Beğen

Eskişehir‘in en gözde yerlerinden biri olan Eskişehir Şelalepark en göz alıcı ve büyüleyici parklardan bir tanesi olarak söylenebilir. Oldukça geniş bir alana sahiptir ve Türkiye’nin en güzel parklarından biridir. 38 bin metrekare alanı bulunan şelale Park tüm şehri tepeden gören nadir yerlerden biridir. Adını almış olduğu şelale aslında doğal bir şelale değildir. Ancak güzelliği ile görenleri kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Ayrıca yapay bir şelale olmasına rağmen 1400 metrekare büyüklüğe sahiptir.

Şelaleyi görmek için giden kişiler yükseklik olarak oldukça tepede olurlar. Zirvede bulunan dürbün sayesinde Eskişehir’in eşsiz manzarasına da tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca dürbüne gerek olmadan Eskişehir’in ışıklarına ve büyüklüğüne şahit olabilirsiniz. Çok nadir olarak böyle bir manzarayı görebileceğiniz için çok fazla ziyaretçisi bulunuyor. Yalnızca manzarası ile değil içerisinde bulundurduğu kafeleri, restoranları ve daha pek çok şeyi ile de ziyaretçilerini keyifli bir vakit geçirmek için teşvik ediyor. Yemyeşil alanı ile pek çok kişinin huzur bulmak için gittiği yerlerin başında geliyor. Her yaştan insanın gittiğinde sıkılmadan vakit geçirebileceği parklardan bir tanesidir.

Eskişehir Şelalepark

Eskişehir Şelalepark’ta Yapılabilecek Şeyler

Eskişehir Şelalepark’ta yapılabilecekler oldukça fazladır. İlk olarak oraya gittiğinizde mükemmel şelalesini yakından görmelisiniz. Ayrıca şelalenin kenarında bulunan kayalıklarda harika fotoğraflar çekebilir ve bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Aynı zamanda şelaleyi gören büfeleri ile de oldukça bilinir. Tüm şehri ayaklar altına seren manzarası sayesinde sıcak çayınızı yudumlayabilirsiniz ve bir tarafınızda şehir manzarasını görürken diğer tarafınızda şelale manzarasını görebilirsiniz. Yalnızca büfeleri değil aynı zamanda lüks restoranları ile de ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Gündüz gittiğinizde yemyeşil bir manzara sizi karşılarken gece gittiğinizde şehrin ışıkları size eşlik eder. Birçok aile yeşillik alanlarında oturmak veya çocuklarını oyun parkında zaman geçirsinler diye de getirebilir. Şehrin merkezine çok uzak olmaması ve toplu taşıma araçları ile ulaşımın olması yönünden de oldukça fazla rağbet görür. Ayrıca yaz aylarında sıcaktan kaçmak isteyen kişiler de sıklıkla Eskişehir Şelale Park’ı tercih ederler. Oldukça yüksekte bulunmasından dolayı normale göre daha serindir ve ağaçların altında gölgede dinlenme imkanı verir.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri