Beğen

Aqua Vega Akvaryum

Aqua Vega Akvaryum sayesinde su altını keşfedebileceksiniz. Aqua Vega Akvaryum, Nata Vega Outlet alışveriş merkezinde yer almaktadır. Aqua Vega Akvaryum ’da 12.000 tane deniz canlısını yer almaktadır. Toplam olarak 4.5 Milyon litre su bulundurmaktadır. Aqua Vega Akvaryumu 98 metre uzunluğundadır. Aqua Vega Akvaryum, Koi balıkları, köpekbalıkları, palyaço balıkları gibi birçok türü tanımanıza olanak sağlar. Aqua Vega 24 tane farklı akvaryumdan oluşmaktadır. Balıkların çoğunluğu Edremit’ten getirilmiştir. Koi balıklarını ziyaretçilerin beslemelerine izin verilmektedir.

Aqua Vega Akvaryumu Avrupa’nın ikinci akvaryumu, Türkiye’nin ise en büyük tünel akvaryumu olarak bilinir. Aqua Vega Akvaryumun yapımı 1 yıl sürmüştür ve 1 yılın sonunda insanların ziyaretine açılmıştır. 23 Nisan 2012 yılı çocuk bayramında ziyaretçilerine açılmıştır. Akvaryumda birçok bölüm yer almaktadır. Deniz canlılarının dışında sürüngenler bulunur. Ankara’da Çankırı bölgesinde yer alan tuz mağarasından ilham alınarak yapay tuz mağarası Akvaryumun içerisinde yapılmıştır.

Akvaryumun içerisinde tuz mağarası, dalış okulu, balık ve sürüngen hayvanlar, deniz kabukları müzesi, pet shop, kafe, hediyelik eşya satılan yerler gibi birçok bölüm vardır. Farklı olarak Akvaryum içerisinde dalış dersleri de verilmektedir. Akvaryumda dalış kursuna gidebilmek için herhangi bir sağlık probleminizin olmaması ve 14 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Bu sayede ders alarak balık dünyasına daha yakından göz atabilir ve onlarla beraber yüzme keyfine varabilirsiniz.

Aqua Vega Akvaryum

Aqua Vega Akvaryumu Giriş Ücretleri ve Ziyaret Saatleri

Aqua Vega Akvaryum giriş ücretleri yetişkin, öğrenci ve 0 – 3 yaş için değişiklik göstermektedir. Aqua Vega Akvaryumda yetişkin bireylerden 36 Türk Lirası ücret alınmaktadır. Eğer öğrenci iseniz 26 Türk Lirası ücret ödeyeceksiniz. 0 – 3 yaş aralığı için ise Aqua Vega Akvaryum girişi ücretsizdir.

Aqua Vega Akvaryum ziyaret saatleri hafta sonları ve hafta içleri değişiklik göstermektedir. Hafta içi Akvaryumun açılış saati sabah 10.00 kapanış saati akşam 20.00’dir. Hafta sonları ise sabah açılış saati 11.00 kapanış saati akşam 21.00’dur.

Aqua Vega Akvaryum Gidilişi

Aqua Vega Akvaryum gidilişi toplu taşıma ile ya da özel araç ile yapılabilir. Mamak ilçesinde bulunan Aqua Vega Akvaryum için EGO 351, EGO 334, EGO 347, EGO 337 ve EGO 340 toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilir. Özel aracınız ile Doğukent Bulvarı’na ilerledikten sonra İkea’nın yanından Aqua Vega Akvaryuma giriş yapabilirsiniz.

Web: http://ktb.gov.tr/

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri