icon
Yükleniyor..
Çorum

Çorum Müzeler

En iyi Çorum Müzeler listesi burada.


Çorum Müzesi

4.7

Çorum Müzesi

Çorum merkezine 1 km mesafede

Çorum’un merkezinde bulunan Çorum Müzesi, Boğazköy, Alacahöyük, Pazarlı, Hattuşaş gibi arkeolojik kazı noktalarından çıkarılan tarihi kalıntıların insanların ziyaretine sunulduğu bir müzedir. Çorum Müzesinin kullanılan ilk binası şu anda hizmet vermemektedir.

Çorum

Devlet Müzesi

20 Yorum

Hattuşaş Antik Kenti

4.6

Hattuşaş Antik Kenti

Çorum merkezine 1 km mesafede

Hattuşaş Antik Kenti Hitit medeniyetinin izlerini taşıyan Hattuşaş Antik Kenti; aynı zamanda da Geç Tunç Çağı döneminde bu medeniyetin başkenti olarak sayılmaktadır. Çorumil sınırları içerisinde

Çorum

Antik Kent

18 Yorum

Boğazkale Müzesi

4.7

Boğazkale Müzesi

Çorum merkezine 1 km mesafede

Boğazkale Müzesi: Çorum bölgesinde bulunan popüler Müzeler 'den biridir. Boğazkale Müzesi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Çorum

Devlet Müzesi

12 Yorum

Alacahöyük Müzesi

4.3

Alacahöyük Müzesi

Çorum merkezine 1 km mesafede

Alacahöyük Müzesi: Çorum bölgesinde bulunan popüler Müzeler 'den biridir. Alacahöyük Müzesi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Çorum

Devlet Müzesi

13 Yorum

Çorum, Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde bulunan bir şehirdir. Leblebisi ile ünlü olan çorum şehiri tarım alanında’da oldukça gelişmiştir. 2019 Yılı verilerine göre nüfusu 530.864’dir. Ilin toplam 13 ilçesi bulunmaktadır ve en büyük ilçesi Sungurlu’dur. Osmancık ilçesinde pirinç üretimi etkin bir şekilde yapılmaktadır. Kapari bitkisinin Türkiye’deki anavatanı Osmancık ilçesidir. ÇORUM GEZİLECEK YERLER İç Anadolu’nun Karadeniz’e açılan kapılarından biri olan bu tarım ve sanayi şehri, eski bir uygarlığın başkenti. Dünyaca ünlü Hattuşaş ören yerini barındıran toprakları sayesinde geçmişte bir yolculuk vadediyor. Aynı zamanda lezzetli geleneksel mutfağı ve mis kokulu meşhur leblebisi ile de bölgenin turistik yerlerine ev sahipliği yapıyor. Çorum gezilecek yerler listesi, merkezi ve ilçeleriyle epey kabarık.

Katkı Sağlayanlar