölgesinde bulunan Parklar ‘den biridir.Kargalı Gölcük Tabiat Parkı Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Bolu Karagöl Tabiat Parkı

4.3

Bolu Karagöl Tabiat Parkı

 • (15 Yorum)

Park

Karagöl Tabiat Parkı: Bolu bölgesinde bulunan Parklar ‘den biridir.Karagöl Tabiat Parkı Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Abant Gölü

4.9

Abant Gölü

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Marmara bölgesinin en önemli turistik noktalarından bir tanesi olan Abant Gölü herkesin ömrü boyunca en az bir defa gitmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Ulaşımın çok zor olmaması, Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlere çok uzak bir mesafede olmaması sebebiyle bir hafta sonu kaçamağı yapmak için de harika bir seçenek.

Gölcük Tabiat Parkı

5.0

Gölcük Tabiat Parkı

 • (11 Yorum)

Park

Gölcük Tabiat Parkı: Bolu bölgesinde bulunan Parklar ‘den biridir.Gölcük Tabiat Parkı Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Gölcük Gölü

Gölcük Gölü

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Gölcük Gölü: Bolu bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Gölcük Gölü Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Yedigöller Milli Parkı

4.8

Yedigöller Milli Parkı

 • (12 Yorum)

Park

Yedigöller Milli Parkı: Bolu bölgesinde bulunan Parklar ‘den biridir.Yedigöller Milli Parkı Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Tokadı Hayreddin Türbesi

4.6

Tokadı Hayreddin Türbesi

 • (10 Yorum)

Tarihi Mekan

Tokadı Hayreddin Türbesi: Bolu bölgesinde bulunan Tarihi Mekanlar ‘den biridir.Tokadı Hayreddin Türbesi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Highway Outlet

4.7

Highway Outlet

 • (13 Yorum)

AVM

Highway Outlet: Bolu bölgesinde bulunan Alışveriş Merkezi ‘den biridir.Highway Outlet Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Kartalkaya - Bolu Köroğlu Kış Turizm Merkezi

4.6

Kartalkaya - Bolu Köroğlu Kış Turizm Merkezi

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Kartalkaya - Bolu Köroğlu Kış Turizm Merkezi: Bolu bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Kartalkaya - Bolu Köroğlu Kış Turizm Merkezi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Seben Kaya Evleri

4.2

Seben Kaya Evleri

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Seben Kaya Evleri: Bolu bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Seben Kaya Evleri Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Bolu Gölcük Tabiat Parkı

5.0

Bolu Gölcük Tabiat Parkı

 • (11 Yorum)

Park

Bolu Gölcük Tabiat Parkı: Bolu bölgesinde bulunan Parklar ‘den biridir.Bolu Gölcük Tabiat Parkı Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Seben Gölü

4.0

Seben Gölü

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Seben Gölü: Bolu bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Seben Gölü Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Bolu Dağı

4.7

Bolu Dağı

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Bolu Dağı: Bolu bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Bolu Dağı Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Yeniçağa Golu

4.6

Yeniçağa Golu

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Yeniçağa Golu: Bolu bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Yeniçağa Golu Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Aladag Goleti Ve Milli Parkı

4.9

Aladag Goleti Ve Milli Parkı

 • (10 Yorum)

Park

Aladag Goleti Ve Milli Parkı: Bolu bölgesinde bulunan Parklar ‘den biridir.Aladag Goleti Ve Milli Parkı Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Bolu ili Türkiye'nin kuzeybatısında yer alan bir ildir. 7.410 km_'lik bir alanı kaplar ve nüfus 303 184 dir. Bu, uzun bir geçmişi olan Bolu şehri merkezli çekici bir ormanlık dağlık bölgedir. Bol orman var ama tarım arazisi az. İyi peynirler ve krema gibi bazı bahçe ürünleri ve süt ürünleri üretimi vardır, bunların çoğu yerel olarak tüketilir veya satılır, özellikle Bolu'nun büyük bir ticareti olduğu için: Bolu Dağı, İstanbul – Ankara karayolu üzerindeki başlıca topografik engeldi ama 2007 de Bolu Dağ Tüneli açıldığında, gezginlerin çoğu burada yiyecek ve ferahlık için durmaya başladı. Bolu, kaliteli bir mutfak geleneğine sahiptir. Mengen'de yıllık aşçılık yarışmaları düzenlenmektedir. Ormanlar, göller ve dağlar, üç geyik türü ve çok popüler hafta sonu yürüyüşçüler ve dağcılar için tatil çekimleri dahil olmak üzere vahşi yaşam açısından zengindir. İlin bir kısmı depremlere karşı savunmasızdır. Bolu'nun ilk kurulduğu zaman kesin olarak bilinmemektedir. Yaklaşık 100.000 yıl öncesine ait bölgenin o zamanlar yerleşim yeri olduğunu gösteren bazı arkeolojik bulgular vardır .

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Bolu
 3. Bolu Gezilecek Yerler
 4. Bolu Otelleri
 5. Bolu Restoranları
 6. Bolu Müzeleri
 7. Bolu Etkinlikler