icon
Kilis
KEŞFET

Kilis Bölgesini Keşfet

Gezilecek Yerler

Kilis Bölgesini Keşfet

Konaklama

Kilis Otelleri

Restoran

Kilis Restoranları

Müze

Kilis Müzeleri

Etkinlik

Kilis Etkinlikleri

TREND

Kilis Gezilecek Yerler

Kilis Ulu Cami

4.2

Kilis Ulu Cami

 • (13 Yorum)

Dini Yer

Kilis Ulu Cami hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kilis Ulu Cami Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Ravanda Kalesi

5.0

Ravanda Kalesi

 • (5 Yorum)

Turistik Yer

Ravanda Kalesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ravanda Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Şeyh Mansur Türbesi

Şeyh Mansur Türbesi

 • (0 Yorum)

Tarihi Mekan

Şeyh Mansur Türbesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Şeyh Mansur Türbesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı

3.6

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı

 • (9 Yorum)

Park

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hisar Çamlığı Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Salih Efendi Sokak

Salih Efendi Sokak

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Salih Efendi Sokak hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Salih Efendi Sokak Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Oylum Höyük

4.0

Oylum Höyük

 • (8 Yorum)

Turistik Yer

Oylum Höyük hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Oylum Höyük Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Şeyh Muhammed Bedevi Türbesi

4.7

Şeyh Muhammed Bedevi Türbesi

 • (9 Yorum)

Tarihi Mekan

Şeyh Muhammed Bedevi Türbesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Şeyh Muhammed Bedevi Türbesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Fil Sanat Alan

4.9

Fil Sanat Alan

 • (11 Yorum)

Dini Yer

Fil Sanat Alan hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Fil Sanat Alan Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Çalık Camii

4.8

Çalık Camii

 • (5 Yorum)

Dini Yer

Çalık Camii hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Çalık Camii Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Cüneyne Camii

5.0

Cüneyne Camii

 • (11 Yorum)

Tarihi Mekan

Cüneyne Camii hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Cüneyne Camii Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kazım Karabekir Cami

Kazım Karabekir Cami

 • (0 Yorum)

Turistik Yer

Kazım Karabekir Cami hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kazım Karabekir Cami Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada.

Kilis, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir şehirdir. Suriye Ülkesine sınır olan Kilis şehri Türkiye’nin en küçük şehirlerinden biridir. llin doğu, batı ve kuzeyinde Gaziantep, güneyinde ise Suriye yer almaktadır. Gaziantep’e 58 km uzaklıkta olan Kilis, Suriye sınırına ise 10 km uzaklıktadır. Toplan 4 İlçeden oluşan Kilis ilinin 2019 yılı verilerine göre nüfusu 142.490’dır. KİLİS GEZİLECEK YERLER Akdeniz ve Güneydoğu bölgeleri arasında geçiş kuşağı görevi gören Kilis, tarihi açıdan turizmin aktif olmasını sağlayan yerlerden biridir. Üzüm bağları ve zeytinliklerle verimli topraklara sahip olan Kilis, ipek ve pamuk dokumacılığının yapılan bir bölgedir. Aynı zaman deri tekstili üretiminin de önemli olduğu şehirde, çok sayıda turistik ve tarihi mekân bulunuyor. Doğal güzellikleri de en az tarihi yapıları kadar ilgi gören Kilis’te gezilecek ve görülecek pek çok yer bulunuyor.

Katkı Sağlayanlar 1. Ana Sayfa
 2. Kilis
 3. Kilis Gezilecek Yerler
 4. Kilis Otelleri
 5. Kilis Restoranları
 6. Kilis Müzeleri
 7. Kilis Etkinlikler