icon
Yükleniyor..
Bursa
KEŞFET

Bursa Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Bursa Bölgesini Keşfet

Konaklama

Bursa Otelleri

Restoran

Bursa Restoranları

Müze

Bursa Müzeleri

Etkinlik

Bursa Etkinlikleri

TREND

Bursa Gezilecek Yerler

Mudanya

4.2

Mudanya

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Mudanya hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Mudanya Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Bursa Teleferik

2.7

Bursa Teleferik

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Bursa Teleferik hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bursa Teleferik Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İnegöl Tarihi Kapalı Çarşı

4.2

İnegöl Tarihi Kapalı Çarşı

 • (6 Yorum)

Tarihi Mekan

İnegöl Tarihi Kapalı Çarşı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İnegöl Tarihi Kapalı Çarşı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Koza Han

4.7

Koza Han

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Koza Han hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Koza Han Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İnegöl Saat Kulesi

4.1

İnegöl Saat Kulesi

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

İnegöl Saat Kulesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İnegöl Saat Kulesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Bursa Kültürpark

4.4

Bursa Kültürpark

 • (20 Yorum)

Park

Bursa Kültürpark hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bursa Kültürpark Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Bursa Ulu Camii

5.0

Bursa Ulu Camii

 • (11 Yorum)

Dini Yer

Bursa Ulu Camii hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bursa Ulu Camii Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Uludağ Kayak Merkez

Uludağ Kayak Merkez

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Uludağ Kayak Merkez hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Uludağ Kayak Merkez Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Osman Gazi Ve Orhan Gazi Türbeleri

4.9

Osman Gazi Ve Orhan Gazi Türbeleri

 • (9 Yorum)

Tarihi Mekan

Osman Gazi Ve Orhan Gazi Türbeleri hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Osman Gazi Ve Orhan Gazi Türbeleri Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Soğanlı Botanik Parkı

Soğanlı Botanik Parkı

 • (0 Yorum)

Park

Soğanlı Botanik Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Soğanlı Botanik Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Yeşil Türbe

5.0

Yeşil Türbe

 • (10 Yorum)

Tarihi Mekan

Yeşil Türbe hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Yeşil Türbe Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İnkaya Tarihi Çınar

4.3

İnkaya Tarihi Çınar

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

İnkaya Tarihi Çınar hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İnkaya Tarihi Çınar Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İznik

İznik

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

İznik hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İznik Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Cumalıkızık

Cumalıkızık

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Cumalıkızık hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Cumalıkızık Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Gölyazı

Gölyazı

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Gölyazı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Gölyazı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biri olan Bursa, tarihi yerleri ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken en popüler şehirlerden biridir. Bursa'nın yerleşim tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Bursa’da, yeşilin her tonu ile karşılaşmak mümkündür. Bu yeşil güzelliğin yanında Bursa Uludağ'da ülkemizde kış turizmini artıran bir kayak merkezi bulunmaktadır. Marmara Denizi'nin kıyısında yer alan Bursa, Marmara bölgesi için tipik bir iklim sergilemektedir, bu nedenle yazın bile güneşin ve yeşilin tadını çıkarmak mümkündür.

Bursa otelleri, İstanbul'a yakınlığı ve kolay ulaşım bağlantılarından dolayı tatil için tercih edilmektedir. Bursa otelleri güzel vakit geçirirken huzurlu ve konforlu bir tatil için ideal bir fırsatlar sunmaktadır. Bursa'da merkezi bir apart otel seçerseniz, tüm bu güzelliklerin ortasında olabilir ve her şeye kolayca ulaşabilirsiniz. Bursa oteller, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap veren ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlayan bir hizmet sunmaktadır.
Bu bölgedeki otellerin fiyatları konum ve olanaklara göre değişiklik gösterebilir. Bursa otelleri, beş yıldızlı seçeneklerle misafirlerine eşsiz ve lüks bir konaklama sunar. Buradaki oteller, konfor ve sıcaklık içinde kendinizi evinizde hissetmeniz için özenle hazırlanmıştır. Çoğu otel standart olarak açık büfe yemekler, oda servisi, internet erişimi ve 24 saat sıcak su sunar.

Bursa Restoranları : Osmanlı İmparatorluğu'nun başkentlerinden biri ve Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olan, tarih ile dolu Bursa, zengin mutfağı ile de ünlüdür. Bursa’da ne yenir sorusunun ardından akla ilk gelen cevap, İskender kebabı olmaktadır. Bursa'nın ülke mutfak kültürüne katkısı gerçekten takdire şayandır. Bu nedenle Bursa restoranları ziyaretçilerine lezzetli yemekler sunmak için kıyasıya bir rekabet içindedir. Sizde tarih ile dolu bu güzel şehri gezmek istiyorsanız Bursa restoranlarında keyifli bir yemek deneyimi yaşayabilir ve damak tadınıza hitap edecek pek çok farklı lezzeti deneyebilirsiniz.

Bursa Müzeleri: Tarihi güzelliği ve bozulmamış yapılarıyla dikkatleri üzerine çeken Bursa'da gezilip görülmesi gereken pek çok farklı müze bulunmaktadır. Kendilerine ait çeşitli koleksiyonları ile görenleri adeta hayran bırakan Bursa müzeleri, her yıl yerli ve yabancı pek çok turistin adeta akınına uğramaktadır.
Bursa’nın en popüler yapılarından biri olan Bursa Kent Müzesi, tarihi yeşil şehrin kalbinde tarihi bir binada yer alır. Yaklaşık 8.000 yıllık köklü geçmişiyle Bursa'nın tüm gelişimini kapsayan Bursa Belediye Müzesi, Osmangazi ilçesi Heykel Mahallesi'nde bulunur. Hem Anadolu hem de Osmanlı kültürünün gelişme ve oluşum sürecinin ön saflarında yer alan Bursa, bu nedenle günümüze ulaşan belgeler, eşyalar ve tüm değerli eserler açısından oldukça zengindir.
Şehir hakkında her şeyi öğrenebileceğiniz müzeler, oldukça ilgi çekicidir. Bursa Kent Müzesi, giriş katında 'Medeniyetler Şehri Bursa' adlı üç katlı galerili bir bina olarak hizmet verir. Bu kat, Bursa'da kurulan ilk uygarlıklardan Osmanlı dönemine ve Kurtuluş Savaşı'na kadar Bursa'nın tarihi hakkında bilgi vermektedir. Contemporary Bursa adlı ikinci bir galeri, kentin Cumhuriyet döneminden günümüze kadar olan dönemini anlatır.

Bursa Etkinlikleri : Bursa Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul'a yakınlığı sebebiyle dikkatleri üzerine çeken bir şehir olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra şehir içinde yapılabilecek pek çok farklı etkinlik ve aktivite olması da, Bursa'nın hem yerli hem de yabancı turistler tarafından adeta akınına uğramasını sağlar.
Kış turizmi açısından Türkiye'nin en önemli yerlerinden biri olan Bursa, kış sporlarını sevenler için vazgeçilmez yerlerden biridir. Bitki örtüsü ve kaliteli oksijeni ile gelen ziyaretçileri kendine hayran bırakan ve adeta unutulmaz bir gezi sunan Bursa, Marmara bölgesinde konumlanması sebebiyle pek çok büyük şehre komşu olarak bulunmaktadır.
Bursa etkinlikleri şehrin farklı yerlerinde pek çok farklı tarihte gerçekleşmekte olan aktivitelerdir. Bu aktiviteler sayesinde Bursa'da kısa bir gezi planlayan kişiler çok daha keyifli bir deneyim yaşayabilir.

Bursa gezilecek yerler açısından oldukça zengin ve dolayısıyla turistleri kendisine çeken bir bölge olarak bilinmektedir. Bursa Koza Han, kaplıcaları ile sağlık turizminin en gözde şehirlerinden biridir. Bursa'da bir hanı ziyaret ederken, şehir merkezinde ikinci katta bulunan Koza Han'ı kullanmanız tavsiye edilir. Gölgeli avluda çayınızı yudumladıktan sonra ünlü Bursa ipeğinden yapılan hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz. Tarihi mimarisi ve huzurlu atmosferiyle şehrin özel yerlerinden biri olan Bursa Koza Han, dikdörtgen şeklinde büyük bir avlu etrafında düzenlenmiş iki katlı bir handır. Bunun yanı sıra şehrin kış turizmi için uygun olan bölgelerinde tatilinizi gerçekleştirebilir ve doğal yapılarında vakit geçirerek temiz havanın tadını çıkartabilirsiniz.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Bursa
 3. Bursa Gezilecek Yerler
 4. Bursa Otelleri
 5. Bursa Restoranları
 6. Bursa Müzeleri
 7. Bursa Etkinlikler