Beğen

Konya Kültür Park şehrin kalbinde Alaaddin tepesi’nin yanıbaşında yemyeşil alanları ferah oturma mekanları sosyal alanları ve kütüphanesi ile keyifle nefes alınacak bir mekan olduğu söylenebilmektedir. Bunun yanı sıra Konya kültür Park aslında en önemli özelliği lokasyonu neredeyse şehirdeki herkesin sürekli yolunun geçtiği Alaaddin tepesi’nin yanındaki bu Park Mevlana müzesi de olmak üzere birçok cami olmak üzere medreseye de oldukça yakındır. Konya’nın eskiden tanıyanları bilir ki bir zamanlar fuar alanı olarak tanınan bu mekanın Konya büyükşehir belediyesi tarafından düzenlenerek 2009 senesinde büyük bir törenle açılıp güzel bir mekana dönüştürülmüştür. İçerisinde yer alan yeni yeşil alanları, havuzları, sosyal alanları ve il Halk kütüphanesi ile 150000 metrekarelik bir sahayı kaplamaktadır. Özellikle dede bahçesi olarak da tanınan hacıveyiszade cami’nin yanı başındaki aile Çay bahçesi sayesinde akşamları daha da kalabalık bir hal almaktadır.

Konya Kültürpark Alaaddin Tepesi

Konya’nın eski adliye binasının yıkılıp etrafında tarihi doku korunarak yaklaşık 151 metrekare alan üzerine yapılan Kültürpark şehrin çekim merkezi haline almıştır. Bu durumda Konya Kültür Park Alaaddin Tepesi serim merkezinde dinlenme mekanı haline gelmiş yeşil alanları ve fıskiyeli havuzu ile insanlara güzel bir dinlenme imkanı sunarken Kültürpark artırılan yeşil havuz dokusu aslına uygun inşa edilen dede bahçesi yeni amfitiyatrosu havuz düzenlemesi kapalı kermes alanı sosyal alanları yeni yaya yolları 112 polis ve zabıta merkezleri ile güvenilir bir park halini almıştır.

Konya Kültür Park

Konya Kültürpark

Kentin merkezinde bütünüyle ulaşıma açık içerisinde anıtsal ağaçlarda barındıran oldukça iyi bir yeşil alan olurken su fıskiyelerini ile görsel şölen sunan havuzları restoranları kafeterya ve çay bahçeleri oyun parkları dinlenme alanları yanı sıra tarihi olarak ise türbede bahçesi il Halk kütüphanesi konferans salonları ve yaz dönemlerinde çeşitli etkinliklerin yapıldığı amfitiyatrosu ile zamanı değerlendirebileceğiniz piknik yapabileceğiniz kentle iç içe bir kent parkı olmaktadır. Bu sayede Konya Kültür Park yaz mevsimlerinde oldukça fazla tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır. Konya Kültürpark yakınlarında yer alan Alaaddin Tepesi içerisinde de oldukça fazla cafe ve mekan bulunmasından dolayı Park içerisinde sıkılmak mümkün değildir.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri