icon
Yükleniyor..
Diyarbakır
KEŞFET

Diyarbakır Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Diyarbakır Bölgesini Keşfet

Konaklama

Diyarbakır Otelleri

Restoran

Diyarbakır Restoranları

Müze

Diyarbakır Müzeleri

Etkinlik

Diyarbakır Etkinlikleri

TREND

Diyarbakır Müzeler

Diyarbakır Kalesi ve Arkeoloji Müzesi

4.7

Diyarbakır Kalesi ve Arkeoloji Müzesi

 • (15 Yorum)

Devlet Müzesi

Diyarbakır Kalesi ve Arkeoloji Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Diyarbakır Kalesi ve Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ziyaret Tepe Höyüğü

5.0

Ziyaret Tepe Höyüğü

 • (3 Yorum)

Devlet Müzesi

Ziyaret Tepe Höyüğü hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ziyaret Tepe Höyüğü Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Arkeoloji Müzesi

Arkeoloji Müzesi

 • (0 Yorum)

Devlet Müzesi

Arkeoloji Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ziya Gökalp Müze Evi

4.6

Ziya Gökalp Müze Evi

 • (7 Yorum)

Devlet Müzesi

Ziya Gökalp Müze Evi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ziya Gökalp Müze Evi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi

4.6

Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi

 • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Diyarbakır, Türkiye’nin doğusundan bulunan bölgenin en büyük nüfusuna sahip şehirdir. 2019 Yılı verilerine göre 1.756.353 kişilik nüfusa sahiptir. Diyarbakır’ın yüzölçümü ise 15.272 km2’dir. Mezopotamya ile Anadolu medeniyetlerinin geçiş bölgesinde olan Diyarbakır’ın tarihi çok eski devirlere dayanmaktadır. Yontma taş ve Mezolitik devirlerde Diyarbakır ve çevresinde var olan mağaralardan burada yerleşim olduğu yapılan arkeolojik araştırmalar ile anlaşılmıştır. Eğil-Silvan yakınlarındaki Hassun Dicle Nehri ve kolları üzerinde Ergani yakınlarında Hilar mağaralarında bu çağdan kalma kalıntılar tespit edilmiştir.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Diyarbakır
 3. Diyarbakır Gezilecek Yerler
 4. Diyarbakır Otelleri
 5. Diyarbakır Restoranları
 6. Diyarbakır Müzeleri
 7. Diyarbakır Etkinlikler