icon
Yükleniyor..
İstanbul

İstanbul Etkinlik

En iyi İstanbul Etkinlik listesi burada.


Sır Oyunu İstanbul

3.7

Sır Oyunu İstanbul

İstanbul merkezine 1 km mesafede

Adından farklı, cesur ve iddialı yapımlarla söz ettiren Gate Production tarafından sahneye konulan "SIR"; Ulusal ve uluslararası ödüllere sahip Tayanç Ayaydın, Emel Çölgeçen, Anıl Çelik, Tolga Güleç ve Şeyma Gökçe Cengiz’ i sahnede bir araya getirdi.

İstanbul

Tiyatro

15 Yorum

İnti-İllimani - İstanbul Konseri

3.4

İnti-İllimani - İstanbul Konseri

İstanbul merkezine 1 km mesafede

İnti-İllimani - İstanbul Konseri KüçükÇiftlik Park / İstanbul' da 24 Haziran 2022 Cuma günü saat 19.00 'da gerçekleşecektir. Şili’li muhalif müzik grubu “Inti Illimani Historico”, özellikle And Dağları'nda yaşayan yerli halkların müziklerinden, çalgıların

İstanbul

Konser

17 Yorum

Sefo Konseri İstanbul

3.5

Sefo Konseri İstanbul

İstanbul merkezine 1 km mesafede

Sefo sevilen şarkılarıyla dinleyicileriyle buluşuyor. 20 Mayıs 2022 Cuma günü saat 18:00 'da Volkswagen Arena' da gerçekleşecek konser için hemen yerinizi ayırın.

İstanbul

Konser

16 Yorum

Ozbi Konseri İstanbul

Ozbi Konseri İstanbul

İstanbul merkezine 1 km mesafede

Ozbi sevilen şarkılarıyla dinleyicileriyle buluşuyor. 27 Mayıs 2022 Cuma günü saat 21:45 'de Sahne 74 Bakırköy' de gerçekleşecek konser için hemen yerinizi ayırın.

İstanbul

Konser

0 Yorum

Tarihin en büyük imparatorluklarına başkentlik etmiş İstanbul yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli şehirlerinden biridir. İstanbul içerisinde bulunan Asya ve Avrupa köprüler ile, Doğu ve Batı kültürünü birbiri ile buluşturur. Türkiye’nin en kalabalık nüfuslu şehri olarak bilinen İstanbul, en çok göç alan şehir olması sebebiyle de dikkatleri üzerine çeker.
Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan bu şehir, Haliç’i çevreleyen bir şehir mimarisine sahiptir. İstanbul kıtalar arası bir şehirdir. Avrupa ve Asya olmak üzere, iki yakadan oluşur. İstanbul günümüzde hem yerli hem de yabancı turistlerin en ilgisini çeken şehirlerin arasında gelir.

İstanbul Otelleri: İstanbul yüzyıllardır Avrupa ile Asya arasında bir köprü olmuştur. Konumu nedeniyle İstanbul'da bulunan otellere büyük bir ilgi gösterilmektedir. İstanbul, seminer, sergi, konser ve fuar gibi çeşitli etkinliklere sıklıkla ev sahipliği yaptığı için, şehir merkezinde ulaşım bağlantıları olan çok sayıda otel bulunmaktadır. Bizans, Roma ve Osmanlıların hakim olduğu, baştan sona tarihle iç içe olan bir şehirde yedi tepeye kurulmuş farklı konseptteki İstanbul otelleri, konforlu bir geziyi mümkün hale getirir.
Her zevke ve bütçeye hitap eden çeşitli İstanbul otelleri, farklı konseptleri ile ilgi çeker. Hem lüks hem de ekonomik otel severlerin ihtiyaçlarını karşılayan oteller, Avrupa ve Anadolu yakasında bulunmaktadır.

İstanbul Restoranları: İstanbul, her yıl yerli ve yabancı binlerce konuğu ağırlayan, turistik bir şehirdir. Bu sebeple şehrin pek çok farklı yerinde, eşsiz lezzetlerin tadımının yapılabileceği restoranlar ile karşılaşmak mümkündür. Sayısız güzellikte bulunan restoranların her birinin kendine ait konseptleri olduğu bilinir.
İstanbul restoranları her damak tadına ve isteğe hitap edebilecek hizmetler sunan, geniş bir listeye sahip olması ile dikkatleri üzerine çeker. Şehrin dört bir yanında bulunan çeşitli restoranlar sayesinde farklı ülkelerin lezzetlerini tadabilir ya da geleneksel tatlar ile keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Modern ve sofistike menülerden, salaş mekanlara uzanan geniş listesi ile İstanbul restoranları, bu şehre ziyarette bulunanlar unutulmaz deneyimler sunuyor.

İstanbul Müzeleri: Yalnızca Türkiye için değil, dünya için en önemli şehirlerden biri olan İstanbul, tarihi önem taşıyan yapıları ile de dikkatleri üzerine çeker. Tarih ile iç içe olmayı seven konuklar için eşsiz bir deneyim sunan İstanbul müzeleri, şehrin farklı yerlerinde konumlanmaktadır. İstanbul’da bulunan müzeler oldukça uzun bir listeye sahip olsa da, en popüler olanları şu şekilde listelenebilir;

- Yerebatan Sarnıcı: 532 senesinde Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından inşa ettirilmiş sarnıcın eski dönemlerde bölgenin su ihtiyacını karşılama görevini gördüğü bilinmektedir. Sonraki dönemlerde İstanbul’un en önemli yapılarından biri olan Yerebatan Sarnıcı, 140 metre uzunluğu ve 70 metre genişliği ile göz alıcı bir mimariye sahiptir.
- Aya İrini Müzesi: Camiye çevrilmemiş en büyük Bizans Kilisesi olan Aya İrini, Roma zamanından kalma Artemis, Apollon ve Afrodit’in yapılarının kalıntılarını ziyaretçilerine sunuyor.
- İstanbul Oyuncak Müzesi: 2005 yılında ünlü yazar Sunay Akın öncülüğünde kurulmuş olan bu müze, alanında ilk olması sebebiyle dikkat çekmektedir. İstanbul Oyuncak Müzesi ile 1700’lü yıllardan bugüne dek var olmuş oyuncak kültürü ile ilgili bilgi sahibi olmak mümkündür.

İstanbul Etkinlikleri: Mimari, dini, kültür, ekonomik ve tarih ya da medeniyetler bakımından metropol konumunda bulunan İstanbul’da vakit geçirebileceğiniz pek çok etkinlik organize edilmektedir. Farklı tarihlerde ve farklı mekanlarda gerçekleşen İstanbul etkinlikleri, bu şehirde geçirdiğiniz sürenin çok daha keyifli bir hal almasını sağar.
İstanbul’da yapılabilecek aktiviteler ve etkinlikler oldukça geniş bir kategoridir. Konserler, söyleşiler, sergiler, tiyatrolar ya da müzikaller, bu şehrin pek çok farklı yerinde organize edilir. Yalnızca yerli ya da yabancı turistlerin değil, yerel halkında ilgisini çeken etkinlikler, coşku ve keyif ile geçmektedir.

İstanbul Gezilecek Yerler: Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’da görülmesi gereken pek çok farklı yer bulunur. Farklı dönemlerde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıyla bilinen bu şehirde yapacağınız gezi, tarihin tozlu raflarını aralamayı mümkün hale getirir.
Başlı başına bir müze ya da tarihi yapı olarak anılan İstanbul gezilecek yerler açısından oldukça zengindir. Müzelerden; saraylara, parklardan; bahçelere oldukça uzun bir listeye sahip olan gezilecek yerlerin pek çoğu, dört mevsim boyunca konukların akınına uğramaktadır.

Katkı Sağlayanlar