Beğen

1934 yılında açılarak 2010 yılında yeniden düzenlenen SEKA Park, Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yer almaktadır. Bu park bir kağıt fabrikası olan SEKA firmasından adını almaktadır. Yaklaşık olarak 580 dönümlün bir arazi üzerine kurulmuştur. Öte yandan İzmit Körfezi sahilinde de bulunmaktadır. Park içerisinde çok sayıda cafe ve restoran da yer almaktadır. Bunun yanı sıra yaz ayları içerisinde de piknikçiler de bölgeye akın etmektedir.

SEKA Park içerisinde Kağıt Müzesi, Kent Müzesi, iskele, marina iskelesi, deniz gözetleme kuleleri, ışık kuleleri, plaj, yürüme bantları, kongre salonu, görsel sanat atölyesi, gösteri salonları ve konser alanları yer almaktadır. Öte yandan çocuklar için oyun parkları ve oyun merkezi de bu geniş alanda kendini göstermektedir.

SEKA Park içerisinde 6 bin ağaç bulunmaktadır. Bu yüzden de doğayla iç içe olan bir alan olduğu da ifade edilmektedir. Aynı zamanda da Macar Dostluk Evi ve Mevlevihane de bu park içinde ziyaret edilebilir.

SEKA Park

SEKA Park her noktasıyla yeşil ve doğal bir merkez olarak öne çıkmaktadır. Bu yüzden de herkese hitap eden türde bir bölge olarak adlandırılmaktadır. Yeşil odaklı düzenlemelerin bu parka yapılmasının yanı sıra kültür sanat faaliyetlerine uygun olarak da gerçekleştirilmektedir. Spor ve konser alanlarının yanı sıra gösteri merkezleri de bu park içerisinde kendini gösteren türdedir. Oldukça kapsamlı bir bölge olarak da ifade edilmektedir.

SEKA Park Aktiviteleri

SEKA Park, sadece doğal güzellikleriyle dikkat çekmemekle beraber aynı zamanda da farklı faaliyetleri de içermektedir. Dağ tırmanışlarıyla ilgilenen kişiler için tırmanma duvarı bu park içerisinde bulunmaktadır. Bu yapay duvarlar 8 metre genişliğinde ve 50 metre yüksekliğindedir. Aynı zamanda da birçok kişi için uygun şartları da içinde barındırmaktadır.

SEKA Park içerisinde yaz aylarında açık alanda konserler ve diğer kültür sanat aktiviteleri de hayata geçirilmektedir. Öte yandan bu doğal alan içerisinde var olan müzelerle beraber tarihi bilgileri edinmek de oldukça kolaydır. Sportif faaliyetlerini gerçekleştirmek isteyenlere uygun noktalar da bu park içerisinde kendini gösterecek yönde dizayn edilmiştir.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri