Beğen

Masumiyet Müzesi

Günümüzde pek çok müze insanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Bunlardan bir tanesi de İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Masumiyet Müzesi’dir. 2012 yılında açılan müze çok kısa bir sürede büyük ilgi görmüştür. Masumiyet Müzesi harika bir tarihe de sahiptir. 2008 yılında Orhan Pamuk tarafından yazılan bir romanın 4 sene sonra müzeye çevrilmesi ile oluşmuştur. Müzede zengin bir oğlan ile fakir bir kızın masal aşkı anlatılmaktadır. Müze yalnızca yurt içinden değil yurt dışından da binlerce kişiye ev sahipliği yapar. Müzeyi ziyaret eden kişilerin ortak fikirleri müzenin çok etkileyici ve sanatsal olduğudur.

Masumiyet Müzesi’ne Nasıl Gidilebilir?

Masumiyet Müzesi birçok kişi tarafından ziyaret edilen ve büyük beğeni toplayan bir müzedir. İstanbul Beyoğlu’nda bulunan müze konum açısından oldukça merkezi bir yerdedir. İstiklal caddesi ile Tophane arasında 3 katlı tarihi bir binada hizmet vermeye devam etmektedir. Masumiyet Müzesi’ne nasıl gidilebilir diye soranlar için ise tramvay ve daha pek çok toplu taşıma aracı ile çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Yakınlarında Cihangir, Taksim gibi birçok semtte yer alır.

Bu semtlerden 10 dakikalık bir yürüyüş ile kolaylıkla Masumiyet Müzesi’ne ulaşabilirsiniz. Müzeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin pazartesi hariç hafta içi her gün ziyaret edebilmeleri mümkündür. Cuma günleri hariç her gün 10.00- 18.00 saatleri arasında açıktır. Cuma günleri ise 10.00-21.00 saatleri arasında açıktır. Müzeyi gezmek isteyen kişilerin girişte 15 TL ücret ödemeleri gerekir. Öğrenciler için ise giriş ücreti 10 TL’dir. Ayrıca müzenin kitabını satın almış olan kişiler bu bilete kitabın arasından da erişebilirler.

Masumiyet Müzesi

Masumiyet Müzesi ve Özellikleri

Masumiyet Müzesi ve özellikleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Müze 2008 yılında Orhan Pamuk tarafından yazılan bir romanından esinlenerek oluşturulmuştur. Bu romandaki hikaye ve kahramanlar müzede canlandırılmıştır. Kahramanların kullandığı özel eşyaları müzede bulabilirsiniz. Ayrıca bu müze bir romanından yola çıkarak oluşturulmuş ilk modern sanat müzesi olma özelliğini de elinde tutmaktadır. Müze konusu bakımından bir aşkı anlatır ve içeriye girdiğiniz anda bu aşkı hissedebilirsiniz. Tüm eşyalar büyük bir özenle özel vitrin nerede sergilenmektedir.

Web: http://ktb.gov.tr/

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri