icon
Yenişehir
KEŞFET

Yenişehir Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Yenişehir Bölgesini Keşfet

Konaklama

Yenişehir Otelleri

Restoran

Yenişehir Restoranları

Müze

Yenişehir Müzeleri

Etkinlik

Yenişehir Etkinlikleri

TREND

Yenişehir Gezilecek Yerler

Kushimoto Sokağı

3.4

Kushimoto Sokağı

  • (5 Yorum)

Turistik Yer

Mersin'in en ünlü caddesi olan Kushimoto Sokağı, her biri birbirinden değişik yüzlerce yıllık tarihi mekan ve yerleri ile Güneydoğu Anadolu'nun en ünlü turistik merkezi. Kushimoto Sokağı, arkeoloji, tarih, kültür ve sanat açısından zenginlik, tarihi heykeller, mezarlıklar ve sanat galerileri ile güneydoğu Anadolu'nun en önemli noktalarından biridir.

Hz. Muğdat Camii

4.6

Hz. Muğdat Camii

  • (11 Yorum)

Dini Yer

Mersin, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Şehrin yaşam tarzı, tarihi yapıları ve gizemli kültürü kendine özgü bir çekicilik sunmaktadır. Bu şehirde birçok eski cami ve türbeler, mezarlıklar, tarihi evler, kaleler vb. mevcuttur. Bunlardan birisi de Hz. Mugdat (Mikdat) Camii’dir.

Bursa Yenişehir, Türkiye'nin Marmara bölgesinde yer alan ve Bursa'nın merkez ilçesi olan güzel bir şehirdir. Yenişehir, dünyanın çoğu kültürünün çarpıcı ve yoğun bir şekilde buluştuğu bir yerdir. Bursa’nın ve Türkiye’nin heyecan verici mekanlarının hepsi Yenişehir’de mevcuttur. Nüfusu Bursa Yenişehir’in nüfusu 2022 verilerine göre yaklaşık 54.315’dir. Yenişehir’in nüfusu sürekli artmaktadır ve bu nüfus Orta Avrupa ve Türkiye’nin büyük kentlerinden daha yüksek bir orana sahiptir. Tarihi Bursa Yenişehir’in tarihi M.Ö. 12. yüzyıla kadar uzanıyor. Şehirde, Antik Çağlardan beri yaşayanlar vardı. Bursa Yenişehir Türkiye’de kurulan ilk Osmanlı şehri olarak da bilinir. 13. yüzyılda Bursa Osmanlı İmparatorluğunun başkenti olmuştur ve 16. yüzyılda yeniden İstanbul’a bağlanmıştır. Gezilecek Yerler Bursa Yenişehir’de pek çok güzel ve tarihi mekan vardır. Uludağ Dağı, Ulu Cami, Cumalıkızık Köyü, Ulucami gibi gezilecek yerler bu şehirde yer almaktadır. Ayrıca, Bursa Yenişehir’in tarihi çarşıları, kültürel etkinlikleri ve çeşitli restoranları ziyaret etmek için çok keyifli bir ortamdır. Son olarak, Bursa Yenişehir sadece büyük kentlerde aradığınız tüm özelliklere sahiptir. Çok sayıda tarihi yer, müze, ergene, pazaryerleri, köyler ve kültür etkinlikleri ile Bursa Yenişehir’i ziyaret etmek herkes için özel bir deneyim olacaktır. Ziyaret edenler bu kentte anılar bırakacak ve mutlu olarak ayrılacaklardır.

Katkı Sağlayanlar  1. Ana Sayfa
  2. Yenişehir
  3. Yenişehir Gezilecek Yerler
  4. Yenişehir Otelleri
  5. Yenişehir Restoranları
  6. Yenişehir Müzeleri
  7. Yenişehir Etkinlikler