Beğen

Ülkemizde görülmeye değer pek çok doğal güzellik bulunur. Bu doğal güzelliklerin başında da Kahramanmaraş‘ta yer alan Kapıçam Tabiat Parkı gelir. Doğa ile baş başa olmayı ve zaman geçirmeyi seven kişilerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden bir tanesidir. İçerisinde bulunan birçok farklı çeşit bitki görsel bir şölen oluşturur. Aynı zamanda ailecek gidip güzel zaman geçirebileceğiniz bir yerdir. Çocuklar için etkinlik alanları ve oyun parkları bulunur. Ayrıca yapay bir gölet ile de tabiat parkının güzelliğine güzellik katılmıştır.

Birçok kişi sabah yürüyüşlerini bu doğal güzelliğin içinde yapmaktadır. Her tarafın yeşillik olduğu oksijen bakımından yüksek huzur veren bir ortamdır. Kuş sesleri, su sesleri ve ördek sesleri ile harika bir gün geçirme şansınız burada çok yüksektir. Birçok kişi Kapıçam Tabiat Parkı’nda piknik yapmaya bayılır. Ayrıca eşsiz doğal güzelliği ile düğün fotoğraflarında da çok fazla tercih edilir. Ulaşım açısından biraz zor olsa da Gaziantep‘e yolu düşen kişiler genellikle yol kenarında buraya rastlarlar ve o eşsiz güzelliğe uğramadan geçmezler.

Kapıçam Tabiat Parkı

Kapıçam Tabiat Parkın’da Nasıl Zaman Geçirilir?

Doğa ile iç içe olmayı seven kişiler için kesinlikle görülmesi gereken yerlerden bir tanesi Kapıçam Tabiat Parkıdır. Her tarafın yemyeşil olduğu ve çeşitli hayvan seslerinin huzur verdiği bir yerdir. Buraya gelen kişiler genellikle çok keyifli vakit geçirirler. İlk kez buraya gidecek olan kişiler için ise Kapıçam Tabiat Parkı’nda nasıl zaman geçirilir ve neler yapabilirsiniz sizlerle paylaşacağız. İlk olarak buraya gittiğinizde harika piknik alanları sayesinde huzurlu bir piknik yapabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızla birlikte içerisinde bulunan oyun alanları sayesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

425 çeşit farklı bitkiyi barındıran 5 hektarlık bir botanik bahçe de sahiptir. Bu botanik bahçe de 3 tane yapay göl yer almaktadır. Yeşilin ve suyun dip dibe bulunduğu bu yerde huzurlu bir şekilde zaman geçirmek kaçınılmazdır. Ayrıca 2019 yılında extreme spor alanı da eklenmiştir. Bu alan sayesinde gelen kişiler lokantaları, kafeleri, büfeleri, oyun alanlarını, faytonları, dağ bisikletlerini, tenis, voleybol, futbol gibi pek çok etkinliği gerçekleştirebilirler.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri