icon
Hatay
KEŞFET

Hatay Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Hatay Bölgesini Keşfet

Konaklama

Hatay Otelleri

Restoran

Hatay Restoranları

Müze

Hatay Müzeleri

Etkinlik

Hatay Etkinlikleri

TREND

Hatay Gezilecek Yerler

İssos Antik Kenti

5.0

İssos Antik Kenti

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Günümüzde Hatay’ın, Antakya İlçesi sınırları içindeki İssos Tepesi üzerine kurulmuş bir antik kent olan Hatay İssos Antik Kenti, doğu Akdeniz kıyısında yer almaktadır. Bölge, Halikarnas Balıkçısı ve İskenderun Limanı arasında yer almaktadır. Kıyıya yakın bir konumda bulunan antik kent, gezilecek yerler açısından oldukça önemlidir. Bir zamanlar zenginlik içerisindeki antik şehri görmek isteyenler, gerçekten düşlediklerini bulabilecekler güzel manzaralara sahiptir.

Beşikli Mağara

4.8

Beşikli Mağara

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Hatay Beşikli Mağara, Fırat Nehri'nin batıındaki Antiokheia Adraa Antik Kenti'nin güneyinde bulunan bir mağara. Bu mağarada, bin yıllardan beri birçok kültür tarafından kullanılmış insanlık tarihinin en eski örneklerinden bazılarına rastlanmaktadır.

Nihal Atakaş Camii

4.7

Nihal Atakaş Camii

 • (9 Yorum)

Dini Yer

İskenderun, Hatay'ın kalbinde bulunan eski bir şehirdir. Cennet köşesi ve kıyı şeridi ile cami ve tarihi mekanları ile cazibeli bir şehirdir. İskenderun Nihal Atakaş Camii, bu muhteşem şehirde bulunan ve gizemli bir yapıdan yola çıkılarak inşa edilen, 800 yıllık bir cami ailesidir. Vakıflık arasında İskenderun Nihal Atakaş Camii, sabah namazını kılanlar arasında çok popülerdir.

Harbiye Selalesi

3.6

Harbiye Selalesi

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

Harbiye Selalesi, Antalya'nın Dumlupınar ilçesinde bulunan ve tüm yılın boyunca ziyaretçilerine muhteşem bir manzara sunan bir selaledir. Her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan bu selale, çok sayıda gezi noktasına sahiptir. Selale, kendisine gelenleri şaşırtacak kadar güzel, uçsuz bucaksız ağaçlar, bitkiler ve tabiatın diğer sürprizleri ile bezenmiştir.

Vakıflı Köyü

Vakıflı Köyü

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Hatay Vakıflı Köyü, Türkiye'nin güneyindeki Hatay bölgesinin kuzeyindeki Antakya ilinin birkaç kilometre kuzeyindedir. Vakıflı Köyü'nün Hatay bölgesine komşu olan muhteşem güzellikleri, farklı kültürleri ve tarihi mirasıyla meşhur olması gibi özellikleri nedeniyle gezilecek yerler arasında oldukça popüler.

Titus Kaya Tüneli

4.7

Titus Kaya Tüneli

 • (9 Yorum)

Plaj

Hatay Titus Kaya Tüneli, güneydoğu Türkiye'yle Suriye arasındaki sınırın karşılıklı ilişkilerini özetleyen, ülkeye özgü bir tarihi yapıdır. 1920 yılında Hatay ili, Fransız sömürgesi olan Suriye'ye bağlanmıştı. Bununla birlikte, Hatay'a bağlantıyı sağlayan tarihi tünelin, Titus Kaya Tüneli olarak bilinmesi ülkenin kültürel kimliğinin bir parçası hâline gelmiştir. Tünel, 21. yüzyılda, gezilecek yerler arasında kültürel değerleriyle ön plana çıkmaktadır.

St Pierre Kilisesi

4.3

St Pierre Kilisesi

 • (9 Yorum)

Dini Yer

St Pierre Kilisesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. St Pierre Kilisesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Burnaz Plajı

4.6

Burnaz Plajı

 • (5 Yorum)

Plaj

Burnaz Plajı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Burnaz Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Sütunlu Liman

4.4

Sütunlu Liman

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Sütunlu Liman hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Sütunlu Liman Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İsos Antik Kenti

3.9

İsos Antik Kenti

 • (7 Yorum)

Tarihi Mekan

İsos Antik Kenti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İsos Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

2. Selim Camii

5.0

2. Selim Camii

 • (6 Yorum)

Dini Yer

2. Selim Camii hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. 2. Selim Camii Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kel Dağı

4.8

Kel Dağı

 • (9 Yorum)

Turistik Yer

Kel Dağı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kel Dağı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Arsuz Eski Köy Içi Sokak

5.0

Arsuz Eski Köy Içi Sokak

 • (1 Yorum)

Plaj

Arsuz Eski Köy Içi Sokak hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Arsuz Eski Köy Içi Sokak Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Şehit Cevher Dudayev Parkı

4.5

Şehit Cevher Dudayev Parkı

 • (14 Yorum)

Dini Yer

Şehit Cevher Dudayev Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Şehit Cevher Dudayev Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Yelki Organik Pazar

5.0

Yelki Organik Pazar

 • (6 Yorum)

Dini Yer

Yelki Organik Pazar hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Yelki Organik Pazar Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hatay, Türkiye’nin Doğu Akdenizinde bulunan Tarihi bir şehirdir. 2019 Yılı verilerine göre 1.628.894 nüfusu ile Türkiye’nin en büyük 13. Şehiridir. En büyük ilçesi Antakya olup nüfusun büyük bir kısmı burada yaşamaktadır. Hatay’ın doğusunda ve güneyinde Suriye, batısında Akdeniz, kuzeybatısında Adana, kuzeyinde Osmaniye ve kuzeydoğusunda Gaziantep bulunur. Hatay Türkiye’nin en önemli eski yerleşim yeridir. Yapılan arkeolojik araştırmalarda milattan önce 100.000 ile 40.000 yılları arasına tarihlenen bulgulara ulaşılmıştır. İl toprakları ilk Tunç Çağından itibaren Akat Beyliği ve M.Ö. 1800-1600 yılları arasında Yamhad Krallığına bağlı bir beyliğin sınırları içerisinde yer almıştır. Daha sonra MÖ 17. yüzyıl sonlarında Hititlerin ve MÖ 1490 yıllarında Mısır’ın egemenliğine girmiştir. Ardından Urartular, Asurlular ve Persler’in egemenliğine girdi.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Hatay
 3. Hatay Gezilecek Yerler
 4. Hatay Otelleri
 5. Hatay Restoranları
 6. Hatay Müzeleri
 7. Hatay Etkinlikler