icon
Pamukkale
KEŞFET

Pamukkale Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Pamukkale Bölgesini Keşfet

Konaklama

Pamukkale Otelleri

Restoran

Pamukkale Restoranları

Müze

Pamukkale Müzeleri

Etkinlik

Pamukkale Etkinlikleri

TREND

Pamukkale Oteller

Mustafa Hotel Yurt Pamukkale

4.9

Mustafa Hotel Yurt Pamukkale

 • (8 Yorum)

Otel

Mustafa Hotel Yurt Pamukkale hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Mustafa Hotel Yurt Pamukkale Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Otel Pamukkale

3.7

Otel Pamukkale

 • (10 Yorum)

Otel

Otel Pamukkale hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Otel Pamukkale Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hotel Göreme Pamukkale

4.6

Hotel Göreme Pamukkale

 • (10 Yorum)

Otel

Hotel Göreme Pamukkale hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hotel Göreme Pamukkale Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Pamukkale White Heaven Suite Hotel

4.7

Pamukkale White Heaven Suite Hotel

 • (9 Yorum)

Otel

Pamukkale White Heaven Suite Hotel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Pamukkale White Heaven Suite Hotel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Alida Hotel Pamukkale

4.8

Alida Hotel Pamukkale

 • (10 Yorum)

Otel

Alida Hotel Pamukkale hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Alida Hotel Pamukkale Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Pamukkale Ece Otel

4.7

Pamukkale Ece Otel

 • (6 Yorum)

Otel

Pamukkale Ece Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Pamukkale Ece Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Dört Mevsim Otel Pamukkale

4.0

Dört Mevsim Otel Pamukkale

 • (9 Yorum)

Otel

Dört Mevsim Otel Pamukkale hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Dört Mevsim Otel Pamukkale Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hotel Şahin Pamukkale

4.5

Hotel Şahin Pamukkale

 • (6 Yorum)

Otel

Hotel Şahin Pamukkale hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hotel Şahin Pamukkale Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Doğa Thermal Health & Spa Otel

4.3

Doğa Thermal Health & Spa Otel

 • (10 Yorum)

Otel

Doğa Thermal Health & Spa Otel hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Doğa Thermal Health & Spa Otel Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Türkiye'nin Batı Akdeniz Bölgesinde yer alan Denizli, Ege, Akdeniz ve Garp bölgelerinin üçgeni içinde konumlanmış bir şehirdir. Denizli, geçmişten günümüze birçok tarihi eser barındıran, antik çağdan kalma, ünlü bir turizm merkezidir. Denizli'ye bağlı Pamukkale ise şehre has bir görünüme sahip, muhteşem bir doğal ziyaret yeri, gezi mekanıdır. Denizli Pamukkale Nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu'nun 2019 verilerine göre, Denizli'nin yüzölçümü 6277 km²'dir ve tahmini nüfusu 2022 itibariyla 343.290'dır. İlçe Merkezi olarak bu şehirde yaşayan kişi sayısı ise yaklaşık 1 milyondur. Nüfusun yaklaşık yüzde 80'i şehir merkezinde, geri kalan kısım da yakınlardaki yerleşim bölgelerinde yaşamaktadır. Denizli Pamukkale Tarihi Denizli ve Pamukkale, antik çağlardan esinlenerek gelişmiştir. Çok eski dönemlerde bu topraklarda yaşayan Hitit, Frig, Lidya, Pers, Roma ve Bizans gibi birçok medeni uygarlık hakim olmuştur. Antik kentin adı Hierapolis olup, Roma İmparatorluğu döneminde de çok gelişmişti. Anadolu'nun en eski termal merkezlerinden biri olan Hierapolis, bugün UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer almaktadır. Denizli Pamukkale Gezilecek Yerler Pamukkale dünyanın en önemli doğal kaynaklarından biridir. Travertenleri, termal kaynakları, güçlü arkeolojik alanları, antik yerleşim yerleri ve çok sayıda turistik mekanıyla Denizli Pamukkale bir çok insana doğanın olağanüstü güzelliklerini sunmaktadır. Pamukkale'nin merkezinde bulunan travertenleri, suyunun renkli tonlarıyla çarpıcı bir görüntü sunuyor. Travertenlerin yanı sıra, turistlere antik yerleşim alanlarının kalıntılarını göstermektedir. Hierapolis Antik Kenti, Nekropol, Saitabat, Ploutonia Tiyatrosu, Colombarium gibi antik yapılardan oluşur. Travertenlerin yanı sıra, saatlerce gezilecek yerler ve doğanın keyfini çıkarmak için kaplıcalar, sıcak sulardan oluşan traverten kaynakları, börtü böcek parkı ve birçok jeotermal kaynaklar da vardır. Denizli Pamukkale, doğal güzellikleri ve tarihi mirasını keşfetmek için, ülkemize gelen turistlerin vazgeçilmez ziyaret merkezidir. Her yıl Büyük Endüstri Müzesi’nden başlayan, çok sayıda antik kente varana kadar süren ve bu sayede tarihteki güzellikleri keşfedebilecekleri muhteşem bir geziye çıkılır. Herkesin ülkemize gelip keşfetmesi gereken güzelliklerin başında gelen bu bölge, doğal büyüsünün yanı sıra, tarihi ve arkeolojik güzellikleri ile de kendini kanıtlamıştır.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Pamukkale
 3. Pamukkale Gezilecek Yerler
 4. Pamukkale Otelleri
 5. Pamukkale Restoranları
 6. Pamukkale Müzeleri
 7. Pamukkale Etkinlikler