icon
Bornova
KEŞFET

Bornova Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Bornova Bölgesini Keşfet

Konaklama

Bornova Otelleri

Restoran

Bornova Restoranları

Müze

Bornova Müzeleri

Etkinlik

Bornova Etkinlikleri

TREND

Bornova Etkinlik

Ozbi Konseri İzmir

2.8

Ozbi Konseri İzmir

  • (19 Yorum)

Konser

Ozbi Konseri İzmir hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ozbi Konseri İzmir Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Can Temiz Konseri İzmir

2.9

Can Temiz Konseri İzmir

  • (20 Yorum)

Konser

Can Temiz Konseri İzmir hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Can Temiz Konseri İzmir Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Bornova Türkiye 'nin bir ilçesi olup İzmir iline bağlıdır. Bu sayfa Bornova ilçesi hakkında bilgiler sunmak amacıyla oluşturulmuştur. İzmir bölgesinde bulunan Bornova ilçesinin toplam yüzölçümü 224 kilometre karedir. Bornova ilçesinin toplam 45 mahallesi bulunmaktadır. En büyük mahallesi ise Erzene Mah. ‚Äòsidir. Bornova nüfusu 2018 yılına göre 445.232. Bu nüfus, 221.092 erkek ve 224.140 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %49,66 erkek, %50,34 kadındır. İzmir merkeze 11 km uzaklıkta olan ilçe İzmir'nın önemli ilçelerinden biridir. Muhakkak ki Türkiye 'nin en güzel şehirlerinden bir tanesi de İzmir şehridir ve bu şehrin oldukça güzel ilçeleri bulunmaktadır, bunlardan bir tanesi de Bornova ilçesidir. Bornova İzmir‚ in merkez ilçelerinden ve en kalabalık ilçelerinden bir tanesidir ve yaşanılabilecek nadir yerlerden bir tanesi olmaktadır, Bornova da diğer ilçeler gibi özgür ve rahat bir ilçedir. şimdiye kadar yaşayan kişiler Bornova ilçesinden oldukça memnun olmakta ve özellikle tatil yerlerine yakın olması nedeniyle oldukça beğenmekteler. Aslında bu ilçeye ilk adım attığınızdan itibaren oldukça farklı bir ilçe olduğunu göreceksiniz ve İzmir şehrini yanlış tanıdığınızı fark edeceksiniz, bu nedenle mutlaka gidip görmeniz gereken bir yer olmaktadır. ÖĞRENCİ İLÇESİ Bornova İlçesi için Öğrenci İlçesi de denilebilir çünkü gerçekten tam olarak öğrenci sayısının en fazla olduğu İzmir ilçesi Bornova olmaktadır. Bunun nedeni İzmir‚ de yer alan Ege Üniversitesinin bu ilçede yer alması ve Bornova ilçesinde yaşamanın diğer ilçelere göre daha rahat olduğu söylenebilir özellikle maddi durumlardan dolayı. Aslında her kesimden insanın bulunmasından dolayı oldukça farklı bir ilçe yapısına sahip olan Bornova, sizleri bir bakıma kültür kaynaşmasının içine alarak sizlere bambaşka kapılar aralıyor ve bu durumdan oldukça memnun kalıyorsunuz. Böyle bir ortamda bir hafta bile geçirdiğiniz zaman söylediklerimizin ne kadar doğru olduğunun farkına varacak ve bunlar için bizlere teşekkürü borç bileceksiniz. GEZEBİLECEĞİNİZ YERLER Bornova ilçe sınırları içerisinde oldukça fazla gezebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır ve bu yerlerle ilgili olarak şunlar söylenebilir; ilk olarak her zaman kendi aracınız ile gezmeniz daha güzel olacaktır çünkü yollarda bu istediğiniz yerlere giderken durmak isteyecek ve manzaranın keyfini çıkarmak isteyeceksiniz. Özellikle hafta sonu için oldukça güzel mekanları bulunan Bornova ilçesi, güzel dakikaları her zaman sizlere yaşatmakta ve bu şekilde oldukça güzel bir hafta sonu geçirmektesiniz. Hafta sonu deniz kaçamağı içinde oldukça fazla yeri olan Bornova ilçesi gerçekten her yönüyle ne kadar mükemmel bir ilçe olduğunu sizlere gösteriyor ve ziyaret ettiğiniz için sizleri her zaman memnun ediyor.

Katkı Sağlayanlar  1. Ana Sayfa
  2. Bornova
  3. Bornova Gezilecek Yerler
  4. Bornova Otelleri
  5. Bornova Restoranları
  6. Bornova Müzeleri
  7. Bornova Etkinlikler