icon
Yükleniyor..
İzmir
KEŞFET

İzmir Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

İzmir Bölgesini Keşfet

Konaklama

İzmir Otelleri

Restoran

İzmir Restoranları

Müze

İzmir Müzeleri

Etkinlik

İzmir Etkinlikleri

TREND

İzmir Gezilecek Yerler

Alsancak

4.0

Alsancak

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Alsancak hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Alsancak Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Çeşme Altınkum Plajı

4.3

Çeşme Altınkum Plajı

 • (11 Yorum)

Plaj

Çeşme Altınkum Plajı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Çeşme Altınkum Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kleopatra Koyu

4.8

Kleopatra Koyu

 • (12 Yorum)

Plaj

Kleopatra Koyu hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kleopatra Koyu Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Aziz Vukolos Kilisesi

4.3

Aziz Vukolos Kilisesi

 • (10 Yorum)

Turistik Yer

Aziz Vukolos Kilisesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Aziz Vukolos Kilisesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ilıca Plajı

4.4

Ilıca Plajı

 • (10 Yorum)

Plaj

Ilıca Plajı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ilıca Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Şirince

4.2

Şirince

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Şirince hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Şirince Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İzmir Kemeraltı Çarşısı

4.5

İzmir Kemeraltı Çarşısı

 • (11 Yorum)

Turistik Yer

İzmir Kemeraltı Çarşısı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İzmir Kemeraltı Çarşısı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İzmir Cumhuriyet Meydanı

İzmir Cumhuriyet Meydanı

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

İzmir Cumhuriyet Meydanı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İzmir Cumhuriyet Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İzmir Sakarya Parkı

3.4

İzmir Sakarya Parkı

 • (13 Yorum)

Park

İzmir Sakarya Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İzmir Sakarya Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Gümüldür Tabiat Parkı

4.2

Gümüldür Tabiat Parkı

 • (5 Yorum)

Park

Gümüldür Tabiat Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Gümüldür Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Konak Meydanı

Konak Meydanı

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Konak Meydanı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Konak Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İzmir Saat Kulesi

5.0

İzmir Saat Kulesi

 • (14 Yorum)

Turistik Yer

İzmir Saat Kulesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İzmir Saat Kulesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Balçova Teleferik

3.0

Balçova Teleferik

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Balçova Teleferik hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Balçova Teleferik Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Protestan Baptist Kilisesi

5.0

Protestan Baptist Kilisesi

 • (6 Yorum)

Dini Yer

Protestan Baptist Kilisesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Protestan Baptist Kilisesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hisar Camii

4.8

Hisar Camii

 • (5 Yorum)

Dini Yer

Hisar Camii hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hisar Camii Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Türkiye'nin Ege Bölgesi'nde yer alan İzmir, nüfus bakımından en kalabalık 3. şehir olarak bilinmektedir. Yalnızca turistik olarak değil ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan da önde gelen şehirlerden biri olan İzmir, hem yaz hem kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin adeta akınına uğramaktadır.
Etrafında bulunan ilçeleri ve tarihi yapıları ile muhakkak görülmesi gereken şehirlerin arasında bulunan İzmir’in özellikle yaz aylarında nüfusunun ikiye katlandığı bilinmektedir. Yalnızca yaz tatili yapmak için değil tarihi ve kültürel turlar için de ideal yaşam şehir olan İzmir, oldukça hareketli bir şehir olmasıyla ünlüdür.

İzmir otelleri her bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. Farklı konseptler ile hizmet vermekte olan oteller, keyifli bir konaklama yapabilmenizi sağlar. Harika bir tatil geçirmek isteyen herkes için kaliteli konaklama deneyimi yaşatan İzmir otelleri, şehrin pek çok farklı bölgesinde bulunmaktadır. İzmir’in sadece deniz turizmi için uygun olduğunu düşünmek yanlış olacaktır. Bu şehir tatil için gelenlerin yanı sıra, iş ya da eğitim için gelenler içinde konaklayabilecekleri pek çok otel seçeneğini bulundurur.
İzmir'e deniz, kum ve güneş üçlüsünden daha fazlası için seyahat ediyorsanız, İzmir'in merkezindeki bir otel, konaklamak için ideal bir yer olacaktır. İzmir merkezde otel seçerken sadece otelin bulunduğu bölgenin yapısı değil, otelin konforu ve merkeze yakınlığı da önemlidir. Konuk yorumlarını okuyarak bu konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İzmir restoranları şehrin dört bir yanında bulunan konumları ile misafirlerini memnun etmek için pek çok farklı hizmet sunmaktadır. Özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık bir şehir olmasıyla bilinen ve turizm açısından büyük bir öneme sahip olan İzmir'de pek çok farklı restoran bulunmaktadır. Bu restoranlar sayesinde çeşitli mutfakların lezzetlerini deneyimleyebilir ve farklı deneyimler yaşadığınız keyifli bir gezi yaşamayı mümkün hale getirebilirsiniz.
Damak tadınıza özel olarak tercih edebileceğiniz pek çok farklı restoran olması tatillerinizi çok daha keyifli bir hale getirecektir. İzmir'de bulunan pek çok restoranın oldukça kalabalık olduğunu unutmamanız gerekir. Çeşitli konumları sebebiyle oldukça popüler olan İzmir restoranlarında günbatımını seyrederken çeşitli mezelerin ve lezzetlerin tadını çıkartabilir ya da yıldızlar parlarken denizin sesiyle birlikte hazırlanmış olan yemeğinizi yediğiniz keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

İzmir Müzeleri: İzmir şehrinde yalnızca yaz turizmi yapabileceğinizi düşünmeniz kesinlikle yanlış olacaktır. Yaz tatili için sunduğu keyifli aktivitelerin yanı sıra tarihi yapıları ve müzeleri ile de oldukça dikkat çeken bir şehir olan İzmir'de görülmesi gereken pek çok farklı müze bulunur.
Tarihin tozlu raflarını arayabileceğiniz ve geçmişin koridorlarında ulaşabileceğiniz İzmir müzeleri, binlerce yıldır önemli uygarlıklara ağırlayan bir şehirde konumlanıyor olmaları sebebiyle pek çok farklı koleksiyon içermektedir. Geçmişin tarihini bugüne en güzel şekilde getiren müzeler, İzmir'de gerçekleştireceğiniz gezinizin çok daha keyifli bir hal almasını sağlayacaktır.

İzmir Etkinlikleri: Özellikle yaz aylarında nüfusunun neredeyse ikiye katlandığı bilinen İzmir şehrinde gerçekleşmekte olan pek çok farklı aktivite ve etkinlik olduğu bilinir. Açık hava konserlerinden festivallere, müzikallerden tiyatrolara uzanan geniş bir kategoride sunulmakta olan etkinlikler bu şehre ziyarette bulunan konukların oldukça ilgisini çeker.
Siz de İzmir’de çeşitli bölgelerde ve birbirinden farklı tarihlerde gerçekleşmekte olan etkinliklere katılarak unutulmaz bir deneyim yaşamayı mümkün hale getirebilirsiniz. En sevdiğiniz sanatçıyı canlı olarak izleme fırsatı bulacağınız ya da uzun zamandır takip ettiğiniz sergileri yakalayabileceğiniz İzmir etkinlikleri, yalnızca turistler tarafından değil yerel halk tarafından da büyük 1 ilgi görmektedir.

İzmir Gezilecek Yerler: İzmir şehrinde hangi amaç ile gidildiği fark etmeksizin, her gidenin mutlaka görmesi gereken pek çok farklı yapısı bulunduğu bilinmektedir. Tarihi yapılarından sokaklarında ya da çevre ilçelerine uzanan bu geniş liste, İzmir'de çok keyifli günler geçirebilmeniz mümkün hale getirir. Bunun yanı sıra şehirde bulunan pek çok farklı antik tarihi eser vergili cami veya köylerde, kesinlikle görülmesi gereken yerlerin arasında bulunmaktadır.

- Kordon: İzmir'in neredeyse simgesi haline gelen kordon, ucu bucağı gözükmeyen denizin mavisi ve esintisi ile ziyaret edenlerin bir daha unutamadığı bir yapı haline gelmektedir.
- İzmir Saat Kulesi: Şehir ile bütünleşmiş eserlerin arasında bulunan saat kulesi 25 metre yüksekliği ile görenleri adeta kendine hayran bırakır. Hem yaz hem kış aylarında etrafının kalabalık olduğu bilinen Saat Kulesi, İzmir bölgesinde ziyarette bulunan herkesin muhakkak görülmesi gereken yapılardan biridir.
- Kıbrıs Şehitleri Caddesi: İzmir yaz turizmi için sunduğu doğal güzelliklerinin yanı sıra şehrin kalabalıklığı ve hareketliliği ile de dikkat çeker. İzmir gezilecek yerler listesinde bulunan Kıbrıs Şehitleri Caddesi, özellikle geceleri kafelerde ya da barlarda vakit geçirmeyi ve müzik dinlemeyi seven kişilerin en sık tercih ettikleri yerlerden biridir.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. İzmir
 3. İzmir Gezilecek Yerler
 4. İzmir Otelleri
 5. İzmir Restoranları
 6. İzmir Müzeleri
 7. İzmir Etkinlikler