icon
Hatay
KEŞFET

Hatay Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Hatay Bölgesini Keşfet

Konaklama

Hatay Otelleri

Restoran

Hatay Restoranları

Müze

Hatay Müzeleri

Etkinlik

Hatay Etkinlikleri

TREND

Hatay Müzeler

Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi

4.0

Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi

 • (5 Yorum)

Özel Müze

Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Saint Pierre Kilisesi Anıt Müzesi

4.5

Saint Pierre Kilisesi Anıt Müzesi

 • (17 Yorum)

Devlet Müzesi

Saint Pierre Kilisesi Anıt Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Saint Pierre Kilisesi Anıt Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hatay Arkeoloji Müzesi

5.0

Hatay Arkeoloji Müzesi

 • (16 Yorum)

Devlet Müzesi

Hatay Arkeoloji Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hatay Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İlk Kurşun Müzesi Ve Atatürk Evi

4.6

İlk Kurşun Müzesi Ve Atatürk Evi

 • (14 Yorum)

Devlet Müzesi

İlk Kurşun Müzesi Ve Atatürk Evi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İlk Kurşun Müzesi Ve Atatürk Evi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hatay, Türkiye’nin Doğu Akdenizinde bulunan Tarihi bir şehirdir. 2019 Yılı verilerine göre 1.628.894 nüfusu ile Türkiye’nin en büyük 13. Şehiridir. En büyük ilçesi Antakya olup nüfusun büyük bir kısmı burada yaşamaktadır. Hatay’ın doğusunda ve güneyinde Suriye, batısında Akdeniz, kuzeybatısında Adana, kuzeyinde Osmaniye ve kuzeydoğusunda Gaziantep bulunur. Hatay Türkiye’nin en önemli eski yerleşim yeridir. Yapılan arkeolojik araştırmalarda milattan önce 100.000 ile 40.000 yılları arasına tarihlenen bulgulara ulaşılmıştır. İl toprakları ilk Tunç Çağından itibaren Akat Beyliği ve M.Ö. 1800-1600 yılları arasında Yamhad Krallığına bağlı bir beyliğin sınırları içerisinde yer almıştır. Daha sonra MÖ 17. yüzyıl sonlarında Hititlerin ve MÖ 1490 yıllarında Mısır’ın egemenliğine girmiştir. Ardından Urartular, Asurlular ve Persler’in egemenliğine girdi.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Hatay
 3. Hatay Gezilecek Yerler
 4. Hatay Otelleri
 5. Hatay Restoranları
 6. Hatay Müzeleri
 7. Hatay Etkinlikler