icon
Yükleniyor..
İzmir
KEŞFET

İzmir Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

İzmir Bölgesini Keşfet

Konaklama

İzmir Otelleri

Restoran

İzmir Restoranları

Müze

İzmir Müzeleri

Etkinlik

İzmir Etkinlikleri

TREND

İzmir Müzeler

Sanal Müze Gez

4.7

Sanal Müze Gez

 • (15 Yorum)

Sanal Müze

Sanal Müze Gez hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Sanal Müze Gez Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Efes Antik Kent

4.8

Efes Antik Kent

 • (10 Yorum)

Antik Kent

Efes Antik Kent hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Efes Antik Kent Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Atatürk Müzesi İzmir

4.9

Atatürk Müzesi İzmir

 • (12 Yorum)

Devlet Müzesi

Atatürk Müzesi İzmir hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Atatürk Müzesi İzmir Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Agora Ören Yeri

5.0

Agora Ören Yeri

 • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

Agora Ören Yeri hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Agora Ören Yeri Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Haberleşme Müzesi

Haberleşme Müzesi

 • (0 Yorum)

Devlet Müzesi

Haberleşme Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Haberleşme Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Umran Baradan Oyuncak Müzesi

3.9

Umran Baradan Oyuncak Müzesi

 • (8 Yorum)

Özel Müze

Umran Baradan Oyuncak Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Umran Baradan Oyuncak Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Pergamon Antik Kenti

4.8

Pergamon Antik Kenti

 • (12 Yorum)

Antik Kent

Pergamon Antik Kenti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Pergamon Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Bergama Müzesi

4.6

Bergama Müzesi

 • (10 Yorum)

Devlet Müzesi

Bergama Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bergama Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İzmir Etnografya Müzesi

İzmir Etnografya Müzesi

 • (0 Yorum)

Devlet Müzesi

İzmir Etnografya Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İzmir Etnografya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Smyrna Antik Kenti

4.7

Smyrna Antik Kenti

 • (22 Yorum)

Antik Kent

Smyrna Antik Kenti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Smyrna Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Bostanlı Açık Hava Arkeoloji Müzesi

3.4

Bostanlı Açık Hava Arkeoloji Müzesi

 • (13 Yorum)

Devlet Müzesi

Bostanlı Açık Hava Arkeoloji Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bostanlı Açık Hava Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Saadet Hatun Hamam Müzesi

5.0

Saadet Hatun Hamam Müzesi

 • (2 Yorum)

Devlet Müzesi

Saadet Hatun Hamam Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Saadet Hatun Hamam Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İzmir Bergama Müze

4.3

İzmir Bergama Müze

 • (6 Yorum)

Devlet Müzesi

İzmir Bergama Müze hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İzmir Bergama Müze Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Radyo Ve Demokrasi Müzesi

4.1

Radyo Ve Demokrasi Müzesi

 • (8 Yorum)

Devlet Müzesi

Radyo Ve Demokrasi Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Radyo Ve Demokrasi Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi

3.4

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi

 • (5 Yorum)

Devlet Müzesi

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Türkiye'nin Ege Bölgesi'nde yer alan İzmir, nüfus bakımından en kalabalık 3. şehir olarak bilinmektedir. Yalnızca turistik olarak değil ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan da önde gelen şehirlerden biri olan İzmir, hem yaz hem kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin adeta akınına uğramaktadır.
Etrafında bulunan ilçeleri ve tarihi yapıları ile muhakkak görülmesi gereken şehirlerin arasında bulunan İzmir’in özellikle yaz aylarında nüfusunun ikiye katlandığı bilinmektedir. Yalnızca yaz tatili yapmak için değil tarihi ve kültürel turlar için de ideal yaşam şehir olan İzmir, oldukça hareketli bir şehir olmasıyla ünlüdür.

İzmir otelleri her bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. Farklı konseptler ile hizmet vermekte olan oteller, keyifli bir konaklama yapabilmenizi sağlar. Harika bir tatil geçirmek isteyen herkes için kaliteli konaklama deneyimi yaşatan İzmir otelleri, şehrin pek çok farklı bölgesinde bulunmaktadır. İzmir’in sadece deniz turizmi için uygun olduğunu düşünmek yanlış olacaktır. Bu şehir tatil için gelenlerin yanı sıra, iş ya da eğitim için gelenler içinde konaklayabilecekleri pek çok otel seçeneğini bulundurur.
İzmir'e deniz, kum ve güneş üçlüsünden daha fazlası için seyahat ediyorsanız, İzmir'in merkezindeki bir otel, konaklamak için ideal bir yer olacaktır. İzmir merkezde otel seçerken sadece otelin bulunduğu bölgenin yapısı değil, otelin konforu ve merkeze yakınlığı da önemlidir. Konuk yorumlarını okuyarak bu konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İzmir restoranları şehrin dört bir yanında bulunan konumları ile misafirlerini memnun etmek için pek çok farklı hizmet sunmaktadır. Özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık bir şehir olmasıyla bilinen ve turizm açısından büyük bir öneme sahip olan İzmir'de pek çok farklı restoran bulunmaktadır. Bu restoranlar sayesinde çeşitli mutfakların lezzetlerini deneyimleyebilir ve farklı deneyimler yaşadığınız keyifli bir gezi yaşamayı mümkün hale getirebilirsiniz.
Damak tadınıza özel olarak tercih edebileceğiniz pek çok farklı restoran olması tatillerinizi çok daha keyifli bir hale getirecektir. İzmir'de bulunan pek çok restoranın oldukça kalabalık olduğunu unutmamanız gerekir. Çeşitli konumları sebebiyle oldukça popüler olan İzmir restoranlarında günbatımını seyrederken çeşitli mezelerin ve lezzetlerin tadını çıkartabilir ya da yıldızlar parlarken denizin sesiyle birlikte hazırlanmış olan yemeğinizi yediğiniz keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

İzmir Müzeleri: İzmir şehrinde yalnızca yaz turizmi yapabileceğinizi düşünmeniz kesinlikle yanlış olacaktır. Yaz tatili için sunduğu keyifli aktivitelerin yanı sıra tarihi yapıları ve müzeleri ile de oldukça dikkat çeken bir şehir olan İzmir'de görülmesi gereken pek çok farklı müze bulunur.
Tarihin tozlu raflarını arayabileceğiniz ve geçmişin koridorlarında ulaşabileceğiniz İzmir müzeleri, binlerce yıldır önemli uygarlıklara ağırlayan bir şehirde konumlanıyor olmaları sebebiyle pek çok farklı koleksiyon içermektedir. Geçmişin tarihini bugüne en güzel şekilde getiren müzeler, İzmir'de gerçekleştireceğiniz gezinizin çok daha keyifli bir hal almasını sağlayacaktır.

İzmir Etkinlikleri: Özellikle yaz aylarında nüfusunun neredeyse ikiye katlandığı bilinen İzmir şehrinde gerçekleşmekte olan pek çok farklı aktivite ve etkinlik olduğu bilinir. Açık hava konserlerinden festivallere, müzikallerden tiyatrolara uzanan geniş bir kategoride sunulmakta olan etkinlikler bu şehre ziyarette bulunan konukların oldukça ilgisini çeker.
Siz de İzmir’de çeşitli bölgelerde ve birbirinden farklı tarihlerde gerçekleşmekte olan etkinliklere katılarak unutulmaz bir deneyim yaşamayı mümkün hale getirebilirsiniz. En sevdiğiniz sanatçıyı canlı olarak izleme fırsatı bulacağınız ya da uzun zamandır takip ettiğiniz sergileri yakalayabileceğiniz İzmir etkinlikleri, yalnızca turistler tarafından değil yerel halk tarafından da büyük 1 ilgi görmektedir.

İzmir Gezilecek Yerler: İzmir şehrinde hangi amaç ile gidildiği fark etmeksizin, her gidenin mutlaka görmesi gereken pek çok farklı yapısı bulunduğu bilinmektedir. Tarihi yapılarından sokaklarında ya da çevre ilçelerine uzanan bu geniş liste, İzmir'de çok keyifli günler geçirebilmeniz mümkün hale getirir. Bunun yanı sıra şehirde bulunan pek çok farklı antik tarihi eser vergili cami veya köylerde, kesinlikle görülmesi gereken yerlerin arasında bulunmaktadır.

- Kordon: İzmir'in neredeyse simgesi haline gelen kordon, ucu bucağı gözükmeyen denizin mavisi ve esintisi ile ziyaret edenlerin bir daha unutamadığı bir yapı haline gelmektedir.
- İzmir Saat Kulesi: Şehir ile bütünleşmiş eserlerin arasında bulunan saat kulesi 25 metre yüksekliği ile görenleri adeta kendine hayran bırakır. Hem yaz hem kış aylarında etrafının kalabalık olduğu bilinen Saat Kulesi, İzmir bölgesinde ziyarette bulunan herkesin muhakkak görülmesi gereken yapılardan biridir.
- Kıbrıs Şehitleri Caddesi: İzmir yaz turizmi için sunduğu doğal güzelliklerinin yanı sıra şehrin kalabalıklığı ve hareketliliği ile de dikkat çeker. İzmir gezilecek yerler listesinde bulunan Kıbrıs Şehitleri Caddesi, özellikle geceleri kafelerde ya da barlarda vakit geçirmeyi ve müzik dinlemeyi seven kişilerin en sık tercih ettikleri yerlerden biridir.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. İzmir
 3. İzmir Gezilecek Yerler
 4. İzmir Otelleri
 5. İzmir Restoranları
 6. İzmir Müzeleri
 7. İzmir Etkinlikler