icon
Hatay
KEŞFET

Hatay Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Hatay Bölgesini Keşfet

Konaklama

Hatay Otelleri

Restoran

Hatay Restoranları

Müze

Hatay Müzeleri

Etkinlik

Hatay Etkinlikleri

TREND

Hatay Oteller

Marin Apart Otel Uluçınar

2.5

Marin Apart Otel Uluçınar

 • (6 Yorum)

Apart

Marin Apart Otel Uluçınar hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Marin Apart Otel Uluçınar Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Green Hamamat Otel Villa

2.0

Green Hamamat Otel Villa

 • (2 Yorum)

Apart

Green Hamamat Otel Villa hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Green Hamamat Otel Villa Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Reyhanli Otelleri̇ Tuğra Otel Hasan Demi̇R

5.0

Reyhanli Otelleri̇ Tuğra Otel Hasan Demi̇R

 • (7 Yorum)

Otel

Reyhanli Otelleri̇ Tuğra Otel Hasan Demi̇R hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Reyhanli Otelleri̇ Tuğra Otel Hasan Demi̇R Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Erzin Belediyesi Sifali Sular Moteli

3.3

Erzin Belediyesi Sifali Sular Moteli

 • (6 Yorum)

Otel

Erzin Belediyesi Sifali Sular Moteli hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Erzin Belediyesi Sifali Sular Moteli Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hatay, Türkiye’nin Doğu Akdenizinde bulunan Tarihi bir şehirdir. 2019 Yılı verilerine göre 1.628.894 nüfusu ile Türkiye’nin en büyük 13. Şehiridir. En büyük ilçesi Antakya olup nüfusun büyük bir kısmı burada yaşamaktadır. Hatay’ın doğusunda ve güneyinde Suriye, batısında Akdeniz, kuzeybatısında Adana, kuzeyinde Osmaniye ve kuzeydoğusunda Gaziantep bulunur. Hatay Türkiye’nin en önemli eski yerleşim yeridir. Yapılan arkeolojik araştırmalarda milattan önce 100.000 ile 40.000 yılları arasına tarihlenen bulgulara ulaşılmıştır. İl toprakları ilk Tunç Çağından itibaren Akat Beyliği ve M.Ö. 1800-1600 yılları arasında Yamhad Krallığına bağlı bir beyliğin sınırları içerisinde yer almıştır. Daha sonra MÖ 17. yüzyıl sonlarında Hititlerin ve MÖ 1490 yıllarında Mısır’ın egemenliğine girmiştir. Ardından Urartular, Asurlular ve Persler’in egemenliğine girdi.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Hatay
 3. Hatay Gezilecek Yerler
 4. Hatay Otelleri
 5. Hatay Restoranları
 6. Hatay Müzeleri
 7. Hatay Etkinlikler