Beğen

Emaar Akvaryum

Emaar Akvaryum, insanlara farklı bir akvaryum deneyimi yaşatmak adına Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi adıyla ziyaretçileriyle buluşmuştur. Akvaryum adı altında geçse de içerisi insanların hem gezip hem eğlenebileceği hem de farklı deneyimler tadabileceği birçok farklı bölümden oluşmaktadır. Kayalık Kıyılar, tünel akvaryumun da içinde bulunduğu Ana Tank, Ormanlar, Nehirler ve Şelaleler, Penguen Adası, Timsah Krallığı ve interaktif oyun alanı Hayal Adası ile tematik bölümleri kapsayan Emaar Akvaryum, 200 türden 20.000’in üzerinde deniz canlısı ve amfibiyi içerisinde barındırarak ziyaretçilere birçok türden hayvanı tanımaları ve keşfetmeleri konusunda olanak sağlıyor.

Emaar Akvaryum

Emaar Akvaryum Bölümleri

Emaar Akvaryum bölümlerini kısaca ele alacak olursak; tematik bölümler, insanları denizlerin karanlık derinliklerinde barınan örümcek yengeçlerinden, Gobi piranalara, kıyı kesimlerde barınan köpekbalıklarından, denizlerin en hızlısı Manta Vatozlarına kadar insan aklının alamayacağı kadar farklı ve binlerce türü, okyanusların gizemli canlılarını içinde barındırmaktadır. Kayalık Kıyılar bölümü ise en dayanıklılarını barındıran, birçok köpekbalığı, karides, vatoz ve kabuklu canlı çeşidinin ziyaretçilere sunulduğu kısımdır. Ana Tank ve Tünel Akvaryum bölümü, Yüzeyin 3,5 metre altında bulunan tünel akvaryum ziyaret esnasında mercan resifinin içinde yüzüyormuş hissini doruklarda yaşatan, cam görünümlü su altı yürüyüşü esnasında insanlara binlerce farklı türden deniz canlısını tanıma ve görme imkânı sunmaktadır.

Hayal Adası bölümü, Dijital interaktif bir oyun alanıdır. Ziyaretçilere, dinozor ve birbirinden farklı binlerce balığı tablette çizme ve renklendirme deneyimi sunmakta, hayal gücünün güçlendirilmesini sağlamaktadır. Ormanlar bölümü, yılanlar, örümcekler, iguanalar, bukalemunlar, vahşi piranalar, yavru kral timsahlar gibi ormanda barınan ve ziyaretçilerin meraklarını kabartan canlıları görebilme imkânı sunmaktadır. Nehirler ve Şelaleler bölümü, Amazonların en etkileyici balıklarından arawanalar, otobur piranalar, su samurları, kırmızı yanaklı kaplumbağalar ve birçok büyüleyici canlıyı görmemize olanak sağlayan bölümdür. Penguen Adası bölümü, Güney Amerikalı Humbolt penguenleri kolonisini ziyaretçilerin yakından tanımasını sağlamaktadır. Son olarak Timsah Krallığı bölümü, yakından görmeye ve tanımaya imkanımız olmayan dünyanın en büyük sürüngenlerinden biri olan 5 m’lik erkek kral timsah ve 3 m’lik dişisi ile tanışma ve onları yakından tanıma fırsatı sunmaktadır.

Web: http://ktb.gov.tr/

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri