Beğen

Kartepe kış tatili için harika bir yer. Hafta sonu kaçamaklarından bahsederken yaz aylarında yapılan 1-2 günlük tatiller akıllara gelebilir. Aslına bakılırsa bu kaçamakları kış aylarında da yapmak mümkün. Kış aylarındaki yoğun iş temposundan zaman bulan kişiler kendilerine çok yakın olan kayak merkezlerinde streslerini atıp eğlenceli vakit geçirebilirler. İstanbullular için bu adres Kartepe.

İsmini karla kaplı tepelerde alan bu muhteşem yer Kocaeli sınırları içerisinde yer alıyor. Haliyle İstanbullular için de muhteşem bir seçenek konumunda. Sizleri daha ilk anda büyüleyecek manzarasının yanı sıra çeşitli kayak aktivitelerine katılmak da mümkün. Hayatınız boyunca hiç kayak yapmadıysanız endişe etmenize gerek yok. Burada alacağınız kısa eğitimler ile muhteşem bir hobi edinebilirsiniz.

Kış Aylarında Dahi Kolay Ulaşım İmkânı

Kartepe’nin kış aylarında tam bir kaçamak adresi olarak gözükmesinin sebeplerinden bir tanesi de ulaşımın son derece kolay olması. Karayolu ile ulaşım sağlamayı düşünüyorsanız TEM otoyolunu kullanarak güvenli bir biçimde Kartepe’ye gelebilirsiniz. Maşukiye tabelalarını takip ederek TEM otoyolundan çıktığınızda bu harika kış merkezine ulaşım sağlayacaksınız.

Kartepe İstanbul’dan 2 saatlik bir karayolu yolculuğu ile ulaşılabilecek bir konumda. Benzer bir şekilde Ankara’dan da 3,5 saatte gelebilirsiniz. Kocaeli’nden 30 dakika, Bursa’dan ise 2 saat 15 dakikalık bir yolculuk sizi Kartepe’ye ulaştıracak. Havayolu ulaşımını tercih ederseniz Kocaeli’nde yer alan Cengiz Topel Havalimanı ya da İstanbul’da yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı tercih edilebilir.

Kartepe

Çocuklu Ailelere Uygun Kayak Pistleri

Kartepe çocuklu aileler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir adres. Bunun başlıca sebebi pist seçeneklerinde sunulan çeşitlilik. Kartepe 4 lift, 3 telesiyej ve 1 teleski hizmetinden oluşan pistin uzunlukları 400 metreden başlarken 35500 metre seviyesine kadar çıkıyor. Özellikle 1100 metreyi aştıktan sonra karşınıza çıkacak olan manzara ve bu manzara ile yapacağınız kayak sizi baştan çıkarabilir.

Toplamda 12 adet pist yer alıyor. Bu pistlerin birbirinden farklı zorluk dereceleri mevcut. Kayak, son derece ciddi bir eylem olduğundan bilgi sahibi olunmadan zor pistlere yönelmek doğru bir hamle olmayacaktır. Çok kolay pistten başlanıp seneler geçtikçe çok zorlu piste doğru gelişim gösterilebilir.

Kayak Eğitiminizi Kartepe’de Alın

Kayak yapmayı bilmediğiniz için kış aylarında kayak merkezlerinde tatil yapmak akılınıza hiç gelmiyor olabilir. Hiç kimsenin kayak yapmayı devamlı olarak bildiğini düşünmeyin. Her yaştan insan alacağı kayak eğitimi ile birlikte muhteşem bir hobi edinebilir. Kartepe bunun için son derece uygun bir yer. Farklı seviyelerdeki pistleri ve Türkiye Kayak Federasyonu tarafından verilen kursları ile birlikte muhteşem bir eğitim alabilirsiniz.

Kurs ücretlerinin her sene değiştiğini söylememiz gerekli. Bu süreçte federasyon tarafından belirlenen kurs ücretleri kişilere sunuluyor. Tek başınıza bir kurs almak istediğinizde ücretin 2021 senesinde 250 TL seviyelerinde olduğunu belirtelim. Ancak 4 kişilik bir kurs alırsanız toplamda 450 TL ödeyerek harika bir eğitim alabilirsiniz. Kurs için gerekli ekipmanları sizlerin getirmesi ya da oradan kiralaması gerekli.

1 Gününüzü Etrafı Gezmeye Ayırın

Kış tatiline geldiğiniz için her anınızı kayak yaparak geçirmenize gerek yok. Etrafta gezilebilecek muhteşem alanlar mevcut. Bu alanlarda zaman geçirerek kış tatilinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Soğuksu Piknik Alanı bölgede ziyaret edilmesi gereken ilk nokta olarak gösterilebilir. Pikniğinizi genellikle yaz aylarında yapmaya alışkın olduğunuzu biliyoruz. Ancak kış aylarında, karlı kaplı alanlarda piknik yapmanın çok ayrı bir keyif olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz.

İsterseniz Kuzu Yaylası Tabiat Parkı da ziyaret için sizleri bekliyor olacak. Doğa ile iç içe olmak ya da kamp yapmak istiyorsanız bu park tam size göre.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri