icon
Fatih
KEŞFET

Fatih Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Fatih Bölgesini Keşfet

Konaklama

Fatih Otelleri

Restoran

Fatih Restoranları

Müze

Fatih Müzeleri

Etkinlik

Fatih Etkinlikleri

TREND

Fatih Müzeler

Topkapı Sarayı

4.4

Topkapı Sarayı

 • (15 Yorum)

Devlet Müzesi

Topkapı Sarayı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Topkapı Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Yedikule Zindanları Müzesi

4.3

Yedikule Zindanları Müzesi

 • (23 Yorum)

Devlet Müzesi

İstanbul Yedikule Hisarı Müzesi, Türkiye’nin tarihi bir güzelliği olan İstanbul’da bulunan ünlü bir müzedir. Bu müze, İstanbul’un tarihi simgesi olan Unesco Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir. Hareketli bir gezilecek yer olan Yedikule Hisarı Müzesi, İstanbul turizmine çok önemli katkılar sağlamaktadır.

Aya İrini Müzesi

4.1

Aya İrini Müzesi

 • (11 Yorum)

Devlet Müzesi

İstanbul'un kültürel zenginliklerinden biri olan Aya İrini Müzesi, ülkemizin en önemli yapılarından ve tarihsel özellikleri ile ziyaretçileri büyüleyen bir mekandır. Bizans İmparatorluğu tarafından 12. yüzyılda inşa edilen müze, 6. yüzyılda Heleneistik Döneme, Bizans Dönemine, Osmanlı Dönemi'ne ve 18. yüzyıla kadar uzanan bir tarih ile ün kazanmıştır. Aya İrini Müzesi, İstanbul'un en önemli gezilecek yerlerinden biridir ve İstanbul'un uygarlıkta büyük bir miras bırakma iddiasının gerçek bir yansımasıdır.

Ayasofya Müzesi

4.9

Ayasofya Müzesi

 • (14 Yorum)

Devlet Müzesi

Ayasofya Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ayasofya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kariye Müzesi

4.3

Kariye Müzesi

 • (12 Yorum)

Dini Yer

Kariye Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kariye Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İstanbul Arkeoloji Müzesi

4.5

İstanbul Arkeoloji Müzesi

 • (13 Yorum)

Devlet Müzesi

İstanbul Arkeoloji Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İstanbul Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Büyük Saray Mozaikleri Müzesi

4.7

Büyük Saray Mozaikleri Müzesi

 • (19 Yorum)

Devlet Müzesi

Büyük Saray Mozaikleri Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Büyük Saray Mozaikleri Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi

4.4

İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi

 • (14 Yorum)

Devlet Müzesi

İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Çinili Köşk Müzesi

4.5

Çinili Köşk Müzesi

 • (17 Yorum)

Devlet Müzesi

Çinili Köşk Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Çinili Köşk Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Mozaik Müzesi

4.0

Mozaik Müzesi

 • (12 Yorum)

Devlet Müzesi

Mozaik Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Mozaik Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Türk İslam Eserleri

4.5

Türk İslam Eserleri

 • (13 Yorum)

Devlet Müzesi

Türk İslam Eserleri hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Türk İslam Eserleri Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Fatih Türkiye 'nin bir ilçesi olup İstanbul iline bağlıdır. Bu sayfa Fatih ilçesi hakkında bilgiler sunmak amacıyla oluşturulmuştur. İstanbul bölgesinde bulunan Fatih ilçesinin toplam yüzölçümü xxxx kilometre karedir. Fatih ilçesinin toplam 57 mahallesi bulunmaktadır. En büyük mahallesi ise Akşemsettin Mah. ‚Äòsidir. Fatih nüfusu 2018 yılına göre 436.539. Bu nüfus, 221.118 erkek ve 215.421 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,65 erkek, %49,35 kadındır. İstanbul merkeze xx km uzaklıkta olan ilçe İstanbul'nın önemli ilçelerinden biridir. İstanbul ilçesi hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizde arama yapabilirsiniz. Bu sayfa 28.01.2020 tarihinde otomatik olarak oluşturmuş ve en kısa zamanda güncellenecektir. Bu sayfadaki bilgileri güncellemek ve Fatih ilçesi hakkında haber, makale, içerik paylaşmak için sayfamızda ücretsiz editör olabilirsiniz. Bu sayfa/ilçe için henüz bir yönetici seçilmemiştir. Bu bilgiler henüz güncellenmemiş olup veriler tuik.gov.tr tarafından sağlanmaktadır. Verilerin doğruluğu için ilgili siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Fatih
 3. Fatih Gezilecek Yerler
 4. Fatih Otelleri
 5. Fatih Restoranları
 6. Fatih Müzeleri
 7. Fatih Etkinlikler